PDA

View Full Version : سوال: فرق dockwidgets با centralwidgets

motherboard
شنبه 18 مرداد 1393, 19:06 عصر
سلام.من منو بار و تولبار و... رو می دونم چیه!!!! اما نمی دونم فرق dock widgets با central widgets چی هستش؟

کامبیز اسدزاده
شنبه 18 مرداد 1393, 19:30 عصر
سلام.من منو بار و تولبار و... رو می دونم چیه!!!! اما نمی دونم فرق dock widgets با central widgets چی هستش؟

فرقشون مشخصه.

122116

motherboard
شنبه 18 مرداد 1393, 19:52 عصر
اتفاقا این سوال رو از رو همین عکس گفتم.شاید سوالم بچگانه باشه!!! ولی خب اگه امکان داره یک مثال واقعی از این دو اصطلاح برام بذارید.الان من مثلا می دونم منوبار مرورگرم کجاست!!!! واسه این دو تا اصطلاح هم یک مثال واقعی می خوام!!!!!

motherboard
یک شنبه 19 مرداد 1393, 20:02 عصر
اقا کامبیز یعنی سوالم این قدر بچگانه بود که ارزش پاسخگویی نداشت؟؟!!!!! :چشمک: من اون عکسی رو که قرار دادید رو قبلا دیده بودم. اما می خوام به صورت ملموس بدونم چه چیزی می تونه central widget باشه و چه چیزی dockwidget ؟؟؟؟

کامبیز اسدزاده
یک شنبه 19 مرداد 1393, 20:50 عصر
اقا کامبیز یعنی سوالم این قدر بچگانه بود که ارزش پاسخگویی نداشت؟؟!!!!! :چشمک: من اون عکسی رو که قرار دادید رو قبلا دیده بودم. اما می خوام به صورت ملموس بدونم چه چیزی می تونه central widget باشه و چه چیزی dockwidget ؟؟؟؟

سلام

122146

به طور کلی QDockWidget یک ویدجت هستش که در پنجره اصلی متصل میشه و به عنوان پنجره اصلی در بالاترین سطح موجود در دسکتاپ شما کار میکنه که وظیفش مشخص کردن موقعیت های لازم برای ابزار ها و ویدجت ها و حتی آبجکت های خاص هستش.

حالا این Centeral widget هم یک ناحیه مرکزی بشمار میاد که توسط هر نوع ویدجت اصلی مثل QDockWidget تحت کنترل قرار میگیره یعنی شما توسط این ویدجت هستش که میتونید برای آبجکت مورد نظرتون بگید که بله برو در وسط قرار بگیر در این حالت Center widget تحت هرکدام از ویدجت ها باشه در مرکز همان ویدجت عمل خواهد کرد. برفرض تصویر بالا center widget رو نشون میده که تحت DockWidgets قابل استفاده هستش.