PDA

View Full Version : برنامه کانتر پیشرفته

پدرخوانده
یک شنبه 07 خرداد 1385, 10:15 صبح
برنامه کانتر (شمارشگر بازدید کننده سایت) بسیار است ولی اکثرا به صورت ساده است
نهایتا جمع بازدیدکنندگان دارد و اگر کمی بیشتر روش کار شده باشد (دیروز و این ماه و امسال) را دارد
ولی کانترهای پیشرفته مثل این سایتهای که امکانش را دارد ولینک به صفحه شما می دهد
مثل سایت
http://www.persianstat.com/
می خواستم نمونه سورس و یا راهنمایی جهت نوشتن چندین امکاناتی در کانتر خود داشته باشم
----
جدول کانتر به نظرم اینچنین باید باشد:
تاریخ - روز هفته - ساعت - آی پی - محل ورود - صفحه بازدید شده - سیستم عامل - مرورگر و ...
با استفاده از ای پی و یک جدول دیتابیس از آی پی ها می توان کشور موردنظر را پیدا کرد
(ولی حال به دنبال پیدا کردن شهر - و شماره تلفن آی اس پی و ..... هستم برخی سایتها
این کار رو انجام می دهد و به صورت دیتابیسی نیز ارائه می دهد ولی من ازش سر درنیاوردم اگر دوستان چنین جدولی یا چنین لینک درستی سراغ دارند ممنون میشم معرفی کنند)
(فکر کنم آمارهای متعدد را با استفاده از کوئرهای متفاوت بر روی این جدول باید بدست آورد.
با استفاده از کوئری بر روی تاریخ
می توان آمار بازدیدکنندگان امروز - دیروز - این هفته - این ماه - این سال را بدست آورد
آمار بازدید در طول روزهای هفته (شنبه - یکشنبه و ....)
آمار بازدید براساس سایت های لینک داده شده (سایت وارد شونده به سایت ما)
آمار بازدید صفحات داخلی سایت (لینک به صفحات داخلی)
حالا برای آمار های مقایسه چه باید کرد؟
پربازدید کننده ترین روز : آیا باید مثلا 30 کوئری (از روزهای این ماه) گرفت و نتایج آن را باهم قیاس کرد؟
و اگر بخواهیم این کار را در رنج یک سال ببینم این درست است که بخواهیم 360 کوئری بگریم و نتایج را باهم قیاس کنیم؟
مقایس بازدید از سایت در روزهای ماه در رنج یکسال (مقایسه ماه ها با یکدیگر)
مقایسه ساعتهای بازدید در طول یک ماه با یکدیگر
مقایسه آمار کشورهای بازدید کننده از سایت (نمایش نمودار از پراکندگی جغرافیایی )
(یک نکته نسبت به آمار مقایسه فوق آیا به هنگام گزارشگیری از جدول ای پی ها نام کشور باید کوئری و در کوئری اول (جدول بازدیدکنندگان) دوباره کوئری گرفته شود) و یا اینکه از ابتدا به هنگام بازدید ازسایت از کوئری آی پی ها نام کشور انتخاب شده و در جدول اولیه (بازدیدکنندگان) نام کشور (یعنی فیلدی به نام کشور باشد) ذخیره گردد.)
یا بهتر است که نتایج تعداد بازدید هر روز را در یک رکورد و در جدول دیگر ذخیره کنیم و سپس آنها را باهم مقایسه کنیم؟!!!!
و دیگر اینکه برای ایجاد نمودار چه باید کرد؟ ابزار gd-lib معرفی شده ولی من نتونستم ازش استفاده کنم
مثالی از نحوه نصب و نحوه استفاده از این ابزار (یا هر ابزار دیگری جهت نمایش نمودار) برای این منظور باشد ممنون می شم؟!
--
در کل دوستان جایی لینکی, سورسی برای این منظور (کانتر پیشرفته) باشد معرفی کنند؟