PDA

View Full Version : فعال کردن Remote Desktop با برنامه دلفی

stn-it
سه شنبه 11 شهریور 1393, 08:54 صبح
سلام
میخوام برنامه ای با دلفی بنویسم که بتونم Remote Desktop رو فعال کنه ،و بعد از اینکه به سیستم دیگه Remote شدم ، کاربرش متوجه این کار نشه و بتونم رو سیستمش کار کنم!
از دوستان کسی می تونه بهم کمک و راهنمایی کنه؟

یوسف زالی
سه شنبه 11 شهریور 1393, 09:24 صبح
سلام.
چیزی مثل تیم ویوور؟ یا منظورتون RDP هست؟

ابوالفضل عباسی
سه شنبه 11 شهریور 1393, 09:52 صبح
یعنی می خواهی یه نرم افزار برای جاسوسی کردن بسازی؟من همچین نرم افزاری رو دارم ولی وقتی از ان استفاده می کنم که دوستم مشکل کامپوتری داشته باشد و من به اون کمک کنم.:متفکر::متعجب:
تو کارت رو بگو بااین نرم افزار می خواهی چکار کنی من هم اگر دیدم منطقی بود سورسش رو بهت می دهم.

stn-it
سه شنبه 11 شهریور 1393, 10:04 صبح
چیزی مثل تیم ویوور می خوام!
کارم غیر اخلاقی نیست ، برای اداره می خوام، وقتی سیستم اداره دچار مشکل میشه، هی چند طبقه بالا پایین نرم ،و کسی که پشت سیستم نشسته ، بتونه کار کنه، چون وقتی از Remote Desktop ویندوز کار می کنم، همکارا مجبورن با سیسم کار نکنن، ممنون میشم بتونید کمکم کنید

یوسف زالی
سه شنبه 11 شهریور 1393, 10:25 صبح
در هر حال وقتی دارید لاگین می کنید دو حالت داره (من دو حالت بلدم):

1- از طریق نرم افزار و گرفتن شات، و ارسال اون با سوکت، و ارسال پیغام ها به ویندوز مقابل کار می کنید، این کار نیاز به نصب نرم افزار مناسب روی مقصد هم داره
2- از طریق لاگین کردن روی سیستم طرف مقابل به عنوان یک یوزر وارد سیستمش می شید و در حقیقت ریموت لاگین می شید

اشکالات روش اول: نصب نرم افزار مناسب روی مقصد، اخلال در کار طرف مقابل، اخلال در کار شما با کار کردن طرف مقابل، بهتره طرف دست به هیچ چی نزنه
اشکالات روش دوم: اگر ویندوز قابلیت مولتی یوزر نداشته باشه، که نسخ کلاینت معمولا ندارند، با لاگین شدن شما، طرف پرت می شه بیرون، بیشتر به درد سرور می خوره

stn-it
سه شنبه 11 شهریور 1393, 11:35 صبح
میشه بیشتر راهنمایی کنید، من کاری که می خوام اینه که به یه سیستم ریموت شم ،بتونم باهاش کار کنم، و کاربری هم که پشت سیستم هست بتونه همزمان کار کنه!
سرعت و پفضایی که اشغال میشه برام مهمه!

یوسف زالی
سه شنبه 11 شهریور 1393, 11:39 صبح
بصورت ساده: نمی تونید!

کاربر در حین کار شما نباید کاری انجام بده.
البته موارد خاص رو می تونید انجام بدید، مثلا اجرای یک اسکریپت اس کیو ال / وی بی / بت / ..
اما این که بتونید real time کار کنید، بعید می دونم.

منظورم از موارد خاص مثلا کاریه که قبلا روی سیستم شما نوشته شده، و حالا می خواهید روی سیستم کاربر هم ران بشه، مثلا آپدیت دیتابیسش / اجرای سرویس خاص / دستکاری رجیستری / ...

pmm1024@gmail.com
سه شنبه 11 شهریور 1393, 11:42 صبح
وقتی می توانید از VNC استفاده کنید چرا می خواهید نرم افزار رو بنویسید؟!کمی در رابطه با VNC ها تحقیق کنید متوجه می شوید که از نرم افزاری که می خواهید درون دلفی بنویسید خیلی کامل تر و بهینه تر است.

hp1361
سه شنبه 11 شهریور 1393, 11:43 صبح
سلام

از اونجایی که سیستم کلاینت های شما قاعدتا سرور نیستند و صرفاً مثلا ویندوز سون هستش لذا حداکثر کاری که بتونید کنید اینه که یه برنامه مثل TeamViewer بنویسید که در اون صورت هم مجبورید همزمان با کاربر بر روی سیستم مقصد کار کنید که در این صورت یا شما باید منتظر بمونید یا کاربر!

لذا با خیال راحت از همون Team Viewer استفاده کنید و دنبال اختراع چرخ نگردید

موفق باشیم

stn-it
سه شنبه 11 شهریور 1393, 11:47 صبح
ممنون از پاسخ دوستان
ولی برای من مهمه که این برنامه توسط خودمون نوشته بشه ،کاری که می خوام در حد TeamViewer هستش
فقط نمی دونم چطوری شروع کنم، و از چه راههایی

یوسف زالی
سه شنبه 11 شهریور 1393, 11:55 صبح
برای نوشتن تیم ویوور باید مراحلی رو طی کنید:

- گرفتن شات های پشت سر هم از اسکرین
- گرفتن اختلاف هر شات با شات قبلی برای ارسال به ریموت شونده
- ارسال شات های فول میانی برای باز سازی خطا
- صوت هم در صورت نیاز باید بصورت پک های زمان بنده شده ارسال شود
- گرفتن مکان جاری ماوس و ارسال آن
- استفاده از روشی با دیتالاست، برای ارسال تصاویر و صوت، و بدون دیتالاست برای ارسال رویداد ها
- ارسال رویداد های ریموت شونده به مقصد و اجرای اون روی سیستم مقصد، از قبیل کلیک، دابل کلیک، کیبرد، ..
- امکانات اضافی مثل چت

stn-it
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 09:17 صبح
کارو به صورت کامل شرح دادین،مقاله ای یا مطلبی دارین که بتونم بخونم و ازش کمک بگیرم؟
مثلا چطوری شات ها رو از اسکرین بگیرم و ...

یوسف زالی
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 10:31 صبح
همه کدهای لازم در همین تالار موجوده. مقاله خاصی ندارم.

stn-it
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 10:44 صبح
من دو مورد تو این زمینه پیدا کردم
یکی تو ای لینکه هستش که یه dll داره ، ولی نتونستم dll رو رجیستر کنم ، بهم خطا میده
آدرس لینکش https://plus.google.com/+Andr%C3%A9Mussche/posts/gAmBogWarww
و یکی دیگه هم
http://www.swissdelphicenter.com/torry/showcode.php?id=1447
میشه شما هم یه نگاهی بندازین

ابوالفضل عباسی
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 11:00 صبح
برنامه net support هم خوبه کافیه روی دستگاه خودت و دستگاه طرف دیگر نصب کنی بعد client32 رو روی دستگاه طرف مقابل نصب باشه و اون موقع از دستگاه خودت می توانی به اون وصل شوی:لبخند:

stn-it
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 12:03 عصر
برنامه net support هم خوبه کافیه روی دستگاه خودت و دستگاه طرف دیگر نصب کنی بعد client32 رو روی دستگاه طرف مقابل نصب باشه و اون موقع از دستگاه خودت می توانی به اون وصل شوی:لبخند:

دوست عزیز می تونید بیشتر توضیح بدین؟
این برنامه ای که میگین چیه و آیا سورس کدش رو می نونم پیدا کنم؟

ابوالفضل عباسی
پنج شنبه 13 شهریور 1393, 08:14 صبح
برنامهnet support یک برنامه ای ههست که کار هایی از قبیل روشن نمودن یک دستگاه در شبکه وصل شدن به کاربر های دیگر هست.
خیر این برنامه رو در دلفی ننوشته اند و این رو گفتم چون مثل تیم ویور الگوی خوبی برای برنامه نویسی هست .
حالا اگر برنامه من رو می خواهید بگو تا بهتون بدهم . مثل نت ساپورت هست

stn-it
پنج شنبه 13 شهریور 1393, 09:54 صبح
برنامهnet support یک برنامه ای ههست که کار هایی از قبیل روشن نمودن یک دستگاه در شبکه وصل شدن به کاربر های دیگر هست.
خیر این برنامه رو در دلفی ننوشته اند و این رو گفتم چون مثل تیم ویور الگوی خوبی برای برنامه نویسی هست .
حالا اگر برنامه من رو می خواهید بگو تا بهتون بدهم . مثل نت ساپورت هست

من می خوام برنامه با کدنویسی خودم اجرا بشه، اگه برنامه ای تو این زمینه دارین ممنون میشم بهم بدین
پیام خصوصی نمیشه بهتون بدم، به ناچار اینجا براتون پیام گذاشتم

stn-it
پنج شنبه 13 شهریور 1393, 12:29 عصر
من دموی این برنامه رو دیدم ، ولی متاسفانه نتونستم دانلودش کنم
http://www.codeforge.com/dlpre/37044/19d34e684e70.zip__.html
و این پست اصلیشه
https://plus.google.com/u/0/110131086673878874356/posts/gAmBogWarww

از اینجا دانلود کردم ولی نتونستم dll هاشو رو رجیستر کنم، برنامه خیلی کاملیه ، دموشم تو این لینک هست چون سایزش بالا بود نشد اینجا ضمیمه کنم

stn-it
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 12:32 عصر
برای نوشتن تیم ویوور باید مراحلی رو طی کنید:

- صوت هم در صورت نیاز باید بصورت پک های زمان بنده شده ارسال شود
- گرفتن مکان جاری ماوس و ارسال آن
- استفاده از روشی با دیتالاست، برای ارسال تصاویر و صوت، و بدون دیتالاست برای ارسال رویداد ها
- ارسال رویداد های ریموت شونده به مقصد و اجرای اون روی سیستم مقصد، از قبیل کلیک، دابل کلیک، کیبرد، ..
- امکانات اضافی مثل چت

میبخشید من خیلی تلاش کردم ولی به جواب درستی نرسیدم،میشه خواهش کنم یکم بیشتر راهنمایی کنید یا اگه نمونه کدی دارین در اختیارم بزارین؟
با تشکر فراوان

یوسف زالی
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 12:50 عصر
در کدوم قسمت نتونستید موفق بشید؟
این برنامه اجزای فراوانی داره که هرکدومش یک پروژه هست.
کدوم قسمت رو نتونستید؟

joker
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 13:09 عصر
چیزی مثل تیم ویوور می خوام!
کارم غیر اخلاقی نیست ، برای اداره می خوام، وقتی سیستم اداره دچار مشکل میشه، هی چند طبقه بالا پایین نرم ،و کسی که پشت سیستم نشسته ، بتونه کار کنه، چون وقتی از Remote Desktop ویندوز کار می کنم، همکارا مجبورن با سیسم کار نکنن، ممنون میشم بتونید کمکم کنید

اگه واقعا اینایی که گفتی هست نیازی به برنامه نویسی نداری...
قبلا آماده شده و قابل استفاده هست :
از Radmin (http://www.radmin.com)استفاده کن
دقیقا کارت را راه میندازه

stn-it
شنبه 29 شهریور 1393, 07:11 صبح
من این برنامه رو خواستم اجرا کنم بعضی جاها خطا میده،اگه امکانش هست یه نگاهی بندازین به برنامه ممنون میشم

stn-it
شنبه 29 شهریور 1393, 08:44 صبح
اگه واقعا اینایی که گفتی هست نیازی به برنامه نویسی نداری...
قبلا آماده شده و قابل استفاده هست :
از Radmin (http://www.radmin.com)استفاده کن
دقیقا کارت را راه میندازه
امتیاز خاصی برام داره که بتونم خودم برنامه رو بنویسم
وگرنه برنامه های آماده هستن که بتونن کاری که می خوام انجام بدن

یوسف زالی
شنبه 29 شهریور 1393, 09:11 صبح
دوست عزیز فرصت پروژه دیدن ندارم (فعلا) مواردی رو که گیر کردید بگید تا همین جا اگر تونستم راهنمایی کنم. در غیر اینصورت یکم باید صبر کنید..

stn-it
شنبه 29 شهریور 1393, 09:25 صبح
دوست عزیز این بیه برنامه تقریبا اماده بود، ولی چون خودم سر در نیوردم بهتره که خودم شروع کنم به وشتن
اول اینکه من چطوری باید یه برنامه socket programing بنویسم?
از چه پروتکلی برای ارتباط بین کامپیوتر هام استفاده کنم؟
گرفتن شات از اسکرین رو تونستم انجام بدم ولی نمیدونم چطوری ارتباط برقرار کنم

یوسف زالی
شنبه 29 شهریور 1393, 09:57 صبح
ببین برای همه اینهایی که گفتی پست وجود داره. اگر دنبالش می گردی تو "انباری تالار" بپرس.
برای نوشتن برنامه سوکت، باید کامپوننتهاش رو نصب کنی، به طور پیش فرض نصب نیست، ولی کامپوننت های بهتری به طور پیش فرض نصبه که خیلی بهتر جواب کار شما رو میده.
اسم این کامپوننت ها InDy هست.
پروتکل هاش رو هم خودتون تعیین می کنید ولی معمولا برای انتقال دیتا بدون از دست رفتن، TCP و برای انتقال تصویر از UDP استفاده می شه.
شات گرفتن هم همینجا بحث شده. بگردید دنبال کلمه BitBlt
موفق باشید.

firststep
شنبه 29 شهریور 1393, 23:12 عصر
سلام من فکر می کنم از پروتکل vnc استفاده کنین بهتر و راحتتر باشه

stn-it
سه شنبه 01 مهر 1393, 10:00 صبح
دوست عزیز من تونستم تا یه مرحل ای پیش برم
اینکه یه برنامهنوشتم سمت سرور و یه برنامه کلاینت
به صورت مسنجر عمل می کنه و اتصال رو تونستم انجام بدم ، یه دکمه هم گذاشتم که از اسکرین طرف مقابل عکس بگیره و ببینه ، هر دفعه می تونه با همون دگمه عکسی از صفحه دسکتاپ طرف مقابل رو ببینه
حالا نمی دونم چطوری باید به صورت ریموت عمل کنه
چطوری کنترل صفحه رو در اختیار داشته باشم
ممنون میشم راهنمایی کنید

یوسف زالی
سه شنبه 01 مهر 1393, 10:10 صبح
شما باید مثلا هر ثانیه 2 تا تصویر انتقال بدید به سمت کلاینت، و رویداد های ماوس و کیبرد رو هم به سمت سرور بفرستید.

علت این که این یک مورد تبدیل به سه مورد شده همینه، برای این که هربار کل صفحه رو به سمت کلاینت نفرستید، باید مراحل گفته شده رو طی کنید.
یعنی برای فریم دوم لازم نیست تمام صفحه رو دوباره بفرستید، فقط اونجایی از تصویر رو ارسال کنید که تغییری داشته.
گزینه سوم هم دلیلش اینه که به هر دلیلی ممکنه ارسال با خطا مواجه بشه، در زمانهایی مثلا هر 10 ثانیه یک بار دوباره باید تمام صفحه رو بفرستید تا رفرش انجام بشه. کاری که نرم افزارهایی مثل KMP هم انجام می دند.

Radikal.z
سه شنبه 01 مهر 1393, 10:25 صبح
شما اگر قصد طراحی چیزی مثل نت ساپورت یا تیم ویور رو داری با راهنمایی چند جمله ای نمیتونید . وقتی که این نرم افزارها هست چرا خودتون رو به دردسر میندازید خودتونم هم گفتید برای اینکار باید Socket Programming وارد باشدی که کار زمانبری هست. اگر هدفتون ورود به یک سیستم دیگه هست کار راحت تر هست

یوسف زالی
سه شنبه 01 مهر 1393, 10:45 صبح
چرا همش آیه یاس می خونید؟
خودتون که کاری نمی کنید، آموزشی هم که نمی گذارید، راهنمایی هاتون هم شده همش نمی شه، نکن، اختراع دوباره چرخ..
ایشون با توجه به توضیحاتی که دوستان دادند، تصمیم گرفتند خودشون انجام بدند، کاری که من هم کردم و دلایل خودم رو داشتم،
اگر روحیه نمی دید، دلسرد هم نکنید.
اگر قصد راهنمایی دارید تا ایشون راه طولانی رو دوباره طی نکنند، همون طور که در پست های قبلی هم دیده می شه، متوجه می شید که قبل از شما عزیزان دیگه ای هم این زحمت رو متقبل شدند، و ایشون هم پاسخ دادند.
دوستان،
همین راهنمایی چند جمله ای رو شما انجام بدید، با توجه به شناختی که از اعضای سایت دارم، تقریبا می دونم چه کسانی نیاز به چه نوع راهنمایی هایی دارند. گاهی هم راهنمایی طولانی انجام نمی شه و دلیلش اینه که قبلا در تاپیک های دیگه ای انجام شده.

برادرانه خواهش می کنم کسی رو دلسرد نکنید.
متشکرم.

Radikal.z
سه شنبه 01 مهر 1393, 10:50 صبح
دوستان اگر برنامه نویسی مسلط هستید ومیدونید باید چه چیزی رو طراحی بکنید که بسم الله و فقط برای موارد جزیی و رفع اشکال سوال میپرسند در صورتیکه دوستمون کلا داره میپرسه چکار بکنه ..............

این دوستمون هم میخواد توی اینترانت این کار رو انجام بده که کار سختی نباید باشه و نیاز به پیچیدگی های تیم ویورو نداره و راحت میتوونه انجام بده

stn-it
سه شنبه 01 مهر 1393, 11:01 صبح
ممنون بابت اینکه زمان میزارید
بنا به دلایلی که قبلا توضیح دادم باید خودم برنامه روانجام بدم، تا خوب جایی هم پیش رفتم، من این 3 موردی رو که گفتین انجام میدم باز اگه سوالی برام پیش اومد ازتون کمک می گیرم
بازم بینهایت تشکر

stn-it
سه شنبه 01 مهر 1393, 11:22 صبح
دوستان اگر برنامه نویسی مسلط هستید ومیدونید باید چه چیزی رو طراحی بکنید که بسم الله و فقط برای موارد جزیی و رفع اشکال سوال میپرسند در صورتیکه دوستمون کلا داره میپرسه چکار بکنه ..............

این دوستمون هم میخواد توی اینترانت این کار رو انجام بده که کار سختی نباید باشه و نیاز به پیچیدگی های تیم ویورو نداره و راحت میتوونه انجام بده

دوست گرامی خودم چند نمونه از این برنامه های اماده که خیلی راحت میشه ریموت شد رو دیدم و کار کردم!
من اگه بتونم خودم می خوام این کار رو انجام بدم
برنامه نویسی دلفی هم تقریبا خوب کار کردم فقط تو این زمینه آشنایی ندارم
اینجا هم مطمئن هستم کسایی که کار کردن می تونن کمکم کنن