PDA

View Full Version : خطای The login failed در بازکردن کانکشن

rerzaz
پنج شنبه 19 تیر 1393, 08:28 صبح
سلام دوستان من یه کانکشن استرینگ ساختم برای وصل شدن به بانک که توی بانک رکورد جدید ثبت کنم ، ولی وقتی که می خواد بازکنه کانکشن رو خطای زیر رو میده :

Cannot open database "Database2" requested by the login. The login failed.Login failed for user 'Ahmadi-PC\Ahmadi'.

کانکشن استرینگ رو به صورت زیر نوشتم :

SqlConnection conn = new SqlConnection("server =(local)\\SQLEXPRESS; database = Database2; Integrated Security=True");
conn.Open();

به نظر شما دوستان مشکل از کجاست ؟

abbas.oveissi
پنج شنبه 19 تیر 1393, 17:37 عصر
سلام دوستان من یه کانکشن استرینگ ساختم برای وصل شدن به بانک که توی بانک رکورد جدید ثبت کنم ، ولی وقتی که می خواد بازکنه کانکشن رو خطای زیر رو میده :

Cannot open database "Database2" requested by the login. The login failed.Login failed for user 'Ahmadi-PC\Ahmadi'.

SqlConnection conn = new SqlConnection("server =(local)\\SQLEXPRESS; database = Database2; Integrated Security=True");
conn.Open();

شاید توی تنظیمات دیتابیس لاگین کردن از طریق یوزرهای ویندوز رو غیر فعال کردید.

niloofar_f
جمعه 08 اسفند 1393, 20:16 عصر

conn.Open();

سلام

منم دقیقا با این ERROR مواجه شدم. لطفا کسی راهنمایی کنه....

SabaSabouhi
جمعه 08 اسفند 1393, 22:03 عصر
سلام
وقتی از Integrated Security استفاده می‌کنی، معنیش اینه که شناسه و رمز عبور ( گذرواژه ) نیاز نداری و با همان نام کاربری که وارد ویندوز شدی
می‌خوای به دیتابیس وصل بشی. ( من که دوست ندارم این کار رو بکنم، و همیشه با شناسه و گذرواژه به دیتابیس وصل می‌شم )
اما اگر ترجیح می‌دی اینطوری به دیتابیس وصل بشی، اول باید شناسه‌ی خودت ( همون Ahmadi-PC\Ahmadi ) رو به Sql Express Edition معرفی کنی.
برای این کار Management Sdutio رو اجرا کن و به قسمت Security~Logins برو و این کاربر موجود رو به کاربران شناخته شده برای Sql اضافه کن.
و تو قسمت Server Roles به این کاربر نقش SysAdmin یا حداقل DbCreator رو بده.

صبا صبوحی

niloofar_f
جمعه 08 اسفند 1393, 23:03 عصر
سلام
تو قسمت Server Roles به این کاربر نقش SysAdmin یا حداقل DbCreator رو بده.

صبا صبوحی

خیلی ممنون از پاسختون، با اینکه یوزرم sysAdmin بود ولی با اضافه کردن یک یوزر دیگه باز هم تست کردم ولی همچنان در قسمت conn.open لاگین نمیشه!!! :اشتباه:

امیر مهرشاد
شنبه 09 اسفند 1393, 07:28 صبح
دوست عزیز هنگامی که از اکسپرس استفاده میکنید دقیقا باید آدرس اونو توی کانکشنتون بزنید تا بتونه اتصال پیدا کنه تیم بدید تا درستش کنم براتون

SabaSabouhi
شنبه 09 اسفند 1393, 08:19 صبح
دوست عزیز هنگامی که از اکسپرس استفاده میکنید دقیقا باید آدرس اونو توی کانکشنتون بزنید تا بتونه اتصال پیدا کنه تیم بدید تا درستش کنم براتون

سلام
نه دوست عزیز، در صورتی که دیتابیس رو Attach کرده باشی، نیازی به دادن آدرس نیست.
اشکال جای دیگری هست.

صبا صبوحی

SabaSabouhi
شنبه 09 اسفند 1393, 08:20 صبح
خیلی ممنون از پاسختون، با اینکه یوزرم sysAdmin بود ولی با اضافه کردن یک یوزر دیگه باز هم تست کردم ولی همچنان در قسمت conn.open لاگین نمیشه!!! :اشتباه:

سلام
دوست عزیز، دو تا مطلب رو امتحان کن، شاید مشکل رو حل کنه.
1. بجای این که connectionString رو اینطوری بنویسی، از ConnectionStringBuilder استفاده کن.
2. یک بار با sa و رمزش کانکت شو ببین کار می‌کنه یا نه.

صبا صبوحی

niloofar_f
شنبه 09 اسفند 1393, 18:15 عصر
سلام
1. بجای این که connectionString رو اینطوری بنویسی، از ConnectionStringBuilder استفاده کن.

صبا صبوحی
سلام خیلی ممنون با این روش مشکل حل شد