PDA

View Full Version : گرفتن موجودی حساب بانکی

hex161
پنج شنبه 19 تیر 1393, 12:38 عصر
با سلام.
آیا امکانش هست که بتونیم موجودی حساب خودمون رو بگیریم؟
یعنی بانک هامون چیزی به اسم وب سرویس دارن؟
این برام خیلی مهمه که بتونم از طریق دلفی موجودی حسابم رو بگیرم.
البته اگه از طریق اینترنت نشه، این فکر به ذهنم رسیده که از مودم های GSM کمک بگیرم . که از طریق کد USSD موجودی بانکم رو بگیرم و تو برنامه نشون بدم. که در این مورد هنوز تحقیق نکردم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
با تشکر

hadisalahi2
پنج شنبه 19 تیر 1393, 16:53 عصر
نه فکر نمیکنم
وب سرویس پرداخت آنلاین رو اکثر بانکها دارن ولی این امکان رو نمیدن
تازه پرداخت آنلاین هم باید سایت یا شرکت معتبر باشی تا باهات همکاری کنند

یوسف زالی
پنج شنبه 19 تیر 1393, 17:25 عصر
سلام.
اصولا هرکاری رو که بتونید روی سایت انجام بدید، با برنامه نویسی هم می تونید.
بدترین راهش اینه که بصورت روبوت صفحه رو پر کنید. مثل اسپمر ها

Saeid59_m
پنج شنبه 19 تیر 1393, 18:34 عصر
سلام.
اصولا هرکاری رو که بتونید روی سایت انجام بدید، با برنامه نویسی هم می تونید.
بدترین راهش اینه که بصورت روبوت صفحه رو پر کنید. مثل اسپمر ها

این کار قشنگی نیست !
اما مطمئن باشید بانک ها همچین سرویسی رو ارائه نمی دن . ساده ترین دلیلش اینه که شما توی یه loop می تونید مرتباً موجودی بگیرید و این باعث ترافیک می شه و اینطوری حتی با جنریت کردن رمز و شماره کارت اتفاقات بدتری ممکنه برای امنیت بانک رخ بده

Mask
پنج شنبه 19 تیر 1393, 20:23 عصر
دلفی ته نداره:لبخندساده:
بله میشه. من الان با دلفی هم پرداخت آنلاین نوشتم و هم موجودی میگیرم و حسابهام رو در برنامم بررسی میکنم.
این کار رو هم میتونید با وب سرویس بانکها انجام بدید ، که البته شرایط خاصی نظیر ، حقوقی بودن، شرکت داشتند ، گردش بالا و .... رو دارند. که البته باید بدونید روش کار کردن با این وب سرویسها دقیقا مانند پنل sms و با فایلهای wsdl هست.
البته من با وب سرویس بانک ملی این کار رو انجام دادم که فکر میکنم بقیه بانکها هم به همین شکل هست.
برای استفاده شخصیم هم از درگاه سیباپال (https://www.sibapal.com/) استفاده میکنم . که فقط یه کپی کارت ملی میخاد و به درگاههای بانک ملت و سامان متصل هست . از امکانات این درگاه میتونم به سادگی استفاده و تسویه حساب سریع و آنی اون و پشتیبانی خوبشون اشاره کنم.

hex161
شنبه 21 تیر 1393, 12:52 عصر
ممنون از پاسختون.
ممکنه بفرمایید چه مراحلی باید طی کنیم؟ البته من برای شرکت دارم اینکار رو انجام میدم و گردش حسابها هم خیلی بالاس.

Mask
یک شنبه 22 تیر 1393, 11:31 صبح
ممنون از پاسختون.
ممکنه بفرمایید چه مراحلی باید طی کنیم؟ البته من برای شرکت دارم اینکار رو انجام میدم و گردش حسابها هم خیلی بالاس.
به بانک مورد نظرتون مراجعه و مشخصات وب سرویسشون رو بگیرید.
در برنامه ایمپورت کنید و بر اساس راهنمایی که داره ازش استفاده کنید.