PDA

View Full Version : نمایش 2 فیلد جدول بانک درون یک combobox یا یک ستون datagaridveiw

mehdiba3
جمعه 03 مرداد 1393, 21:46 عصر
توی فرم های ثبت نام معمولا فیلد نام و نام خانوادکی رو جدا ثبت می کنند ولی موقع نمایش میخوام نام+ نام خانوادگی نشون داده بشه. هم درون Combobox و هم درون datagridview

بنظرتون این راه درسته؟ توی فرم نمونه اگه دقت کردین فقط نام خانوادگی رو نشون داده که این باعث سردرگمی میشه آخه ممکنه 2 نفر اتفاقی شامل دو فامیل مشترک باشن ولی اگه اسم و فامیلشون رو با هم نمایش بده اشتباه خیلی کمتر میشه.

ممنون می شم راهنماییم کنید

aminhexa
جمعه 03 مرداد 1393, 22:12 عصر
اگه از Entity Framwork استفاده میکنی می تونی باکمک کلاس های partial مشکلت رو حل کنی

mehdiba3
جمعه 03 مرداد 1393, 22:36 عصر
اگه از Entity Framwork استفاده میکنی می تونی باکمک کلاس های partial مشکلت رو حل کنی

از ADO استفاده می کنم

abbas.oveissi
جمعه 03 مرداد 1393, 22:57 عصر
از ADO استفاده می کنم
میتونید توی کوئری از عملگر + استفاده کنید و یک ستون جدید به نام FullName درست کنید.مثلا اینجوری :
select FirstName+' '+LastName as FullName from Users
بعد از این ستون برای نمایش در ComboBox استفاده کنید.

mehdiba3
شنبه 04 مرداد 1393, 00:01 صبح
میتونید توی کوئری از عملگر + استفاده کنید و یک ستون جدید به نام FullName درست کنید.مثلا اینجوری :
select FirstName+' '+LastName as FullName from Users
بعد از این ستون برای نمایش در ComboBox استفاده کنید.

قبلا این کارو کردم. مشکلم تو دیتاگرید حل شد . یعنی میشه نام و نام خانوادگی رو با هم تو یک ستون گرید نشونداد.
الام مشکلم اینه وقتی CmbTeacher.DisplayMember = "FullName"; می کنم درون combobox کلید اصلی اون رکورد نشون داده میشه.
برای خودمم عجیبه چرا کلید اصلی رو نشون میده!!! البته CmbTeacher.ValueMember = "Tid"; است

abbas.oveissi
شنبه 04 مرداد 1393, 00:24 صبح
قبلا این کارو کردم. مشکلم تو دیتاگرید حل شد . یعنی میشه نام و نام خانوادگی رو با هم تو یک ستون گرید نشونداد.
الام مشکلم اینه وقتی CmbTeacher.DisplayMember = "FullName"; می کنم درون combobox کلید اصلی اون رکورد نشون داده میشه.
برای خودمم عجیبه چرا کلید اصلی رو نشون میده!!! البته CmbTeacher.ValueMember = "Tid"; است
احتمالا داری یه جا سوتی میدی :متفکر: چون دقیقا من هم منظورم همین کاری بود که کردید،باید درست نشون بده.کوئری رو دوباره چک کنید.
من خودم از این روش در پروژه ام استفاده کردم .

mehdiba3
شنبه 04 مرداد 1393, 00:46 صبح
احتمالا داری یه جا سوتی میدی :متفکر: چون دقیقا من هم منظورم همین کاری بود که کردید،باید درست نشون بده.کوئری رو دوباره چک کنید.
من خودم از این روش در پروژه ام استفاده کردم .

اگه سوتی می دادم که تو دیتا گرید هم باید کلید اصلی رو نشون می داد!! تو دیتاگرید کار میکنه. نشون میده. تو combo دیونم کرده نشون نیده