PDA

View Full Version : ارسال پاسخ ajax به چند صفحه

kazemimorteza
شنبه 25 مرداد 1393, 22:04 عصر
سلام .
وقت بخیر .
من یک سری اطلاعات از کاربر مگیرم و با ajax در دیتا بیس ذخیره می کنم.
یک جواب ok به صفحه کاربر میفرستم.تا این جا قضیه حله.
ولی می خوام تو همون صفحه php که اطلاعات کاربر ثبت میشه و به کاربر وضعیت را گزارش میدم .یک جواب هم برای مدیر سایت بفرستم.طوری که بدونه یک درخواست اومده .مثل شبکه های اجتماعی.
لطفا راهنمایی کنید.

[younes]
شنبه 25 مرداد 1393, 22:07 عصر
درود
میتونید یه تیبل به عنوان وضعیت قرار بدید و وضعیت رو در اون ثبت کنید و از صفحه مدیریت هر چند وقت یکبار اون رو چک کنید.

kazemimorteza
شنبه 25 مرداد 1393, 22:11 عصر
ممنونم.

غیر از این روش روش دیگری وجود نداره.

روشی وجود نداره که به دو تا صفحه وضعیت را ارسال کنیم .؟

Unique
شنبه 25 مرداد 1393, 22:25 عصر
من فکر کنم شما متوجه کاری که میخواین بکنین نیستین ! اصلا نیاز نیست به دو تا صفحه بره ! شما میخواین مدیر درخواست های جدید که ندیده را ببینه درسته ؟ خوب آقا یونس درست گفتند. شما کافیه یک فیلد که حالت ۰ و ۱ داره توی جدول بگذارید و وقتی درخواست ثبت شد مقدارش ۰ هست ! مدیر هم هر وقت ومد توی سایت درخواست ها با وضعیت ۰ را بر اساس تاریخ ثبت میبینه ! حالا هر کدوم را بررسی کرد (مثلا باز کرد و محتواش را دید) وضعیتش را ۱ میکنید و دیگه نشون نمیدین به مدیر در بازید های بعدی ! اگه هم فقط قراره یک notification ارسال بشه! بعد از ثبت رکورد notification را ارسال کنید !

وقتی شما میگی :

ولی می خوام تو همون صفحه php که اطلاعات کاربر ثبت میشه و به کاربر وضعیت را گزارش میدم .یک جواب هم برای مدیر سایت بفرستم.
مگه همیشه مدیر آنلاینه ؟ خوب اگه میخوای لحظه ای انجام بشه ! یعین اگه آنلاین بود همون لحظه درخواست بیاد باید از comet استفاده کنی. مثلا به صورت long polling بیای و اطلاعات را هر بار چک کنی. توی انجمن چندین بار بحث شده و توی اینترنت هم اگه بزنی comet long polling کلی مثال وجود داره.

kazemimorteza
شنبه 25 مرداد 1393, 22:39 عصر
دمت گرم.
دقیقا منظورم همین بود.
ولی اینایی که گفتی اصلا نمیدونم.چی هستند.:متعجب:

Unique
یک شنبه 26 مرداد 1393, 12:50 عصر
اگه منظورتون comet و تکنیک long polling هست. راستش مبحث مفصلیه و یادمه یکی زا دوستان یک پست توی انجمن گذاشت و چند روش comet را توضیح داد. اگه این پست را میخونه لطف کنه آدرس بگذاره. اما توی اینترنت جستجو کنی خیلی منبع فارسی و لاتین موجوده.

[younes]
یک شنبه 26 مرداد 1393, 13:25 عصر
این جا هم میتونی مطلبی در مورد comet long polling بخونید

سایت IBM (http://www.ibm.com/developerworks/library/wa-reverseajax1/)