PDA

View Full Version : متغیر های setting

alireza_g698
دوشنبه 10 شهریور 1393, 23:22 عصر
با سلام
من میخوام در پروژه سی شارپم وقتی کاربر تیک یک گزینه را برداشت برای مثال یه عکس از صفحه نمایش پنهان بشه و اگر دوباره برنامه را اجرا کرد عکس پنهان باقی بمونه.تا اونجایی که میدونم باید از متغیر های Setting استفاده کنم.دوستان لطف میکنند یکم توضیح در باره ای موضوع به من بدن؟یا اگه آموزشی دارن دراختیارن قرار بدن؟
ممنون از توجهتون

pmm1024@gmail.com
دوشنبه 10 شهریور 1393, 23:27 عصر
با سلام
برای ذخیره و بازیابی اطلاعات و استفاده نکردن از دیتابیس می توانید از اطلاعات کاربر را درون Resource خود برنامه ذخیره کنید یا از کتابخانه INI استفاده کنید که بنده خودم شخصا از INI استفاده می کنم.
در روش اول که ذخیره اطلاعات بر روی Resource برنامه است،برای مثال توسط تابع زیر می توان اطلاعات را ذخیره کرد:

Properties.Settings.Default.Save();
در روش دوم هم که با اضافه کردن کتابخانه INI می توان اطلاعات را توسط تابع Write با مشخص کردن نام فایل و کلید و مقدار آن را نوشت.

alireza_g698
دوشنبه 10 شهریور 1393, 23:34 عصر
ممون. میشه بیشتر برام توضیح بدید.یا اگه میشه لطف کنید یه مثال مثلا برای عکس برام بزنید

pmm1024@gmail.com
دوشنبه 10 شهریور 1393, 23:44 عصر
اگر از روش INI استفاده کنید فایل با پسوند .INI در مسیری که برنامه نویس انتخاب کرده است ایجاد می شود و اطلاعات درون فایل با فرمت زیر نوشته می شود.
[Catagory]
KEY = VALUE

که Catagory نام دسته بندی است که برنامه نویس انتخاب کرده است و KEY نام کلید است که بر اساس نام متغییر برنامه نویس وارد می کند و VALUE مقدار آن متغییر است.به علت وجود Catagory کمی سازماندهی اطلاعات و پیدا کردن فیلد مورد نظر با وجود انواع داده ها آسان شده است. البته هیچ کلاسی برای کار با INI برای سی شارپ نوشته نشده است و کتابخانه INI توسط برنامه نویس باید نوشته شود که نمونه نوشته شده آن وجود دارد و می توانید از آن استفاده کنید.

alireza_g698
سه شنبه 11 شهریور 1393, 00:39 صبح
میشه کسی لطف کنه آموزش INI را قرار بده؟

pmm1024@gmail.com
سه شنبه 11 شهریور 1393, 00:45 صبح
دوست عزیز آموزش خاصی نداره فقط از کتابخانه که قبلا نوشته شده استفاده کنید و از تابع WriteSetting آن برای نوشتن کلید و مقدار استفاده نمایید.
نمونه نوشتن:

iniFile iniFile = new IniFile(@"c:\test\texteditor.ini");iniFile.WriteSetting("Colours", "Background", "Black");

نمونه خواندن:

string unknownColour = iniFile.ReadSetting("Colours", "Highlight", 32, "Red");

لینک برنامه تست INI:
http://www.blackwasp.co.uk/Article.aspx?page=IniFile&number=1
درون پروژه که دانلود کردید یک فایل به نام IniFile.cs وجود دارد که این کلاس را می توانید به برنامه تان اضافه نمایید و از آن استفاده کنید.

alireza_g698
سه شنبه 11 شهریور 1393, 01:16 صبح
دوست عزیز آموزش خاصی نداره فقط از کتابخانه که قبلا نوشته شده استفاده کنید و از تابع WriteSetting آن برای نوشتن کلید و مقدار استفاده نمایید.
نمونه نوشتن:

iniFile iniFile = new IniFile(@"c:\test\texteditor.ini");iniFile.WriteSetting("Colours", "Background", "Black");

نمونه خواندن:

string unknownColour = iniFile.ReadSetting("Colours", "Highlight", 32, "Red");

لینک برنامه تست INI:
http://www.blackwasp.co.uk/Article.aspx?page=IniFile&number=1
درون پروژه که دانلود کردید یک فایل به نام IniFile.cs وجود دارد که این کلاس را می توانید به برنامه تان اضافه نمایید و از آن استفاده کنید.

ممنون.ببخشین من انقد سوال میپرسم.

در نشتن برنامه به مشکل برخوردم.میشه
به روش ini یک button را به وسیله ی یک checkbox برام فعال و غیر فعال کنین.

خیلی خیلی ممنون