PDA

View Full Version : کدام editor?

firkoo
پنج شنبه 09 مرداد 1393, 17:17 عصر
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز . چند تا سوال داشتم.

1- من تازه برنامه نویسی رو شروع کردم و برای یادگیری پایتون رو انتخاب کردم . در حال حاضر مشغول خوندن کتاب a byte of python هستم.

حالا دنبال یه editor خوب می گردم که همینطور که دارم پایتون رو یاد می گیرم به اون editor هم مسلط شم . نویسنده کتاب vim و emac رو پیشنهاد می کنه . لینک زیر رو هم برای set کردن vim با python گذاشته بود که واقعا من چیزی ازش نفهمیدم. : http://blog.sontek.net/blog/detail/turning-vim-into-a-modern-python-ide

حالا ممنون می شم اگر editor بهتری می شناسید بهم معرفی کنید تا ازون استفاده کنم اگر هم آموزش داشته باشه که چه بهتر . اگر همین ها هم بهتر هستن یکم لینک بالا رو برام توضیح بدید تا بفهمم که چطور vim رو برای کار با python آماده کنم .

2- من خودم دارم پایتون 3 رو می خونم . به نظر شما همین رو ادامه بدم یا تا دیر نشده برم سراغ پایتون 2 ؟؟ در نظر داشته باشید که بنده در آینده می خوام از پایتون برای برنامه نویسی موبایل (آندروئید) استفاده کنم .

تا یکسال دیگه هم وقت برای خودم گذاشتم. بنابراین و با این شرایط به نظر شما کدوم ورژن رو ادامه بدم .

3- اگر منابعی هم برای یادگیری پایتون و هم برانامه نویسی آندروئید با پایتون در اختیار دارید ممنون می شم معرفی کنید .

در کل یکم اطلاع راجب برنامه نویسی آندروئید با پایتون بهم بدید .

با سپاس از شما عزیزان

n.nowroozi
پنج شنبه 09 مرداد 1393, 22:56 عصر
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز . چند تا سوال داشتم.

1- من تازه برنامه نویسی رو شروع کردم و برای یادگیری پایتون رو انتخاب کردم . در حال حاضر مشغول خوندن کتاب a byte of python هستم.

حالا دنبال یه editor خوب می گردم که همینطور که دارم پایتون رو یاد می گیرم به اون editor هم مسلط شم . نویسنده کتاب vim و emac رو پیشنهاد می کنه . لینک زیر رو هم برای set کردن vim با python گذاشته بود که واقعا من چیزی ازش نفهمیدم. : http://blog.sontek.net/blog/detail/turning-vim-into-a-modern-python-ide

حالا ممنون می شم اگر editor بهتری می شناسید بهم معرفی کنید تا ازون استفاده کنم اگر هم آموزش داشته باشه که چه بهتر . اگر همین ها هم بهتر هستن یکم لینک بالا رو برام توضیح بدید تا بفهمم که چطور vim رو برای کار با python آماده کنم .

2- من خودم دارم پایتون 3 رو می خونم . به نظر شما همین رو ادامه بدم یا تا دیر نشده برم سراغ پایتون 2 ؟؟ در نظر داشته باشید که بنده در آینده می خوام از پایتون برای برنامه نویسی موبایل (آندروئید) استفاده کنم .

تا یکسال دیگه هم وقت برای خودم گذاشتم. بنابراین و با این شرایط به نظر شما کدوم ورژن رو ادامه بدم .

3- اگر منابعی هم برای یادگیری پایتون و هم برانامه نویسی آندروئید با پایتون در اختیار دارید ممنون می شم معرفی کنید .

در کل یکم اطلاع راجب برنامه نویسی آندروئید با پایتون بهم بدید .

با سپاس از شما عزیزان
pycharm به نظرم ide خوبی هست.
اگه هدف کلیت اندروید هست اصلا توصیه نمیکنم بیای سمت پایتون برو جاوا یاد بگیر حالا که تازه داری شروع میکنی.
با پایتون میتونی روی اندروید کار کنی اما خب جاوا صد در صد واسه اندروید گزینه مناسب تر و با کارایی بیشتره.

terminator68
یک شنبه 12 مرداد 1393, 01:40 صبح
ادیتور PyScripter هم بهترین هستش تو خودش...
هم ساده و هم خیلی قدرتمند.

احسان!
یک شنبه 12 مرداد 1393, 02:16 صبح
سلام
من توصیه میکنم برای یادگیری از خط فرمان استفاده کنید.
میتونید از پایتون ۲ هم استفاده کنید.یه کتاب هم هست به نام "از این پس پایتون"(پایتون ۲) که خیلی خوبه.
برای برنامه نویسی اندروید با پایتون،باید از کتابخانه kivy استفاده کنید.(فقط اندروید نیست و چند سکویی هستش.)همونطور که دوستان گفتن برای اندروید جاوا بهترین زبان هستش.ولی فکر میکنم واسه شروع برنامه نویسی،پایتون مناسب تر باشه.
موفق باشید.:)

IamOverlord
شنبه 20 شهریور 1395, 20:51 عصر
می تونید از emacs یا atom (http://atom.io) استفاده کنید..
اگه از emacs استفاده می کنید من spacemacs (http://spacemacs.org/) رو پیشنهاد می کنم..
atom خیلی راحته.. کلی بسته داره.. می تونید براش بسته ی script (https://atom.io/packages/script) رو نصب کنید تا کدتون رو داخل خودش اجرا کنه با زدن shortcut مربوطه.. خیلی راحت.. syntax highlighting اش هم خیلی خوبه و می تونید theme هاش رو هم دانلود کنید و تنظیم کنید از بخش تنظیمات..

plague
یک شنبه 21 شهریور 1395, 17:39 عصر
از pycharm آستفاده کن چند سروگردن بالاتر از بقیست (به نظر من ) ولی خب یکم یاد گرفتن کار باهاش سخت تر از ادیتور های ساده تره
اندروید هم دوستان گفتن اگه هدفتونه برید جاوا یاد بگیرید بجای پایتون

pc_programmer
جمعه 26 شهریور 1395, 21:18 عصر
اگه IDE بخواید که PyCharm اما اگه ادیتور می خواید Atom به نظرم بهترین ادیتور موجود برای کار با هر زبانی هست مخصوصا زبانهای سمت وب. کار کردن با اتم خیلی آسونه و پلاگین یا همون پکیج های زیادی داره که میشه نصب کرد مثلا می تونید یه ترمینال در داخل اتم نصب کنید و کدهای پایتون رو از داخل اون ترمینال اجرا کنید. SublimeText هم خوبه اما از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنه.

khosroanjam
شنبه 27 شهریور 1395, 16:54 عصر
از pycharm آستفاده کن چند سروگردن بالاتر از بقیست (به نظر من ) ولی خب یکم یاد گرفتن کار باهاش سخت تر از ادیتور های ساده تره
اندروید هم دوستان گفتن اگه هدفتونه برید جاوا یاد بگیرید بجای پایتون

کامل درسته برای پایتون یه چیز بهت بگم اسیر این IDE اون IDE نشه فقط برو سراغ Pycham Version Pro یعنی شک نکن ! ! !

aghayex
سه شنبه 30 شهریور 1395, 19:55 عصر
سلام بر دوستان
من دنبال یه محیط برنامه نویسی برا پایتون می گردم که ابزارها رو خودش داشته باشه مثل ویژوال استادیو ، اگه دوستان اطلاع دارن بگن ممنون میشم

khosroanjam
چهارشنبه 31 شهریور 1395, 12:36 عصر
بهیچ عنوان ابزاری مثل ویژوال استدیو برای زبان های Open Source وجود نداره , نگرد دنبالش حتی زبانی محبوبی مثل جاوا هم چیزی به تکمیلی VS نداره . این یکی از ایرادهای برنامه نویس ها ماکروسافتی که همه چیزو با VS مقایسه می کنند.و

pycharme خوبه

aghayex
پنج شنبه 01 مهر 1395, 18:00 عصر
دوستان من برنامه jetbrains pycharm profesional رو گرفتم ولی هنوز باهاش کار نکردم اما فکر کنم گزینه خوبی باشه