PDA

View Full Version : نحوه ایجاد ادرس دهی صحیح و سئو شده چجوریه؟

saeed-71
یک شنبه 05 مرداد 1393, 09:25 صبح
سلام.
نحوه ایجاد ادرس دهی صحیح و سئو شده چجوریه؟حتما باید از MVC لستفاده کرد؟

مثلا اینو چجوری میشه اینکاری کرد؟

www.siite.com/view.php?id=5

این ID موقعی که میره تو صفحه view باید با get گرفته بشه.حالا اگخ اینجوری تبدیل بشه چجوری باید ایدی رو گرفت؟

www.siite.com/view/toyota/5

چجوری میشه این کار رو کرد؟

vahidqara
یک شنبه 05 مرداد 1393, 09:29 صبح
سلام دوست خوب..
الان تمامی فریم ورک ها از نوع دوم استفاده می کنند که router نامیده میشه و تنظیمات خاص خودشو داره ..
البته تو PHP هم فک کنم بشه ولی من اطلاعاتی ندارم...
و اینکه سئو به خیلی چیزها بستگی داره :لبخندساده:

MRmoon
یک شنبه 05 مرداد 1393, 12:15 عصر
الان تمامی فریم ورک ها از نوع دوم استفاده می کنند که router نامیده میشه و تنظیمات خاص خودشو داره ..
البته تو PHP هم فک کنم بشه ولی من اطلاعاتی ندارم...

درود.

ف کنم همون فریم ورک ها هم با پی اچ پی نوشته شدن:چشمک:

اون کار رو میشه با htaccess انجام داد.

البته باید یکسری php هم کد بزنین.

پیشنهاد می کنم اول یه نگاهی به کد های روتر ها بندازید و بهتره که از الگوی MVC استفاده کنید خیلی کمک می کنه.

محمد.

saeed-71
یک شنبه 05 مرداد 1393, 13:01 عصر
شما کد روتر داردی؟
نمونشو دارید؟نیاز دارم.
ممنون.

abolfazl-z
یک شنبه 05 مرداد 1393, 13:26 عصر
چه عالی

فقط بحث مربوط به سئو هست ولی جالب هست یکم بچه ها روی مسائل سئو فوکوس کنند.

میتونین نمونه آدرس بگذارید تا از دید بالاتر بهش نگاه کنیم چون من اصلا از فریم ورک استفاده نمی کنم و روش خودم را دارم.

درواقع چه ادرس هایی خوبه چه ادرس هایی بدرد سئو نمیخوره

فرمت آدرس دهی چگونه است؟

afee1990
یک شنبه 05 مرداد 1393, 13:34 عصر
برای این کار در ساده‌ترین و بهینه ترین حالت باید یه فایل داشته بشین که تمام درخواست‌ها به طرف اون بره مثلن index.php
بعدش یه پارامتر توی url تعیین میکنی که بر اساس اون نوع و اطلاعات درخواست‌ها رو بخونی مثلن: index.php?route=post/view/10
تو این مثال پارامتر route درخواست‌ها را میگیره و شما باید در ابتدای فایلتون بیایین و این آدرس را پردازش بکنین مثلن به صورت ساده میان از این الگو استفاده می‌کنن: Controller/Action/args
که دراینجا post به عنوان کنترلر، view به عنوان اکشن و 10 مقدار آرگومانت اون اکشن هست. این کارو با تابع explode توی php به راحتی میتونین انجام بدین.
در آخر هم برای تبدیل url تولید شده به site.com/post/view/10 باید از فایل .htaccess و تنظیمات apache کمک بگیرین. البته اگه وب سرورتون Apache باشه. (برای وب سرورهای دیگه تنظیمات فرق می‌کنه)
برای اطلاعات بیشتر بهتره جستجو کنین. آموزش‌های فراوانی در این زمینه وجود داره.

abolfazl-z
یک شنبه 05 مرداد 1393, 13:53 عصر
برای این کار در ساده‌ترین و بهینه ترین حالت باید یه فایل داشته بشین که تمام درخواست‌ها به طرف اون بره مثلن index.php
بعدش یه پارامتر توی url تعیین میکنی که بر اساس اون نوع و اطلاعات درخواست‌ها رو بخونی مثلن: index.php?route=post/view/10
تو این مثال پارامتر route درخواست‌ها را میگیره و شما باید در ابتدای فایلتون بیایین و این آدرس را پردازش بکنین مثلن به صورت ساده میان از این الگو استفاده می‌کنن: Controller/Action/args
که دراینجا post به عنوان کنترلر، view به عنوان اکشن و 10 مقدار آرگومانت اون اکشن هست. این کارو با تابع explode توی php به راحتی میتونین انجام بدین.
در آخر هم برای تبدیل url تولید شده به site.com/post/view/10 باید از فایل .htaccess و تنظیمات apache کمک بگیرین. البته اگه وب سرورتون Apache باشه. (برای وب سرورهای دیگه تنظیمات فرق می‌کنه)

دوست عزیز

اینکار ها برای ما PHP کار ها چیزی نیست. با توجه به عنوان نحوه ایجاد ادرس دهی صحیح و سئو شده چجوریه؟ می خواستیم کسی از دوستان اطلاعاتی مفید در مورد نحوه آدرس دهی دارد.

اینم یک لینک مفید :

http://bigtheme.ir/%D8%A2%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-www-%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-www-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%A2%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A6%D9%88/

afee1990
یک شنبه 05 مرداد 1393, 13:58 عصر
والا اگه سوالی که پرسیده شده رو بخونین میبینین که از لحاظ فنی ایجاد این گونه آدرس‌ها مد نظر بوده
ولی اینکه کدوم شکل آدرس از لحاظ سئو بهتره، اینجا مخصوص php ئه و نه جای سئو

abolfazl-z
یک شنبه 05 مرداد 1393, 14:05 عصر
والا اگه سوالی که پرسیده شده رو بخونین میبینین که از لحاظ فنی ایجاد این گونه آدرس‌ها مد نظر بوده
ولی اینکه کدوم شکل آدرس از لحاظ سئو بهتره، اینجا مخصوص php ئه و نه جای سئو

بله بنده ام عرض کردم ولی مبحث عادی نیست که بشه براحتی از کنارش رد شد. چون طراحی و برنامه نویسی یک طرف باب دل موتور جستجو ها بودن هم یک طرف

saeed-71
یک شنبه 05 مرداد 1393, 14:20 عصر
ممنون فقط اون قسمت اچ تی تی اکسس باید چی نوشت؟

afee1990
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 01:16 صبح
.htaccess یه قایل برای تنظیمات apache عه. که دستورات خاص خودشو داره ولی برای ساخت url راهنماهای فراوانی تو وب هست. کافیه یه جستجو کنی. یه عالمه ابزار آنلاین هست براش

peymang
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 15:23 عصر
سلام این یه نمونه کد که نوشتم شاید کارتون رو راه بندازه

کلاس روتر
(https://gist.github.com/peymang/ce7aeb3fe3966fb3f597)

فایل .htaccess (https://gist.github.com/peymang/ecf57a957e30a2b23f0e)