PDA

View Full Version : سوال: تفاوت در طراحی فرم با کد و طراحی فرم با کیوت دیزاینر در چیست؟

2020s1371
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 20:59 عصر
سلام
سوالم اینه:تفاوت در طراحی فرم با کد و طراحی فرم با کیوت دیزاینر در چیست؟
آیا طراحی با کد باعث انعطاف بیشتر توی طراحی میشه؟
شما با کدوم بیشتر کار میکنید؟
برای اینکه با تغییر تم شکل و شمایل برنامه کامل تغییر کنه ، و مثلا گزینه ای که توی یه منو هست بتونه بیاد و بصورت دکمه توی فرم نمایشی اصلی ظاهر شه ، چجور طراحی ای مناسب تر هست؟
ممنون

returnx
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 21:56 عصر
طبق قوانین سایت شما می بایست سوالات متفاوت را در تاپیک های متفاوت مطرح کنید ، به قوانین دقت کنید...

سوالم اینه:تفاوت در طراحی فرم با کد و طراحی فرم با کیوت دیزاینر در چیست؟
تفاوت خاصی نداره در واقع وقتی شما با محیط Designer فرمتون را طراحی می کنید ، فایل ui تون که با قالب XML هست در زمان Build به کد C++ تبدیل میشه و به عنوان یک فایل header در فولدر Build برنامتون قرار می گیره که آخر نامش به _ui ختم میشه...
این فایل در زمان کامپایل به برنامتون پیوند داده میشه و شما میتونید زمان اجرا نتیجشُ ببنید...

آیا طراحی با کد باعث انعطاف بیشتر توی طراحی میشه؟
نه لزوما...

شما با کدوم بیشتر کار میکنید؟
در بیشتر اوقات از Designer...

برای اینکه با تغییر تم شکل و شمایل برنامه کامل تغییر کنه ، و مثلا گزینه ای که توی یه منو هست بتونه بیاد و بصورت دکمه توی فرم نمایشی اصلی ظاهر شه ، چجور طراحی ای مناسب تر هست؟
در مورد Qstylesheet جستجو کنید...

حامد مصافی
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 23:52 عصر
نه فقط خودم، تا جایی که در پروژه‌های Open Source دیدم معمولاً برای طراحی MainWindow از کد نویسی استفاده میشه. چون دیزاینر دسترسی به تمام امکانات کیوت نداره اما برای Dialog ها از همون دیزاینر استفاده میشه. اما گاهی اوقات میشه این پارادایم‌ها رو شکست

تو همین بخش مثال QSS گذاشتم. نگاهی بهش بندازی بد نیست

omid_kma
جمعه 21 شهریور 1393, 00:04 صبح
من از code استفاده می کنم چون پلاگین کیوت که برای ویژوال استودیو هست با designer خوب کار نمی کنه (مثلا اگر اسم های داخل ui عوض بشن داخل vs باید پروژه رو باز و بسته کرد تا اسم ها شناخته بشن:)‌‌ )