PDA

View Full Version : گفتگو: استفاده از trigger در SQL

Yanehsar
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 20:07 عصر
سلام دوستان عزیز
یه سوالی از دوستان با تجربه دارم به نظرتون استفاده از trigger در SQL مفید هستش به بهتره کامل خودمون با سی شارپ کد نویسی کنیم ؟؟؟؟
به نظرم می تونیم خیلی از کد نویسی ها اعتبار سنجی ها و.... رو به سمت SQL انتقال بدیم اینکار خوبه یا بد ؟؟؟؟

Yanehsar
جمعه 31 مرداد 1393, 12:33 عصر
کسی نظری در این زمینه نداره !؟!؟!؟!؟!؟

alibilgats
جمعه 31 مرداد 1393, 13:03 عصر
خب دوست عزیز در مورد قسمت اول سوالتون باید بگم که در اصل این قضیه که
trigger مفید هستش هیچ شکی نیست!
ولی باید به جا و شرایط درست استفاده بشه. یعنی جایی استفاده بشه که واقعا به درد بخوره و هزینه های عملیات رو کاهش بده.

در بخش دوم سوالتون به نظر من اینجور مسائل تا حدودی به اندازه و نوع پروژه هم بستگی داره.
البته هرچه ساختار بانک اطلاعاتی قوی تر باشه بهتره! ولی از نظر اعتبار سنجی من نظرم اینه که sql رو درگیر نکنیم بهتره، چون همش مجبوریم بین برنامه و بانک اطلاعاتی پاسکاری کنیم و این باعث پیچیده تر شدن پروژه میشه.

Yanehsar
جمعه 31 مرداد 1393, 13:35 عصر
خب دوست عزیز در مورد قسمت اول سوالتون باید بگم که در اصل این قضیه که
trigger مفید هستش هیچ شکی نیست!
ولی باید به جا و شرایط درست استفاده بشه. یعنی جایی استفاده بشه که واقعا به درد بخوره و هزینه های عملیات رو کاهش بده.

در بخش دوم سوالتون به نظر من اینجور مسائل تا حدودی به اندازه و نوع پروژه هم بستگی داره.
البته هرچه ساختار بانک اطلاعاتی قوی تر باشه بهتره! ولی از نظر اعتبار سنجی من نظرم اینه که sql رو درگیر نکنیم بهتره، چون همش مجبوریم بین برنامه و بانک اطلاعاتی پاسکاری کنیم و این باعث پیچیده تر شدن پروژه میشه.

مرسی به نظرتون برای عملیاتهای حسابداری یا سیستم log که باید در همزمان در چند جدول دستکاری انجام بدیم از trigger استفاده بشه مفید هستش ؟

alibilgats
جمعه 31 مرداد 1393, 13:43 عصر
بله دوست عزیز مفیده. مخصوصا برای سیستم log
ولی باید توی کدنویسی تریگر دقت کنی! چون تریگرها اصولا حساس به تغییر هستن. مثلا insert,update,delete . و اگر اشتباه کدنویسی بشن ممکنه Sql رو درگیر کنن.
برای عملیات حسابداری از Transaction هم میتونید استفاده کنید.
همه اینها بستگی به نحوه تحلیل و پیاده سازی بانک اطلاعاتی شما داره.

sohil_ww
جمعه 31 مرداد 1393, 14:21 عصر
تریگر به همان اندازه که مفید استفاده غیر اصولیشم سربار شدیدی روی سرور داره این موضوع دقت کن