PDA

View Full Version : قدرت جنگو

hixnal
جمعه 27 تیر 1393, 19:09 عصر
سلام
قدرت برنامه نویسی با php بیشتره یا با پلتفرم جنگو و پایتون ؟

Bahmany
شنبه 28 تیر 1393, 13:31 عصر
سلام
قدرت برنامه نویسی با php بیشتره یا با پلتفرم جنگو و پایتون ؟

نمیشه گفت قدرت کدوم بیشتره
مثلا همانطور که پلتفورمایی مثل Instagram رو با دی جانگو نوشتن فیس بوک رو هم با php نوشتن
دی جانگو کمی سخته برای یادگیری و در مقابل اون php راحتتره
پلت فرم برای دی جانگو سخت گیر میاد ولی برای php نه
ولی به نظرم امکان داره به مرور زمان php کم رنگتر بشه مثلا همین فیس بوک که از سال 2004 با php شروع کرده بود حالا مدتی هست داره بسمت استفاده از Ruby on Rails میره
به نظرم django از لحاظ مدیریت حافظه و سرعت بهتر از فریم ورک هایی که من میشناسم تحت php عمل میکنه و وقتی منطقش توسط برنامه نویس درک بشه دیگه سراغ چیز دیگه ای نمیره
بنده آینده خوبی برای django متصور هستم و امیدوارم سریعتر تو ایران بازار کار خودش رو پیدا کنه
ولی بهتر بود سوالت مربوط به مقایسه دو فریم ورک میشد مثل django and CakePHP و یا PHP and Python

موفق باشی

MSK
شنبه 04 مرداد 1393, 11:01 صبح
البته یک توضیحی که لازمه اضافه کنم اینه که فیس بوک به سمت ruby on rails نمیره. آخرین آماری که من دیدم این بود که حدود ۷۰٪ از کدهای مجودشون php هست و حدود 30% هم c++. و از زبان‌های دیگه هم بصورت خیلی جزئی استفاده می‌کنند. مثل erlang و haskel و D و ...
جدیدا فیس بوک پلتفرم hiphop رو معرفی کرده تا پرفرمنس کدهای php اش رو تا ۱۰ برابر افزایش میده. و درضمن زبان برنامه نویسی Hack رو که به مرور زمان php رو با اون جای‌گزین می‌کنه. همچنین یک برنامه بلندمدتی هم هست که کدهای c++ اشون رو با D جای‌گزین کنند. اما این یکی رسمی نیست.

معروف ترین سایت‌هایی که از ruby on rails استفاده می‌کردند twitter و github بودند. که twitter بخش اعظم کدهاش رو از ruby به scala و زبانهای دیگه ای پرت کرده و الان کسی نمی‌دونه چقدر ruby باقی مونده. اما github همچنان بصورت گسترده از روبی استفاده می‌کنه.

در کل اگه می‌خواید سرمایه گزاری بلند مدت روی پلتفرمی بکنید، ترندهایی که بنظر میرسه بیشتر از همه برای آینده چشمگیر باشند go و scala هستند. البته node هم خیلی پر سر و صداست. اما با توجه به مشکلات بنیادینی که داره نمی‌دونم تا کجا پیش بره.

موفق باشید

Milad_Fashi
جمعه 17 مرداد 1393, 20:09 عصر
مگه با زبان go میشه تحت وب کد زد!؟

Bahmany
شنبه 18 مرداد 1393, 07:42 صبح
بله امکان پذیره
با استفاده از این ماژول یکی از راهاشه : web.go

Milad_Fashi
یک شنبه 19 مرداد 1393, 09:11 صبح
یعنی زبان جوان go فریمورکی رو هم برای برنامه نویسی تحت وب اون هم MVC داره؟
بعید میدونم داشته باشه!
از این زبان خوشم میاد.Syntax اون بهتر از PHP هستش.سرعت کدنویسی رو هم بالا برده.فقط بدیش اینه مثل پاسکال برای assignment به جای = باید از =: استفاده کرد! بدی دیگه اش اینه سایت اسپانسرش گوگل ایرانی ها رو تحریم کرده