PDA

View Full Version : سوال: چرا یک رکورد خالی ذخیره میشه؟

mmbguide
دوشنبه 13 مرداد 1393, 11:51 صبح
سلام

من روی فرم یک DataGridView گذاشتم که کاربر میتونه همونجا یک ردیف به جدول اضافه کنه. اما وقتی که DataTableAdapter.Update رو اجرا میکنم داخل بانک اطلاعاتی بعد از تمام رکوردهای جدید یک رکورد کاملا خالی هم اضافه میکنه. چرا؟

tolid123456789
دوشنبه 13 مرداد 1393, 15:03 عصر
سلام
در بانك اطلاعات هم اين ركورد اضافي و خالي ايجاد مي شه يا فقط در ديتا گريد ركورد خالي ديده ميشه؟

mmbguide
دوشنبه 13 مرداد 1393, 17:03 عصر
در بانک اطلاعاتی یک رکورد خالی اضافه میشه

tolid123456789
سه شنبه 14 مرداد 1393, 08:20 صبح
سلام
مي تونيد فايل رو اينجا بزاريد؟

a_mohammadi_m
جمعه 24 مرداد 1393, 00:55 صبح
سلام
معمولا در بانک اطلاعاتی به آخرین رکورد مراجعه می کنید یک سطر خالی بعدش می بینید
این یک رکورد خالی نیست ، جهت اطمینان سوال می کنم آیا جدولتون فیلد کلید داره ؟ اگه داره پس نمی تونه خالی باشه
همچنین اگه فیلد Auto Number یا Identity ( در SQL ) داشته باشید ، حداقل چنین فیلدی در جدول نمی تونه خالی باشه چون اتوماتیک ایجاد می شه
پس اگه همه فیلدهای این رکورد آخر کلا خالی دیده میشه به نظر من واقعا یک رکود ثبت شده نخواهد بود

mmbguide
شنبه 25 مرداد 1393, 00:30 صبح
سلام

جدول دارای فیلد Autonumber هستش. منظورم تام فیلدها به غیر از فیلد خالی هستند. مثلا اگر بار اول 5 ردیف در دیتاگرید اضافه شده باشد این 5 ردیف به اضافه یک ردیف خالی (به غیر از فیلد autonumber) به بانک ارسال میشه و اگر این عمل 4 بار تکرار شود در جدول 4 ردیف خالی وجود خواهد داشت.

gilsoft
شنبه 25 مرداد 1393, 07:18 صبح
جدول دارای فیلد Autonumber هستش. منظورم تام فیلدها به غیر از فیلد خالی هستند. مثلا اگر بار اول 5 ردیف در دیتاگرید اضافه شده باشد این 5 ردیف به اضافه یک ردیف خالی (به غیر از فیلد autonumber) به بانک ارسال میشه و اگر این عمل 4 بار تکرار شود در جدول 4 ردیف خالی وجود خواهد داشت.

سلام دوست عزیز

بنظرم شما باید قبل از ارسال رکودها به دیتابیس ، خاصیت AllowUserToAddRowse دیتاگرید رو برابر False قرار دهید .....

و پس از ارسال رکوردها ، مجددا خاصیت مذکور رو True کنید.

لازم به ذکر است که : پس از هربار تغییر خاصیت مذکور ، دیتاگرید رو Referesh کنید.

موفق باشید ....