PDA

View Full Version : سوال: انتقال داده بین یک نرم افزار و PHP

Aghil61
جمعه 27 تیر 1393, 12:56 عصر
سلام علیکم
من تا به حال با php برنامه ننوشتم، به همین دلیل نمی دانم طرح این سوال در این بخش درست است یا خیر، عذر خواهی میکنم. کاری که می خواهم انجام دهم از این قرار است:
برنامه ای که با دات نت (سی شارپ) نوشته شده از طریق پورت سریال، داده هایی را دریافت می کند. این برنامه با استفاده از MONO بر روی یک کامپیوتر با سیستم عامل لینوکس نصب می شود. بر روی این کامپیوتر یک وب سرور (خیلی ساده) نیز باید پیاده سازی شود. در صفحات وب این سرور، باید داده هایی که توسط برنامه نامبرده از طریق پورت سریال دریافت شده، نمایش داده شود. هم چنین کاربر وب باید بتواند تنظیمات نرم افزار را تغییر دهد.
پیاده سازی وب سرور (ساده) با استفاده از سی شارپ امکان پذیر است و مشکلی با آن ندارم، اما می خواهم اصولی ترین روش برای این کار را انتخاب کنم. لطفا راهنمایی فرمایید.

saeed_g21
جمعه 27 تیر 1393, 12:59 عصر
دوست عزیز دربرنامه حتما بانک اطلاعاتی استفاده کردی درسته ؟
با PHP وصل شو به دیتابیس هرکاری میخوای انجام بده

Aghil61
جمعه 27 تیر 1393, 13:08 عصر
سلام دوست عزیز ممنونم
حجم اطلاعات دریافتی از پورت سریال خبلی کم است و از دیتابیس استفاده نکردم.
وظیفه برنامه دات نت در یافت داده از پورت سریال است و همچنین یک snmp agent نیز هست که داده ها را با پروتکل snmp در اختیار مدیر snmp قرار می دهد. آیا می توان همه این کارها را در php انجام داد؟ توجه داشته باشید که پارامترهای snmp باید توسط کاربر از طریق واسط وب قابل تنظیم باشد.

Unique
جمعه 27 تیر 1393, 17:42 عصر
شما وقتی اطلاعات را با برنامه #c خودتون خوندین و خواستین در اختیار برنامه php قرار بدین میتونین خیلی راحت بریزین توی database و برنامه وب شما که با php هست از طریق comet خودش را بروز کنه و اطلاعات را نشون بده ! اگه هم لحظه ای نیست و در زمان های خاصی نیاز هست میتونین فقط صفحه را refresh کنید ! برای تنظیمان snmp هم اگه با همون برنامه #c قابل انجام کافیه با socket programming از php به #c وصل بشین و درخواست ها را بهش بدین و اون برنامه اعمال کنه. کار سختی نیست.