PDA

View Full Version : مبتدی: تبدیل Qstring به std::string

raminlich
شنبه 18 مرداد 1393, 17:49 عصر
سلام به همگی امید وارم تاپیک رو درست زده باشم چون سرچ زدم چیزی پیدا نکردم(واقعا گیر کردم این بار :لبخند:)
من می دونم چیجوری تبدیل میشه
ولی
{

QString names;
names.toStdString();
ofstream mys("e:/mystock.txt");
mys.open("e:/mystock");

mys<<names;
mys.close();

}
وقتی متغیر names رو string می گیرم اروری نمی بینم
ولی وقتی qstring میگیرم بعد تبدیلش میکنم به string ارور میده انگار نه انگار این خط رو نوشتم هیچ تاثیری روی برنامه نداشت
names.toStdString();

motherboard
شنبه 18 مرداد 1393, 18:36 عصر
سلام به همگی امید وارم تاپیک رو درست زده باشم چون سرچ زدم چیزی پیدا نکردم(واقعا گیر کردم این بار :لبخند:)
من می دونم چیجوری تبدیل میشه
ولی
{

QString names;
names.toStdString();
ofstream mys("e:/mystock.txt");
mys.open("e:/mystock");

mys<<names;
mys.close();

}
وقتی متغیر names رو string می گیرم اروری نمی بینم
ولی وقتی qstring میگیرم بعد تبدیلش میکنم به string ارور میده انگار نه انگار این خط رو نوشتم هیچ تاثیری روی برنامه نداشت
names.toStdString();
اقا رامین شما چرا حرف گوش نمیدی؟؟!!! قبلا هم گفتم کد ها رو کامل بذار.اقا من خودم به شخصه اون قدر تو کیوت حرفه ای نیستم
که سریع متوجه بشم.من حتی متوجه سوالتون هم نشدم.اصلا دنبال چی هستی؟ تو عین همین سوال رو تو فروم های خارجی بپرسی فکر نکنم پاسخ درست و حسابی به شما بدهند.!!! اقا از دوستان هر کس متوجه شد بیاد جواب بده .من یکی که حتی از سوال سر در نیاوردم!!!!

raminlich
شنبه 18 مرداد 1393, 22:16 عصر
کل برناهمه همینه :لبخند:
فقط هدر هارو نزاشتم
ولی تو فروم Qt زدم جواب دادن که به این صورت بود
باید خط های آخری رو اینطوری مینوشتم
mys << names.toStdString();
می خواستم Qstring رو بعدا تو مصیر برنامه عوض کنم بشه string آخه چون من هنوز زیاد با Qfile ها آشنایی ندارم با fstream بهتر می تونم کار کار کنم بعدش توی یه برنامه دیگه چون از دستور های text برای کار با فرم هام استفاده میکردم و چون text هم از نوع Qstring نمی تونم string براش بگیرم به بعدشم نمیشه که اون برنامه رو کامل بزارم و قتی خودم می دونم مشکل از کجاست چرا باید کل برنامه رو بزارم امکان گیج شدن شما هم هست
چون یه بار امتحان کردم
برنامه رو کامل گذاشتم بعد به جوابی که می خواستم نرسیدم رفتم تو برنامه دقیق نگاش کردم بعد رفتم اون قستی که مشکل دار رو یه برنامه کوچیک نوشتم سریع مشکلم حل شد
البته اینم که گفتی متوجه نشدی حق داری من قدرت بیانم