PDA

View Full Version : مجموعه اقدامات جهت اجرای برنامه طراحی شده در محیط عملیاتی

Hamed_H8
دوشنبه 30 تیر 1393, 22:19 عصر
سلام به همه عزیزان.
با توجه به عنوان تاپیک ، اگر کسی از دوستان می تونه در مورد پیش نیازها و نکاتی که برای اجرای برنامه طراحی شده در محیط عملیاتی لازم هست ، توضیحی بده ، ممنون میشم .
بحث مورد اهمیت برای من هم اینه که : بنده برنامم رو با Visual Studio 2010 و روی دات نت 4 طراحی کردم برای بانک هم از SQL Server 2008 استفاده کردم . (VB.NET)
حالا می خوام ببرمش توی محیط عملیاتی و بحث نصب و راه اندازی ...
سوالات به این ترتیبه :
1) برای ساخت برنامه نصب (Setup) از چه ابزاری استفاده کنم ؟
2) چه پیش نیازهایی باید روی سیستم مقصد نصب بشه ؟
3) برای بحث بانک که مسئله اصلی من هم هست باید چیکار کنم ؟ SQL Express نصب بشه کافیه ؟ بعد نصب چطور بانک ها رو بهش Attach کنم ؟
ناگفته نماند من قسمت 3 رو به همون ترتیب انجام دادم ، اما مسئله اینه که ارتباط برنامم با بانک وصل نمیشه ! و توی اجرا خطا میده !

اضافه می کنم مورد 1 و 2 جنبه پیشنهادی دارن !
اما مشکل اصلی من قسمت 3 هست !
اگر میشه عزیزان ذکر کنند که اگر نیاز به تغییری توی کدهای برنامه روی بحث رشته ارتباطی یا هر مورد دیگه ای هست ! (بحث نام سیستم میزبان و Instance Name و ... )

از تمامی دوستان عزیز تشکر می کنم . اگه بشه یه پست مفصل دربارش زده بشه راهنمای خوبی برای دیگران هم خواهد شد .
کمتر این مورد به چشم خورده . باز هم ممنون .

Hamed_H8
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 16:29 عصر
دوستان لطفا کمک کنند . :خجالت:

محمد آشتیانی
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 16:46 عصر
با سلام

1- برای ساخت برنامه نصب ، انتخاب های زیادی وجود داره ، ستاپ ساز خود دات نت ، Install Shield ، Install Aware و خیلی موارد دیگه ، بنده Install Aware رو استفاده میکنم و انصافا بسیار برنامه کاملیه ، شما فقط مشخص میکنی که چه پیش نیاز هایی نصب بشه مثل Framework یا حتی SqlExpress و کلی امکانات دیگه که بصورت اتوماتیک نصب میکنه.

2- این برمیگرده به اینکه شما تو برنامت از چه کامپوننت هایی استفاده کردی ، چه ورژن فریم ورکی استفاده کردی و مواردی از این دست. (مثلا برای استفاده از گزارش ساز کریستال ریپورت، باید رو سیستم مقصد نصبش کنی ولی FastReport فقط با کپی چنتا DLL همراه برنامه کار میکنه)

3- اسکیوال اکسپرس که حتما باید نصب بشه توی سیستم مقصد (حالا اینکه توی برنامه نصب قرار میدی یا فایل نصب SqlExpress رو جدا اجرا میکنی دیگه برمیگرده به تصمیم شما)
تو اسکیوال اکسپرس توسط کانکشن استرینگ دیتابیس اتچ میشه و خب طبیعتا برنامت باید به صورتی باشه که بشه تو اولین اجرا و یا هر موقع که برنامه نتونست به دیتابیس وصل بشه ، فرمی باز بشه و اطلاعاتی از قبل آدرس بانک اطلاعاتی ، نام Instance رو از کاربر بگیره و اینطوری دیگه محدودیتی ایجاد نمیشه برای محل دیتابیس و سایر تنظیمات

برای انواع کانشکن استرینگ به سایت http://www.connectionstrings.com یه نگاهی بنداز
پست شماره 8 این تاپیک هم ممکنه به درد بخوره http://barnamenevis.org/showthread.php?457751-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AD%D9%84-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-sql-%D8%AF%D8%B1-C

موفق باشید.