PDA

View Full Version : سوال: استایل دهی به کنترل ها در سی شارپ

rahman65
سه شنبه 14 مرداد 1393, 10:13 صبح
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید ارجمند :

سوالی در خصوص استایل دهی به کنترل ها داشتم

من چطوری میتونم یک کنترل سفارشی در سی شارپ داشته باشم

مثلاً من میخوام تکست باکس با حاشیه گرد داشته باشم

یا باتوم با شکل دلخواه داشته باشم

لطفاً نگید که این کار در wpf به راحتی قابل انجامه (به این جمله سندروم پیدا کردم:عصبانی++: )

البته انصافاً در wpf قابل انجامه ولی من میخوام در wfa یا همون محیط استدیو سی شارپ انجامش بدم

از لطف شما پیشاپیش سپاسگزارم

محمد آشتیانی
سه شنبه 14 مرداد 1393, 12:55 عصر
سلام
کلا نوشتن کنترل یه مقدار کار پر دردسری هست ، البته برای مثال نوشتن یه Progressbar یا Button کار ساده تری هست - به هر صورت ، من یه کنترل Button آماده کردم و البته تو ساده ترین حالت ممکن (یعنی مثلا آیکون بهش اضافه نکردم یا روی کنترل رو با گرادیان پر نکردم) البته اضافه کردن اینا کاری نداره ، این پروژه نمونه فقط برای اینه که با اصول اولیه آشنا بشید.

موفق باشید

Mori Bone
سه شنبه 14 مرداد 1393, 13:30 عصر
شما اول ارث بری کلاس از یه کلاس دگ رو خوب یاد بگیر بعد راحت هرکاری خواستی با هرچیزی انجام بده

rahman65
سه شنبه 14 مرداد 1393, 18:22 عصر
شما اول ارث بری کلاس از یه کلاس دگ رو خوب یاد بگیر بعد راحت هرکاری خواستی با هرچیزی انجام بده

شما فرض کنید من وراثت وکلاس رو بلدم :لبخند:

بیشتر توضیح بدید تا بهتر بفهمم

مثلاً یه کلاس بنویسم و بعد کی و کجا ازش ارث ببرم تا تکست باکس گرد داشته باشم

Mori Bone
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 08:56 صبح
شما فرض کنید من وراثت وکلاس رو بلدم :لبخند:

بیشتر توضیح بدید تا بهتر بفهمم

مثلاً یه کلاس بنویسم و بعد کی و کجا ازش ارث ببرم تا تکست باکس گرد داشته باشم
با این سوالی که شما پرسیدید معلوکه بلد نیستید دگ نه؟:خجالت:

همین تکس باکسی که شما استفاده می کنید هم یه dll که به vs وارد شده(import). پس شما وقتی دستور زیر رو به dll تبدیل کنید یه کنترل جدید از نوع کادر متنی داری:
class newtextbox : textbox
بعدش هم تستوراتت هم زیره این بنویس

من بهت پیشنهاد میدم که از سایت codeproject یا اصلا گوگل چنتا کلاس ارت برده شده باسرسش دان کن و با حوصله بخون همه چی دستت میاد.
البته من یه کنترل کادر متن پیدا کرده بودم که بهش watermark اضافه شده بود بعد خودم دوباره بهش یه چیزایی اضافه کردم. اگه پیداش کردم حتما قرار میدم