PDA

View Full Version : ایجاد کاربر در بانک

brownbear
شنبه 25 مرداد 1393, 11:41 صبح
سلام
من یک کد می خوام که یک کاربر برام توی بانک اس کیو ال سرور بسازه من توی کامپیوترم اس کیو ال 2005 دارم می خوام یک کاربر توی سرور بسازم

محمد آشتیانی
شنبه 25 مرداد 1393, 12:26 عصر
سلام
اگر منظورت از کاربر Login برای SqlServerهست ، به اینصورت میشه

USE [master]
GO
CREATE LOGIN [test] WITH PASSWORD=N'123', DEFAULT_DATABASE=[YourDB], CHECK_EXPIRATION=OFF, CHECK_POLICY=OFF
GO

اسم لاگین test
اسم دیتابیس YourDB

brownbear
شنبه 25 مرداد 1393, 14:22 عصر
کدتو کپی کردم جواب نداد می تونی تو ویبی پروژش کنی برام بفرستی
ممنون

محمد آشتیانی
شنبه 25 مرداد 1393, 15:02 عصر
دوست عزیز این در واقع کوئری هست به زبان T-Sql ، شما باید با Ado.net این کد رو توی وی بی بصورت Command اجرا کنی تا جواب بگیری.
متاسفانه فرصت گذاشتن پروژه نمونه ندارم

nadia92
شنبه 25 مرداد 1393, 15:09 عصر
منظور شما اینه که در پروژتون کاربر ایجاد کنید و با آنها به پروژه لاگین کنی؟؟

brownbear
شنبه 25 مرداد 1393, 18:02 عصر
نه این کوئری که دوستمون گذاشتن تقریبا همونه کی می خوام ولی من می خوام از این کد تو برنامم استفاده کنم این روشی که دوستمون گفتن رو بلد نیستم
در ضمن یه چیز دیگه هم هست این کاربر که درست می شه میخوام سطح دسترسی ادمینداشته باشه یعنی در server roles تیک sysadmin هم زده بشه

nadia92
شنبه 25 مرداد 1393, 18:29 عصر
برای ایجاد کاربر بر روی پایگاه داده (access یا sql) چند تا راه وجود داره.

مثلا یکیش این:

یه جدول بسازید با نام: Tbl_Users

بعد یه فرم طراحی کنید برای ثبت کاربر.

بر فرض اینکه ما در جدول خود username , password , admin را داریم.

حالا تو فرمتون باید کدی بنویسید که داده هارا درج کند و اگر میخواهید بعنوان admin باشه کاربرتون قسمت admin رو با 1 پر کنید و اگر نمیخواهید admin‌باشه با 0 پر کنید.

اگه حل نشد بگین نمونه بدم.

موفق باشید.

brownbear
شنبه 25 مرداد 1393, 22:10 عصر
دوست عزیز من دسترسی به بانک ندارم ولی چون برنامه توی سرور اجرا می شه از طریق پرمیشن خود سرور می تونه به سرور متصل بشه و کاربر رو بسازه من نمی تونم جدول بسازم یه چیزی تو مایه های همون کوئری دوستمون می خوام اگه شما اون راهی رو که دوستمون گفت بلدی یه لطف کن یه نمونه برام درست کن

nadia92
شنبه 25 مرداد 1393, 23:30 عصر
اون دوستمون به این شکل گفتند که بنویسید:

Dim my_con As New SqlConnection("server=(local);database=name database;trusted_connection=yes")
Dim my_com As New SqlCommand
my_com.Connection = my_con
my_con.Open()
my_com.CommandText = "CREATE LOGIN [test] WITH PASSWORD=N'123', DEFAULT_DATABASE=[YourDB], CHECK_EXPIRATION=OFF, CHECK_POLICY=OFF"
my_com.ExecuteNonQuery()
my_con.Close()

brownbear
یک شنبه 26 مرداد 1393, 14:04 عصر
این کد رو شما امتحان کردین کانکشنش باز نمی شه تو قسمت my_con.open ایراد می گیره

nadia92
یک شنبه 26 مرداد 1393, 14:06 عصر
خب بایدم ایراد بگیره - شما اول باید نام دیتابیستون رو جای (Name) بنویسید.

دیتابیستون پسورد داشته باشه باید پسوردشو هم اضافه کنید. مسیر دیتا بیس هم باید جای لوکال قرار بگیره

brownbear
یک شنبه 26 مرداد 1393, 20:35 عصر
من این کارهایی که شما می گین رو انجام دادم وقتی که enterprise manager رو اجرا می کنیم دو تا گزینه داره که یکییش windows authentication هست که پسورد نمی خواد چون زمان نصب mixed mode انتخاب شده هم از طریق پسورد و هم از طریق یوزر ادمین ویندوز می شه وارد شد تو enterprise manager از طریق windows authentication می شه وارد شد از طریق کد نویسی تو برنامه هم می شه از این طریق وارد شد