PDA

View Full Version : سوال: سوال: مشکل در جابجایی برنامه به ویندوز بدون SQL Server

Mojtaba0
یک شنبه 26 مرداد 1393, 20:47 عصر
سلام

من برنامه ای نوشتم و دیتابیس روی سیستم خودم بخوبی کار میکنه.
حتی اگه فایلها رو هرجای هاردم قرار بدم بازم کار میکنه ولی وقتی وارد سیستمی که SQL نصب نداره میبرم کار نمیکنه.

اینم رشته اتصال:

//SqlConnection SqlCn = new SqlConnection(@"Data Source = (localDB)\v11.0; AttachDbFilename=|DataDirectory|\MyDb.mdf; Integrated Security = True; Connect Timeout=30");

SqlConnection SqlCn = new SqlConnection(@"Data Source = (localDB)\v11.0; AttachDbFilename="+ Application.StartupPath +@"\MyDb.mdf; Integrated Security = True; Connect Timeout=30");

هیچ کدوم این کدها کار نمیکنن.

aghayex
جمعه 31 مرداد 1393, 09:07 صبح
خوب برادر خودت داری میگی اس کیو ال نصب نیست خوب کار نمی کنه .
شما نوع دیتابیست رو از نوع اس کیو ال انتخاب کردید و این یعنی هر جا که می خواهی از این برنامه استفاده کنی باید اس کیو ال رو نصب کنی

Mojtaba0
جمعه 31 مرداد 1393, 23:51 عصر
خوب برادر خودت داری میگی اس کیو ال نصب نیست خوب کار نمی کنه .
شما نوع دیتابیست رو از نوع اس کیو ال انتخاب کردید و این یعنی هر جا که می خواهی از این برنامه استفاده کنی باید اس کیو ال رو نصب کنی

من تو زمینه دیتابیس تازه کار هستم.

1- یعنی نمیشه برنامه ای نوشت که از دیتابیس SQL استفاده کنه ولی نیاز به نصب رو سیستم نباشه؟ :متفکر:

2- مثلا من دیکشنری ای دارم که از دیتابیس Access بهره میبره ولی نیازی به نصب Access یا Database Engine نداره.فقط یه فایل برنامه و یه فایل mdb.

برای SqL چنین چیزی ممکن نیست یعنی؟ و اگه ممکن هست چطوری؟ و اگه ممکن نیست باید دقیقا چی رو سیستم هدف نصب بشه؟

محمد آشتیانی
شنبه 01 شهریور 1393, 00:13 صبح
سلام
حتما باید SqlServer روی سیستم مقصد نصب باشه ، اینکه Express نصب می کنید یا Enterprise کاملا بستگی به نیاز شما داره
برای اکسس هم نیاز به نصب Runtime هست ، اما چون روی اکثر سیستم ها آفیس نصب میشه ، این پیش نیاز هم موجوده ، در غیر اینصورت برای اکسس هم نیاز هست که نصب بشه

نهایتا شما باید SqlServer رو روی سیستم مقصد نصب کنی

برای کانکشن استرینگ هم ، اینجا مشکلش حل شده (برای Sql Express)
http://barnamenevis.org/showthread.php?465980-مشکل-بانک-اطلاعاتی-در-هنگام-نصب-روی-یک-سیستم-دیگر&p=2087309&viewfull=1#post2087309

موفق باشید