PDA

View Full Version : مبتدی: راهنمایی برای نوشتن برنامه اطلاعاتی

sarvmand
دوشنبه 27 مرداد 1393, 00:51 صبح
سلام به همه دوستان من تازه کارم و زیاد سی شارپ بلد نیستم چندتا سوال داشتم اول اینکه واسه اینکه بتونم یه برنامه نویس خوب بشم باید چیکار کنم ؟
چرا یه برنامه ساده که میخام بنویسم هنگ میکنم و اینکه تا یه کد رو تازه یاد میگیرم و کار میکنم زود یادم میره باید چیکار کنم چیکار کنم ؟
و سوال اصلی اینکه من میخوام یه برنامه ای بنویسم که اطلاعات دستگاه های یه کارخونه رو بهش بدیم بعد بتونیم سرچ کنیم اطلاعات جدید بدیم برای دستگاه ها عکس بزاریم و چیزای دیگه حالا چی کار باید بکنم از چی شروع کنم از دوستای گل ممنون میشم کمکم کنن

aminmousavi
دوشنبه 27 مرداد 1393, 01:44 صبح
سلام دوست عزیز ، برای اینکه برنامه نویسیت رو قوی کنی اول باید تمرین و سماجات داشته باشی ، و بعدش هم مطالعه (فیلم ، کتاب ، گوگل و ...) زبان مورد نظرت (پشینهاد میکنم پروژه های کوچیک که کاربردی در اصل نداره رو تعریف کن برای خودت و شروع به پیاده سازیش کن - از دنبال این نباش که برنامه و پروژه های بزرگ رو پیاده سازی کنی)
در خصوص سوال دوم هم یک چیز طبیعی هست ، با تجربه توی برنامه نویسی این مشکلتون حل میشه ، یکم سماجت میخواد ! خیلی نگران این قضیه نباش

در خصوص سوال اصلی تون هم : اول کل سیستم رو حداقل توی ذهنت داشته باش ، اینکه چه اتفاق هایی قراره توی نرم افزارت بیفته و ...
بعدش باید دیتابیست رو طراحی کنی (توی این فاز خــــــــیلــــی وقت بزار و فکر کن ، اگر دیتابیست رو خوب طراحی نکنی توی پیاده سازی و اجرا به مشکل میخوری)
بعدش هم باید بری سراغ کدنویسی

sarvmand
دوشنبه 27 مرداد 1393, 10:53 صبح
مرسی از پاسخت لطف کردی فقط اینکه من پول کلاس اموزشی ندارم میتونم خودم بخونم تا قوی بشم یا حتما باید کلاسم برم پیشنهادتون چیه؟

aminmousavi
دوشنبه 27 مرداد 1393, 16:02 عصر
بنده خودم کلاس آموزشی نرفتم ، خودم با همون روش که پیشنهاد دادم شروع کردم ، vb6 رو از هنرستان و بعدش برنامه های کوچیک ، سی شارپ هم اول فیلم های استاد کیانیان رو دیدم و بعدش پروژه های کوچیک .
اینکه برنامه های کوچیک بنویسی خیلی کمک میکنه ، باعث میشه ذهنتون برنامه نویسی فکر کنه شه .