PDA

View Full Version : add user در mysql

baranmatin
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 14:19 عصر
من میخوام یه برنامه تحت وب رو به صورت اینستالی در بیارم که وقتی کسی از php و mysql سر در نمیاره بتونه بی دغدغه نصیش کنه .برای این کار database و table های موجود و لازم را کد نویسی کردم و با فشردن نصب برنامه نصب و را اندازی میشه ولی مشکلم تو معرفیuser به mysql هست .نمی دونم چه کدی بنویسم که به جای اینکه دستی برم و add user کنم ف از طریق کد نویسی برای mysql یوزر تعریف کنم .لطفا راهنماییم کنید

arash_hemmat
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 23:58 عصر
میخوای برای mysql کاربر تعریف کنی؟ چرا؟ به چه دردت میخوره؟

spsgorgan
جمعه 05 خرداد 1385, 06:47 صبح
به چه دردت میخوره؟
مضافا باید یک کاری کنی که دیتابیست با اون یوزر و پسوورد کار کنه . از سی پنال راحت برو جلو . به جای اینکار یه آموزش چند خطی توی برنامه خودت بزار

arash_hemmat
جمعه 05 خرداد 1385, 15:41 عصر
از سی پنال راحت برو جل
لطفا برنامه نویسها رو طوری راهنمایی نکنین که به یک برنامه محدود بشن. به من هم بیخود گیر ندین!برنامه من آموزش داره شما ندیدی!

spsgorgan
جمعه 05 خرداد 1385, 22:10 عصر
آرش جان بنده چیزی نگفتم ! اگر سی پنل محدود کردنه که شما خیلی خدای برنامه نویسی هستی که سی پنل رو محدود میدونید !

به من هم بیخود گیر ندین که به شما گیر داد !

برنامه من آموزش داره شما ندیدی! مضافا کی با شما بود با دوست اولی بودم

arash_hemmat
شنبه 06 خرداد 1385, 00:32 صبح
اگر سی پنل محدود کردنه که شما خیلی خدای برنامه نویسی هستی که سی پنل رو محدود میدونید !
فرض کنیم شما یک برنامه نوشتین که با cpanel کار میکنه و یه روز مشتریتون خواست هاستش رو به یه سرور ویندوز منتقل کنه تکلیف برنامه شما چیه؟
من تا حالا نیازی به تعریف کاربر نداشتم ولی فکر کنم اگر با کاربر root وصل شیم بشه کاربر هم تعریف کرد.

spsgorgan
شنبه 06 خرداد 1385, 07:21 صبح
یادمه جوونیا یه استاد داشتم که می گفت سعی کنید برنامه ای که مینویسید (هرچی) وابسته به سیستم عامل نکنید ولی در این مورد با شما موافقم که با تغییر سرور امکان مشکل هست .
یک پیشنهاد کوچیک :
آرش جان سعی کن حتما کاربر تعریف کنی . از نظر امنیتی خیلی بهتره . شما با هر یوزری هم باشی میتونی کاربر رو تعریف یا عوض کنی . با این تابع میشه کاربر رو عوض کرد :
int mysql_change_user ( string user, string password [, string database [, resource link_identifier ]] )

arash_hemmat
شنبه 06 خرداد 1385, 10:08 صبح
استاد عاقل و قرزانه ای داشتید کاش اساتید من هم میدونستن Multi Platform یعنی چی!!! چه برسه به اینکه بدونن برنامه portable یعنی چی!

شما با هر یوزری هم باشی میتونی کاربر رو تعریف یا عوض کنی
این دستور فقط میتونه کاربر رو تعویض کنه و امکان ایجاد کاربر وجود نداره و اگر کاربری که بهش اشاره شده وجود نداشته باشه همین اتصال فعلی باقی میمونه. درضمن این تابع از نسخه 3 به بعد دیگه تو PHP وجود نداره و پاک شده! یعنی این تابع دیگه نیست! (راهنمای php رو ببین)
به دوستمون باران هم توصیه میکنم که کاربر رو دستی تعریف کنه (هیچ برنامه ای از طریق کدنویسی کاربر درست نمیکنه.)