PDA

View Full Version : مشکل در اتصال برنامه با بنک sql در سرور

hamidreza
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 06:30 صبح
با سلام

دوستان من بانک را در یک سرور نصب کردم و به adoconnection ها ip سرور را با sa و بدون پسورد

دادم . اما اتصال برخی مواقع وصل میشود و بعد قطع میشود . شبکه مشکلی ندارد . لطفا

راهنمائی نمائید طریقه اتصال درست است یا خیر ؟ در ضمن من روی همه فرمها یک

adoconnection دارم ممکنه آنرا به یک کانکشن تبدیل کنم و برای تغییر آدرس مجبور نباشم همه

adoconnection را ست کنم .

Unique
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 10:46 صبح
دوست عزیز ! اگر این سرور که میگی ip بهش دادی local نیست . تا اونجائی که من میدانم . بسیاری از ISP ها Port شماره 1433 که مربوط به SQL Server هست را بسته اند !

اگر من اشتباه میکنم و شما داری مثلا 127.0.0.1 که همون Localhost هستش را میدی و با این مشکل روبرو هستی ! بهتره یک user با یک pass بسازی و اگر با Connection String Wizard ویندوز داری کار میکنی ! حتما مطمئن بشی که قسمتهای user و pass در Connection string هستند . چون من بار های دیدم که با وجود اینکه من user و pass را ست می کنم ! اما اونها را به Connection String اضافه نمیکنه !

rainstorm
سه شنبه 29 اسفند 1385, 12:22 عصر
من نیز همین مشکل رو دارم. و وقتی تو adocon... یوزر و پس رو می دم قبول نمی کنه ولی وقتی از طریق یکی از یوزرهای ویندوز به سرور وصل می شی درست کار میکنه. مشکل در کجاست؟

zman123456
چهارشنبه 01 فروردین 1386, 09:42 صبح
سلام
در مورد یکی کردنadoconnection من از DataModule استفاده می کنم و توی این از یک AdoConnection‌استفاده می کنم.
در مورد مشکل دوم هم اگر میشه بیشتر توضیح بدید چون شما حرفی از ISP نزدید ولی دوستان مشکلشان در ISP هاست.:متفکر:

Bahmany
چهارشنبه 01 فروردین 1386, 16:21 عصر
سلام
دوست عزیر :
1- امکان داره قسمت کنترل کاربران SQLServer در حالت Only Windows باشه که :
1-1- ,وارد SQL Enterprise شو
1-2- روی Local راست کلیک کن
1-3- بعد از انتخاب Properties در قسمت Security روی کامبوی SQL Server and Windows کلیک کن.
2- امکان داره Firewall ها برای تو مشکل ایجاد کرده باشن که می تونی در قسمت Exception فایرالها پورت مخصوص اس کیو ال رو تیک دار کنی
3- امکان داره کامپیوتر Client فایروالش گیر داده باشه که داری یه ارتباط سوکت می گیری.
و ....