PDA

View Full Version : مبتدی: تغیر ظاهر pushbutton

raminlich
پنج شنبه 09 مرداد 1393, 17:54 عصر
سلام به همگی
می خواستم بدونم می پوش باتون هایی که تو برنامه میزاریم رو تغیر ظاهر بدم منظورم اینکه مثل پوش باتون های ویندوز نباشه
فرض کنید اصلا خودم یه پوش باتون طراحی کردم می خوام وقتی میرم تو قسمت دیزاین اینم باشه(تغیر رنگ و فونتش منظورم نیستا)
گفتم فرض کنید حالا اگه میشه چجوری باید طراحی کنم؟:متفکر:

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 09 مرداد 1393, 18:08 عصر
سلام به همگی
می خواستم بدونم می پوش باتون هایی که تو برنامه میزاریم رو تغیر ظاهر بدم منظورم اینکه مثل پوش باتون های ویندوز نباشه
فرض کنید اصلا خودم یه پوش باتون طراحی کردم می خوام وقتی میرم تو قسمت دیزاین اینم باشه(تغیر رنگ و فونتش منظورم نیستا)
گفتم فرض کنید حالا اگه میشه چجوری باید طراحی کنم؟:متفکر:

من جایی در کیوت نمیبینم بنویسه پوششششش باتون !!!
برای QPushButton یا هر کنترلی که وجود داره میتونید استایل بنویسید.
منظورم StyleSheet هست از این خاصیت باید استفاده کنید.
روش هم به صورتی هست که قبلا یه مثال ساده ای در مورد نحوه ست کردن استایل زدم : http://barnamenevis.org/showthread.php?436304-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-C-%E2%80%8E%E2%80%8E-Qt-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85&p=2022862&viewfull=1#post2022862

و یه مثال :

QPushButton {
border: 2px solid #8f8f91;
border-radius: 6px;
background-color: qlineargradient(x1: 0, y1: 0, x2: 0, y2: 1,
stop: 0 #f6f7fa, stop: 1 #dadbde);
min-width: 80px;
}

QPushButton:pressed {
background-color: qlineargradient(x1: 0, y1: 0, x2: 0, y2: 1,
stop: 0 #dadbde, stop: 1 #f6f7fa);
}

QPushButton:flat {
border: none; /* no border for a flat push button */
}

QPushButton:default {
bor

فقط باید اطلاعات کافی در مورد CSS نیز داشته باشید.

raminlich
جمعه 10 مرداد 1393, 23:25 عصر
با استفاده از CSS و HTML میشه تمام ابزار هارو استایل نویسی کرد دیگه؟:متفکر:
یه سوال دیگه من یه Frame تو فرمم دارم میخوام تو قسمت change stylesheet برای بک گراندش عکس بزارم میرم تو قسمته Add resource بعد Background-image اینو که میزنم یه کادر خالی میاد مه توش نوشتع resource root هیچجوری نمیتونم بزارم آیا باید این عکس هار اول در جایی قرار بدم قضیه چیه در کل:متفکر:؟
اینم بگم که از طریق کد نوشتن بلدم عکسو بیارم ولی میخوام اینو بدم چون اینجوری کارم راه میوفته:لبخندساده:

کامبیز اسدزاده
جمعه 10 مرداد 1393, 23:32 عصر
با استفاده از CSS و HTML میشه تمام ابزار هارو استایل نویسی کرد دیگه؟:متفکر:
یه سوال دیگه من یه Frame تو فرمم دارم میخوام تو قسمت change stylesheet برای بک گراندش عکس بزارم میرم تو قسمته Add resource بعد Background-image اینو که میزنم یه کادر خالی میاد مه توش نوشتع resource root هیچجوری نمیتونم بزارم آیا باید این عکس هار اول در جایی قرار بدم قضیه چیه در کل:متفکر:؟
اینم بگم که از طریق کد نوشتن بلدم عکسو بیارم ولی میخوام اینو بدم چون اینجوری کارم راه میوفته:لبخندساده:

بله میتونید برای هر شیئی که وجود داره استایل تعریف کنید دقیقا مثل قالب نویسی وب سایت...
برای اینکه بتونید از سورس / Resource ها استفاده کنید روی پروژه راست کلیک و Add new رو بزنید سپس قسمت Qt و گزینه Qt Resource file رو انتخاب کنید اسمش رو بدین و سپس فایلتون رو وارد کنید Save کنید و سپس در قسمت تعریف StyleSheet فایل هایی که وارد RC کردین قابل استفاده خواهند بود.