PDA

View Full Version : مشکل در ارتباط جداول در اکسس و فاکس

jalalniknam
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 20:35 عصر
با سلام
البته نمیدونم کسی بهم جواب خواهد داد یا نه - اما به هرحال آزمایشش ضرر نداره
من دو بانک دارم یکی دارای فیلدای کد و نام و نام خانوادگی و دیگری کد و شماره سریال شناسنامه و کد ملی - بانک اولی همه افراد دارای رکورد هستن اما تو بانک دوم که کد ملی ها ثبت شده فقط یه عده از اون افراد بانک اول با همون کد که در اونجا دارند اینجا هم کد ملی شون ثبت شده
اینم بگم که من برنامه نویس نیستم و این دو بانک هم مال یه برنامه تو محل کارم هست
حالا من میخوام با اکسس یا فاکس تحت داس ( فرق نمیکنه کدومش ) اطلاعات افرادی که در بانک اول دارای کد هستن و اطلاعات فرعی اونا تو بانک دوم هم ثبت شده ببینم یا پرینت بگیرم
و همچنین افرادی که تو بانک اول کد دارند و اطلاعات اونا تو بانک دومی هنوز ثبت نشده
به هر حال به دلیل کم سواد بودن تو برنامه نویسی ( اما علاقمند بودن) میخوام چگونگی ارتباط این جدولها رو بفهمم
با تشکر

jalalniknam
پنج شنبه 11 خرداد 1385, 11:55 صبح
سلام به همه ی اونایی که این نوشته رو خوندن و جواب رو بلد بودن اما دلشون نخواست یا نتونست و وقتشو نداشتن راهنمایی کنن - ممنون از همتون - خدانگهدارتان

شاپرک
پنج شنبه 11 خرداد 1385, 12:08 عصر
اگه ممکنه برنامه تون رو اینجا بذارید تا راهنمایی تون کنیم
در ضمن زود قضاوت نکنید اینجا هر کس هر چیزی بلد باشه به بقیه یاد میده.

MM_Mofidi
پنج شنبه 11 خرداد 1385, 13:00 عصر
اگر fox استفاده کنی برات براحتی میتونی از دستورات sql استفاده کنی و با یک join ساده اطلاعات مورد نظرت را استخراج کنی

jalalniknam
جمعه 12 خرداد 1385, 09:36 صبح
با سلام
من دو فایل رو بصورت نمونه به نامهای npmoneh که با اکسس هست و nomoneh2 که با فاکس تحت داس هست براتون ضمیمه میکنم
سه جدول دارم:
جدول A که دارای فیلدهای : COD, NAM,FAMILI کد و نام و نام خانوادگی
جدول AA که دارای فیلدهای COD , CODMELI کد و کد ملی و ...
جدول AAA که دارای فیلدهای COD,ACOUNT کد و شماره حساب هستند.
حالا میخوام هم با فاکس تحت داس و هم با اکسس:
1- افرادیکه تو جدول A دارای کد هستن و در جدول AA نیز کد ملی اونها ثبت شده ببینم و چاپ کنم
همینطور افرادیکه تو جدول A دارای کد هستن و در جدول AA هنوز کد ملی اونها ثبت نشده ببینم و چاپ کنم
2- همچنین میخوام یک فیلد دیگه به جدول A اضافه کنم و اونایی که با همین کد در جدول AAA شماره حساب دارند اون شماره حساب به این فیلد تو جدول A جایگزین بشه
ممنون و اگه بازم ابهامی بود تا توضیح بدم

moustafa
جمعه 12 خرداد 1385, 13:37 عصر
ساده است:
1-کوئری ارتباط یک به یک در کدملی
2-کوئری ...find unmatched
3-اپدیت کوئری
الیته سعی میکنم رو فایلت کارکنم وبرات ارسال کنم

jalalniknam
جمعه 12 خرداد 1385, 15:27 عصر
سلام و ممنون جناب مصطفی جان - منتظر میمونم

moustafa
شنبه 13 خرداد 1385, 12:21 عصر
اینم فایل نمونه
کوئری ها را اجرا کن

jalalniknam
شنبه 13 خرداد 1385, 21:41 عصر
سلام جناب مصطفی جان و بسیار بسیار ممنون از لطفی که کردین و زحمتی که کشیدین
اگه از دوستان کسی وقتشو داشت رو جداول ضمیمه 2 که با فاکس تحت داس هست نیز همین کا رو انجام بدن که اونم ما بفهمیم - بازم ممنون - خدانگهدار

moustafa
دوشنبه 15 خرداد 1385, 09:11 صبح
قابلی نداشت
برای فاکس تو بخش فاکس پرو مطرح کن سریعتر ودقیق تر جواب میگیری

MM_Mofidi
دوشنبه 15 خرداد 1385, 17:11 عصر
میتونی همون string گزارش مربوطه در access روبعنوان دستور در fox اجرا کنی از select تقریبا کامل پشتیبانی میکنه

jalalniknam
سه شنبه 16 خرداد 1385, 19:24 عصر
سلام مصطفی جان - حتما" اینکاری که گفتین انجام میدم - به هرحال ممنونم از توجهی که دارین - خدانگهدار