PDA

View Full Version : سوال: قوانین جهانی نرم افزار

NASA's Spaceman
دوشنبه 20 مرداد 1393, 12:09 عصر
سلام
میخواستم بدونم تو قوانین جهانی نرم افزار اگه بیایم موقعیت نرم افزار که الان در کجای دنیا استفاده میشه رو برای سازندش بفرستیم جرم محسوب میشه یا خیر؟
اگه جرم هست از چه راهی میشه فهمید که الان تو کدوم کشور در حال استفاده هست؟
و اگه کسی لیست کامل قوانین فروش و استفاده نرم افزار در دنیا رو داره اینجا هم بنویسه یا لینکش کنه ممنون میشم
و سوال بعدیم اینکه چه کشور هایی مثل ایران بجای خرید نرم افزار اون ها رو کرک و دانلود میکنن(مجانی)؟
با سپاس Spaceman

drsina
دوشنبه 20 مرداد 1393, 12:54 عصر
باید اجازه بگیری در این صورت مشکلی نیست . مثله Location service ویندوز فون ماکروسافت که دقیقان محل رو می فرسته .

سوال دومت هم باید بگم همه ی کشورها ! ولی یه جرمه . توو ایران جرم نیست . بیشتر این قوانین توو کشورهایی مثله کوبا و تا حدودی چین رعایت نمیشه .
روسیه برای نرم افزار های آمریکایی سخت گیری نداره ولی برای اوروپا و خودش چرا !
البته اینا رو از چند سال پیش میدونم ، شاید تغییر کرده باشه

NASA's Spaceman
دوشنبه 20 مرداد 1393, 18:49 عصر
یه سوال دیگه دارم اگه برای آیکن اصلی برنامه یه آیکن از اینترنت گرفته باشیم و توی نرم افزار استفاده کنیم مشکلی برام پیش نمیاره(کل دنیا)؟

drsina
دوشنبه 20 مرداد 1393, 22:41 عصر
اگه از این آیکون های سایتای آیکن باشه نه مشکلی نداره . ولی اگه طرح ثبت شده ی یه شرکت باشه مشکل قانونی داره !!!

دقیقان الان بانک صادرات برداشته ، طرح نود32 رو دزدیده . حتی شرکت eset چند سال پیش از این بانک شکایت کرد ، که بقیه شو دنبال نکردم .

NASA's Spaceman
یک شنبه 16 شهریور 1393, 21:18 عصر
یه سوال دارم اگه تو برنامم شماره سریال سخت افزار و IP سیستم کاربر استفاده کننده رو برای تیم پشتیبانی جهت بحث امنیت بفرستیم از لجاظ قانون فروش جهانی نرم افزار قانونی هست یا نه؟
با سپاس Spaceman

Mojtaba0
یک شنبه 16 شهریور 1393, 22:16 عصر
یه سوال دارم اگه تو برنامم شماره سریال سخت افزار و IP سیستم کاربر استفاده کننده رو برای تیم پشتیبانی جهت بحث امنیت بفرستیم از لجاظ قانون فروش جهانی نرم افزار قانونی هست یا نه؟
با سپاس Spaceman
سلام
شما برای فروش سریال اطلاعات سخت افزار رو دریافت میکنین(میتونه رمز شده هم باشه که توصیه همینه) و براساس الگوریتمی که دارین و میتونین تو ASP پیاده سازی کنید سریال رو از اونا ساخته و میفروشین.
پس اطلاعات سخت افزاری مشتری بدست میاد.

اطلاعات IP هم میتونه توسط سایت موقع خرید و دریافت سریال ثبت بشه.

موفق باشید./

NASA's Spaceman
یک شنبه 16 شهریور 1393, 23:01 عصر
اگه بخوایم اطلاعات IP رو از خود برنامه بگیریم چی؟
این هم قانونی هست یا نه؟
با سپاس Spaceman