PDA

View Full Version : دادن حق انتخاب به کاربر

amrabady
شنبه 13 اردیبهشت 1382, 16:49 عصر
با سلام

بنده یک فرمی درست کرده‌ام که کاربر می‌تواند لیست‌های مختلف را با کلیک بر روی دکمه‌های مختلف، مشاده نماید
سوال من این است که چگونه می‌توان در فرم، ترتیب لیست را هم به انتخاب کاربر گذاشت؟
منظورم ترتیب حوزه الفبا، نام، نام خانوادگی در لیست می‌باشد
امید وارم منظورم را فهمیده با شید و بیان قاصر بنده را ببخشید

imported_admin
یک شنبه 14 اردیبهشت 1382, 09:21 صبح
آخه بابام جان بدبخت میکروسافت امکان سورت را در اکسس برای اینکارها گذاشته دیگه :P ، شما فقط باید یک TooslBar جدید ساخته و سورت Aتا Z و برعکس را در آن قرار داده و سپس این ToolsBar را به فرم خود معرفی کنید.
به همین راحتی :lol:

amrabady
دوشنبه 15 اردیبهشت 1382, 10:07 صبح
با سلام مجدد
از اینکه با حوصله به سوال من جواب دادید، ممنونم
اما وقتی فکرش را کرم دیدم مشکل از من است که منظورم را درست بیان نکرده‌ام.
بگذارید یک مثال بزنم
من در یک برنامه دیدم که در فرم لیست گیری که درست کرده‌اند، یک کامبوباکس گذاشته‌اند که شما می‌توانستید بر اساس هر کدام از اطلاعات موجود در لیست، لیست را به دلخواه خود مرتب کنید.
خواه به ترتیب ردیف،خواه مثلا تاریخ ثبت نام و یا هر اطلاعات دیگری....
اگر فقط مشکل، ترتیب نام بود، مشکلی نبود
اگر این توضیحات را ناقص یافتید، در صورت امکان ایمیل خود را بدهید تا بنده، مفصل برایتان شرح دهم.
از این که حوصله یه خرج دادید و این مطلب را خواندید، تشکر فراوان دارم

mahmoodreza
دوشنبه 15 اردیبهشت 1382, 11:14 صبح
دوست عزیز یکم در مورد این مسله ای که اقای حسنلو گفتند تحقیق کن..
ببین با سورت غیر از اینکه با نام میشه سورت کرد با عدد و تاریخ و و و هم میشه سورت کرد...
فکر میکنم سوال شما هم همینه
مثلا همینجا لیست اعضا را که بزنی میتونی چند جور سورت کنی مثلا با نام و یا با تاریخ ثبت نام و یا تعداد ارسال..
خوب پس فکر میکنم که مشکل شما همینه.. اگه نه که باید دوباره توضیح بدی و لطفا کامل 8)

sayana
یک شنبه 11 خرداد 1382, 01:49 صبح
والا تا اون جایی که من فهمیدم ایشون میخواد امکان چند جور سورت رو با هم به کاربر بده و کاربره که هر کدوم رو که بخواد انتخاب میکنه در واقع در متن برنامه امکان چند جور سورت وجود داره نه فقط یه جور

amrabady
یک شنبه 11 خرداد 1382, 11:41 صبح
آخ قربون دهانت سایانا!!!
من هم منظورم همین است :lol:

vadood
یک شنبه 11 خرداد 1382, 20:12 عصر
محتویات چی را می خواهی sort کنی؟ list box؟

amrabady
شنبه 17 خرداد 1382, 11:40 صبح
با سلام مجدد
بنده می‌خواهم هنکامیکه کاربر یک گزارش(Report) از اطلاعات می‌خواهد.
یک فرمی را برای او طراحی کنم و چند نوع حق انتخاب را در مورد ترتیب لیست به او بدهد
مثلا چند چک باکس یا یک کومبوباکس که شامل چند جور ترتیب باشد؛ نام، شماره ردیف، معدل و...
که کاربر با انتخاب دلخواه، گزارش خود را تنظیم کند.
حال این اطلاعات می‌تواند از یک کوئری باشد یا یک Tadle .

منتظر جوابهای کارگشای شما هستم

Sanaie
سه شنبه 03 تیر 1382, 12:36 عصر
دوست عزیز برای این کار نیاز به مقداری کد نویسی در محیط اکسس دارید
و باید مطالبی راجع به Recordset و قابلیتهای آن را بدانید
برای این منظور به کتاب ( راهنمای آموزش Access ترجمه مهندس علی صالح زینالی مراجعه بفرمایید. :)

rasoolhna
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 10:08 صبح
قبل از گزارش یک فرم دست کنید در ان یک کابو بوکس قرار دهید و مربوط کنید به انچه که می خواهید کاربر استفتده کند و سپس گزارش را از یک کواری درست کنید وشرط ان را به ان کامبو ربط دهید