PDA

View Full Version : گرفتن مقدار n از کاربر

mahmata
چهارشنبه 18 تیر 1393, 17:17 عصر
میخوام یک مقدار مثلا n رو از کاربر بگیرم. بعد به تعداد همون n، کاربر باید یه سری پارامتر رو هر بار مقدار بده تا در نهایت محاسبات لازم برای این n تا نقطه انجام بشه.
میخواستم راهنماییم کنید که از چه روشی استفاده کنم تا به همون مقدار nی که کاربر وارد میکنه، مقدار پارامترا رو بگیرم؟
میشه از excel استفاده کرد؟ یا اینکه هر بار پارامترا رو تو جدول ذخیره کنم و دست آخر محاسبات رو انجام بدم؟ کدومش کاربردی تره؟ راه حل دیگه ای هم برای این کار هست؟

abbas.oveissi
چهارشنبه 18 تیر 1393, 17:26 عصر
خیلی کارا میشه کرد.یکیش اینه دیتاگریدویو بذاری و طرف هر چنتا عدد خواست توش وارده کنه و بعد با یه حلقه به عدد هاش دسترسی داری.

mahmata
چهارشنبه 18 تیر 1393, 18:20 عصر
آخه من فک میکردم دیتا گرید ویو فقط برای نمایش اطلاعات پایگاه داده توی فرم هستش.میشه بفرمایید چطوری از گریدویو برای گرفتن ورودی استفاده کنم؟توی نت یه کم سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد :افسرده:

erfan_urchin
چهارشنبه 18 تیر 1393, 21:00 عصر
میتونین یه حلقه بزارین که به تعداد n تکست باکس ساخته بشه
البته این کار واسه وقتی خوبه که کاربر عددی بیشتر از 10 20 نده چون بیشتر بشه باید فرمتون هم بزرگتر بشه

mz6488
چهارشنبه 18 تیر 1393, 21:08 عصر
عدد ها رو از طریق یه تکست باکس بگیر و داخل لیست باکس add کن بعد میتونی خیلی راحت اونا رو پردازش کنی

mahmata
چهارشنبه 18 تیر 1393, 21:21 عصر
خیلی ممنون از راهنماییهاتون

دلم میخواست یه چیزی شبیه اکسل بود که ستوناشو من مشخص میکردم و سطراشو کاربر. نمیشه؟ یا حداقل برنامه رو به اکسل مرتبط میکردم ولی ستونا مشخص باشه...

abbas.oveissi
پنج شنبه 19 تیر 1393, 00:52 صبح
خیلی ممنون از راهنماییهاتون

دلم میخواست یه چیزی شبیه اکسل بود که ستوناشو من مشخص میکردم و سطراشو کاربر. نمیشه؟ یا حداقل برنامه رو به اکسل مرتبط میکردم ولی ستونا مشخص باشه...

دوست عزیز دیتاگریدویو اصولا برای نمایش اطلاعات استفاده میشه اما قابلیت Edit و Add هم داره.زمانی که دیتاگریدویو رو روی فرم گذاشتی خاصیت Add کردنش رو فعال کن ( البته پیش فرض فعال هست ) . از بخش ستون ها هر ستونی میخوای اضافه کن.
وقتی خاصیت Add کردن توی دیتاگریدویو فعال باشه و کاربر روی ردیف آخر که کنارش یه چیزی شبیه ستاره هست بزنه,میتونه مقدارشو توی اون ردیف جدید وارد کنه.