PDA

View Full Version : Replication بین Sql2008 و sql2000

sanaz.dadkhah
شنبه 22 شهریور 1393, 09:51 صبح
سلام سیستمی داریم که می خاهیم آن را به 2008 منتقل کنیم.این امر انجام شده است اما نیاز مند backup گیری و ارسال آن به یکی از واحد های دیگرمان هستیم که هنوز از 2000 استفاده می کنند.
برای این کار تنها چیزی که پیدا کردم Replication است.
اما موردی ک وجود دارد هنگام ریلیکیت خطا کانفیلکت می دهد.
آیا راه حل دیگری برای تبدیل نسخه 2008 به 2000 وجود دارد؟
در صورت عدم وجود مشکل چطور حل می شود.در ضمن حجم بانک حدودا 5 GB است

Davidd
شنبه 22 شهریور 1393, 10:19 صبح
سلام. Replication براي ارسال مداوم بعضي از اطلاعات بين دو سرور هست. آيا هدف شما هم همينه يا اينكه فقط يه بار اطلاعات منتقل بشه كافيه؟ اگه حالت دوم مد نظر شماست ميتوني يه اسكريپت از ديتابيس تهيه كني و روي سرور 2000 اجرا كني تا ديتابيس ساخته بشه.

sanaz.dadkhah
شنبه 22 شهریور 1393, 17:00 عصر
ببیند من میخاهک که اطلاعاتم را بر روی 2000 همیشه داشته باشم که بتونم در صورت لزوم ان را برای یکی از مراکز مدیریتمون ارسال کنم.مدیریت ما از 2000 استفاده می کند.ولی ما به دلیل lock زیاد در 2000 قصد ممهاجرت به 2008 را داریم اما مشکل ما ارسال بک اپ برای مرکزمون است که از 2000 استفاده می کنند

Davidd
یک شنبه 23 شهریور 1393, 10:11 صبح
بازم اشاره نكرديد كه ديتابيس ها بايد باهم sync باشند يا نه؟ يعني اگه دادها تو سرور 2008 تغيير كرد بايد در 2000 هم تغيير كنه يا نه؟ اگه اينجوريه راهش replication هست. در اين حالت سرور 2008 ناشر (publisher) و سرور 2000 مشترك (subscriber) هست.
اما اگه فقط يه بار نياز به انتقال اطلاعات هست، راهشش همون Generate Script ... هست.

sanaz.dadkhah
دوشنبه 24 شهریور 1393, 11:02 صبح
بله باید داده ها sync باشند.دلیل اصلی نیاز به پایگاه 2000 ارسال آن به مدیریت است.در اصل می توان گفت که یک پشتبان از 2008 خواهد بود.
اما در مورد اسکریپت فکز نکنم جوا بدهد با حجم داده 5 گیگ
در مورد replication سعی در پیاده سازی آن کردیم اما به کلید ها گیر می دهد

Davidd
دوشنبه 24 شهریور 1393, 15:18 عصر
خب پس راه حلش اسكريپت نيست. اسكريپت واسه زماني به درد ميخوره كه فقط يكبار بخواي انتقال بدي. راه حل همون replication هست و چون ارتباط يك طرفه هست دو گزينه Snapshot و Transactional وجود داره. با توجه به اينكه حجم ديتابيس بالاست Snapshot كارايي نداره پس ميمونه Transactional.
در Transactional چون حذف و اضافه و اصلاح ركوردها بايد لاگ بشه بنابراين بايد جدول حتما بايد كليد اصلي داشته باشه