PDA

View Full Version : سوال: update نشدن contex مربوط به entityFramework

آرام جان گل
شنبه 28 تیر 1393, 13:06 عصر
با سلام خدمت دوستان محترممن یه پروژه از نوع website ایجاد می کنم و در آن برای ارتباط با دیتابیس یک entity Framwork ایجاد کردم . خوب همه چیز خوب کار می کنه اما یه مشکی که داره اینه که وقتی بخوام یه sp یا یک table به Entity Framwork اضافه کنم و یا اینکه جدولی که در دیتابیس تغییر کرده را update کنم مشکل پیش میاد و اون مشکل اینه که :در Model.edmx اضافه می شه و تغییرات اعمال میشن اما در کلاس Contex نه ، یعنی که DbSet مربوطه اضافه نمی شود یا اینکه در کلاس Model فیلد های تغییر کرده و یا کلاس مربوط به جدول اضافه شده ایجاد نمی شه دوستان کسی می دونه مشکل من از چیه ؟آیا خاصیتی را اعمال نکرده ام یا اینکه Entity Framework در نوع پروژه WebSite جواب نمی ده؟ممنون راهنمایی کنید

aghayex
سه شنبه 31 تیر 1393, 21:33 عصر
دوست عزیز دیتابیس و مدل از نظر منطقی از هم جدا هستن و هیچ ارتباطی باهم نداره , بهتره بگیم دیتابیس اصلا نمی دونه یه مدل داره باهاش کار می کنه این یعنی اینکه اگه دیتابیس رو تغییر دادی مدل می مونه چون انتظار داره با دیتابیسی مواجه بشه که ساختارش شبیه ساختار خودش باشه . در هر صورت باید مدل رو دوباره آپدیت کنید .

من چون خودم با روش کد فرست کار می کنم بهتون توصیه می کنم از روش کد فرست استفاده کنید چون در اونجا شما حساب دستتون میاد که دارید چکار می کنید و ...

آرام جان گل
شنبه 04 مرداد 1393, 08:06 صبح
با سلام
ممنونم از پاسخگویی شما.
این رو می دونم که contex من شمایی از دیتابیس است و باید با هر تغییر آپدیت بشه .
مشکل من اینه که این آپدیت صورت نمی گیره

ممنون راهنمایی کنید.

s.karim
شنبه 04 مرداد 1393, 11:17 صبح
اگه درست متوجه سوالت شده باشم
منم یه زمانی این مشکل رو داشتم
ویژوال استودیو رو آپدیت کردم
upadte ver 4
این مشکل توش حل شده بود.