PDA

View Full Version : معماری 3 لایه

RK977877
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 10:42 صبح
سلام به دوستان گرامی
ببخشید در مورد پروژه های نسبتا بزرگ مثلا انبارداری و یا .. که میخوایم از معماری 3 لایه استفاده کنیم
و به عنوان مثال برنامه دارای چندین جدول بوده که هرکدام نیز به نوبه خود دارای فیلدهای متفاوتی است و عملیان
Insert- Update-Delete-Select روی آنها برقرار می باشد
آیا باید برای هر جدول کلاس مربوط به خودش رو تولید کرد که این عملیان را دارا باشد ؟
نحوه کار به چه صورتی است ؟
آیا برای هر کدام باید Bll , ِdal داشته باشیم و یا اینکه یه Bll , Dal برای همه کافی است ؟
اگه بخوایم برای همه هم یه Bll , Dal داشته باشیم که پس حچم کد ها بالا میره ؟
میشه راهنمایی کنید ؟
حتی المکان یه مثال و یه نمودار مبنی بر این روش ارائه بدید
ممنون

mohamadali1374
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 12:00 عصر
ببینید برای معماری سه لایه شما دیتا اکسس (لایه DA ) رو یکبار برای کل پروژه می نویسید و در لایهBL برای هر جدولی که دارید باید کلاس مربوط به آن را بنویسید

mz6488
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 12:38 عصر
من که معماری سه لایه طوری درست کردم که یه رشته میفرستم به کلاس خودش میره کوئری رو اجرا میکنه.

khokhan
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 13:34 عصر
سلام به دوستان گرامی
ببخشید در مورد پروژه های نسبتا بزرگ مثلا انبارداری و یا .. که میخوایم از معماری 3 لایه استفاده کنیم
و به عنوان مثال برنامه دارای چندین جدول بوده که هرکدام نیز به نوبه خود دارای فیلدهای متفاوتی است و عملیان
Insert- Update-Delete-Select روی آنها برقرار می باشد
آیا باید برای هر جدول کلاس مربوط به خودش رو تولید کرد که این عملیان را دارا باشد ؟
نحوه کار به چه صورتی است ؟
آیا برای هر کدام باید Bll , ِdal داشته باشیم و یا اینکه یه Bll , Dal برای همه کافی است ؟
اگه بخوایم برای همه هم یه Bll , Dal داشته باشیم که پس حچم کد ها بالا میره ؟
میشه راهنمایی کنید ؟
حتی المکان یه مثال و یه نمودار مبنی بر این روش ارائه بدید
ممنون
کافیه یه کلاس hlper در لایه dataAccess داشته باشی و با همون یه دونه کلاس می تونی هرچند تا جدول که داشته باشی ، مدیریت کنی

behnam-soft
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 13:38 عصر
بستگی به خودت و پروژه ت داره، یه سری ها هستن که بله برای هر جدول لایه های مختلفی رو درست می کنن، یه سری ها هم هستن مثل من که کلا از دو سه تا لایه بیشتر استفاده نمی کنن.