PDA

View Full Version : سوال: ایجاد رمز عبور با دستور if بدون استفاده از پایگاه داده و دیتابیس

speaksking
جمعه 03 مرداد 1393, 10:49 صبح
سلام بنده فرمی میخوام درست کنم که فقط یک کاربر داره و برای آن یه نام کاربری و رمز عبور می خواهم و از پایگاه داده و دیتابیس هم نمیخواهم استفاده نمایم . لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

abbas.oveissi
جمعه 03 مرداد 1393, 10:57 صبح
سلام بنده فرمی میخوام درست کنم که فقط یک کاربر داره و برای آن یه نام کاربری و رمز عبور می خواهم و از پایگاه داده و دیتابیس هم نمیخواهم استفاده نمایم . لطفا راهنمایی کنید.
ممنون
میتونید دو تا TextBox با اسم های txtUsername و txtPassword رو فرم بذارید و از کد زیر استفاده کنید :
if (txtUsername.Text == "admin" && txtPassowrd.Text == "123456")
{
//eteelaat dorost vared shode
}
else
{
//username ya password eshtebah boode
}

speaksking
جمعه 03 مرداد 1393, 11:26 صبح
ممنون حالا بعد از دست بودن اطلاعات وارد شده میخوام فرم اول بسته و فرم بعدی باز شه باید چیکار کنم.؟

abbas.oveissi
جمعه 03 مرداد 1393, 11:32 صبح
ممنون حالا بعد از دست بودن اطلاعات وارد شده میخوام فرم اول بسته و فرم بعدی باز شه باید چیکار کنم.؟
میتونید از این کد استفاده کنید :

Form2 frm = new Form2();
frm.Show();
this.Hide();

البته من اینجا اسم فرم دوم را Form2 فرض کردم.

speaksking
جمعه 03 مرداد 1393, 11:42 صبح
اینکار رو کردم ولی بعد از بسته شدن کل برنامه هنوز فرم اول که hide کردیم باز میمونه لطفا راه حل دیگه ای پیشنهاد کنید . ممنون

hadi vafaii
جمعه 03 مرداد 1393, 11:44 صبح
میتونید از این کد استفاده کنید :

Form2 frm = new Form2();
frm.Show();
this.Hide();

البته من اینجا اسم فرم دوم را Form2 فرض کردم.

البته باید به اینم توجه کنی که اون فرم با خروج از فرم دوم بسته نمیشه و در پس زمینه کار میکنه و باید یه دکمه واش تعریف کنی و اینجور کد بزنی
Application.Exit();

یا یه روشهای دیگه

speaksking
جمعه 03 مرداد 1393, 11:52 صبح
اگه بر فرض 20 تا فرم داشته باشیم و اگه بخواهیم از این روش استفاده کنیم یعنی باید این همه فضای ریجستری ویندوز رو اشغال منیم و همچنین با بسته شدن آخرین فرم باید همه فرم ها بسته بشن به نظرم راه حل منطقی نباشه .

hadi vafaii
جمعه 03 مرداد 1393, 12:12 عصر
اگه بر فرض 20 تا فرم داشته باشیم و اگه بخواهیم از این روش استفاده کنیم یعنی باید این همه فضای ریجستری ویندوز رو اشغال منیم و همچنین با بسته شدن آخرین فرم باید همه فرم ها بسته بشن به نظرم راه حل منطقی نباشه .

اگه بخوای همشون رو از فرم یک باز کنی نمیتونی فرم اول رو ببندی چون همه فرمات بشته میشن اما اگه بخوای از فرم 2 بقیه رو باز کنی تو فرم 2 اینجور بنویس

var frm = new Form3();
frm.Show();
this.Close();

speaksking
جمعه 03 مرداد 1393, 14:10 عصر
هادی جان خودت این کدی که نوشتی رو یه بار رو برنامه های خودت آزمایش کن بعد بیا جواب بنده رو بده اکی؟

hadi vafaii
جمعه 03 مرداد 1393, 14:52 عصر
هادی جان خودت این کدی که نوشتی رو یه بار رو برنامه های خودت آزمایش کن بعد بیا جواب بنده رو بده اکی؟

مگه کار نکرد عزیزم
من که امتحان کردم کار کرد
بیا اینم کداش
این واسه فرم اصلی

public partial class Form1 : Form
{
public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{

if ((user.Text == "1") && (pass.Text == "2"))
{
var frm = new Form2();
frm.Show();
this.Hide();
}
else
{
MessageBox.Show("error");
}

}
}
}

اینم واسه فرم بعدی که توش 3 تا دکمه گذاشتم که فرم 3 و 4 رو باز کنه و از برنامه خارج شه

public partial class Form2 : Form
{
public Form2()
{
InitializeComponent();
}

{
var frm = new Form3();
frm.ShowDialog();

}

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
var frm = new Form4();
frm.ShowDialog();
}

private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
{
Application.Exit();
}
}
}

rahman65
جمعه 03 مرداد 1393, 16:38 عصر
با سلام

من میخوام وقتی یوزر یا پسورد رو 3 بار اشتباه زد دیگه نتونه یوزر یا پس ورد وارد کنه و تکست باکس ها false بشه

باتشکر

mh3242
جمعه 03 مرداد 1393, 17:10 عصر
یه متغیر عمومی تعریف کن و تو لود فرمت بهش مقدار صفر بده. تو قسمت کنرل شرط اونجایی که یوزر و پسوورد رو درست نداد به متغیر یه واحد اضافه کن. بعدشم بیرون شرط کنترل یوزر و پسوورد شرط بذار که اگه متغیر بزرگتر از 3 هستش خاصیت enabled تکست باکس ها رو false کنه.

farhad.k.t
جمعه 03 مرداد 1393, 19:27 عصر
public partial class frmlogin : Form
{
int i = 0;
public frmlogin()
{
InitializeComponent();
}

{

if (txtuser .Text == "admin" && txtpass.Text == "123456")
{
MessageBox.Show("welcome "+txtuser.Text );
}
else
{
i++;
if (i==3)
{
textBox1.Enabled = textBox2.Enabled = false;
}
MessageBox.Show("Invalid username or password");
}
}
}

speaksking
جمعه 03 مرداد 1393, 23:01 عصر
های من میدونم کدی که داده بودی درست بود من گفتم با این کار اگه فرم های زیادی داشته باشیم همشون مخفی میشن و در آخر اگه برنامه رو ببندیم همه بسته می شن من از یه راه دیگه که کمی به نظرم پیچیده تره رفتم و نتیجه گرفتم. به هر حال ممنون.