PDA

View Full Version : Computer Mirror in Lan

FirstLine
چهارشنبه 17 دی 1382, 12:30 عصر
با سلام
در شبکه داخلی (10 کامپیوتر) یک کامپیوتر (Win2000 Server & SQL2000) بعنوان سرور وجود دارد ، و هر کلاینت اطلاعات دیتابیسی خود را از سرور خوانده و اضافه، حذف و ویرایش میکند و فایلهای کاربردی خود را نیز در زمان مشخص بر روی سرور کپی میکنند.
بخاطر مشکلی که پیش آمد و هارد خراب شد اطلاعات ما از بین رفت و بخاطر اینکه از ، از دست رفتن اطلاعات پیشگیری کنم میخواهم یک کامپیوتر را بعنوان MIRROR روی شبکه قرار دهم تا همیشه از سرور یک Backup داشته باشم، ولی نمیدانم چجوری؟!× لطفا راهنمایی فرمایید.
با تشکر

Gladiator
پنج شنبه 18 دی 1382, 12:14 عصر
شما میتونید از یک هارد دیسک ثانوی استفاده کنی . هارد دیسکها رو با هم میرور کن . همین . ( احتیاجی به سرور دوم نیست ) .

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه میرور کردن از راهنمای ویندوز کمک بگیر .

موفق باشی .
گلادیاتور .

برنامه نویس جوان
پنج شنبه 18 دی 1382, 15:09 عصر
با سلام

برای میرور کردن هارد، همانطور که آقای gladiator گفتن باید دو هارد داشته باشید که البته باید هر دو را به هارد های دینامیکی تبدیل کنید برای تبدیل کردنش فقط کافیه از disk management روی هارد دیسک توجه کنید روی هارد نه پارتیشن رایت کلیک کنید و انتخاب کنید: Upgrade to dynamic disk بعد میرور میکنید با هارد دوم.

FirstLine
پنج شنبه 18 دی 1382, 22:30 عصر
با سلام
از راهنمایی شما سپاسگزارم.
من نمیخوام که Mirror و هارد اصلی روی یک کامپیوتر باشه، میخوام روی یک کامپیوتر دیگر در یک جای دیگه روی شبکه باشه. و اگر هم فقط بتونم 2 بار در روز این عمل را انجام بدهم، مشکلم حل میشه.
با تشکر

Gladiator
پنج شنبه 18 دی 1382, 23:25 عصر
آخه برادر شما اگر این کار رو بکنی سرور دوم بدون استفاده میشه و دیگه نمیشه باهاش کاری کرد . ( به این مهم توجه داشته باش )

ضمنا شما چه کاری رو میخوای روزی 2 بار انجام بدی ؟

برنامه نویس جوان
جمعه 19 دی 1382, 18:12 عصر
با سلام

ولی احتمالا این کار شدنی هست چون در windows 2000 advance server میشه clustering , load balansing رو داشته باشیم حالا این سرور شما چی هست؟ مثلا فایل سرور ،iis,ISA ویا ...

Samira Azad
جمعه 19 دی 1382, 20:55 عصر
خواهش می کنم به این سوالم نخندید
mirorهمون bdcاست؟؟

Gladiator
جمعه 19 دی 1382, 23:58 عصر
نه سمیرا جون

این دوستمون خودش هم متوجه نیست که چی لازم داره و کارش به چه شکل راه میافته .

linux
شنبه 20 دی 1382, 00:12 صبح
سلام!
به نظر من این دوستمون میدونه چی می خواد!
ببینید فرض کنید تو سازمانی کار می کنید که اطلاعات با ارزشی داره و اگر قرار باشه روی این اطلاعات قیمت بگذاریم مثلا 1 میلیارد تومان می ارزه در ضمن هر دقیقه خرابی و ایراد در شبکه چیزی در حدود 1 میلیون تومان به سازمان ما خسارت می زنه
اگر شما بکاپ دیروز هم داشته باشید و بر فرض مثال روز بعد و بعد از 5 ساعت کاری سرور شما مشکل داشته و تعداد رکوردهایی هم که ایجاد شده در این 5 ساعت قابل توجه باشه
تا شما بیاید بکاپ روز قبل را اینستال کنید و سرور و راه بندازید خوب این شرکت چقدر ضرر کرده؟؟

خوب حالا اگر شما 2 تا هارد روی کامپیوتر داشته باشید و میرور کنید اگر اشکالی بوجود بیاد مثلا
منبع تغذیه مورد داشته باشه و بزنه هردو هارد بسوزه چی؟؟

پس بهتر هست که یه کامپیوتر میرور داشته باشید
این حالت در ناول هست که یک کامپیوتر دیگه میرور کنید.

Inprise
شنبه 20 دی 1382, 07:42 صبح
شما میتونید برای رسیدن به این مقصود از Vol Shodow یا قابلیت Mirroring در DFS استفاده کنید . البته اگر اطلاعات با ارزش و گران قیمته راه حلهای مبتنی بر SAN بهترین پاسخه .

خوش باشید

FirstLine
شنبه 20 دی 1382, 08:05 صبح
با سلام
از راهنماییهای شما عزیزان سپاسگزارم
کاربر linux درست بیان کردند، من میخواهم یک کامپیوتر را فقط بعنوان Backup قراردهم و هیچ کاری هم با آن ندارم، حالا چون سرور و Backup روی شبکه است میخوام اطلاعات سرور همزمان (و یا حداقل دو نوبت در روز) با کامپیوتر Backup یکسان سازی شود.
با توجه به اینکه از Backup هیچ استفده ای نکنم، باید چکار کنم؟
با تشکر

Mahdavi
یک شنبه 21 دی 1382, 23:47 عصر
دوست عزیز اگه فقط Database شما مهمه و میخواهید که از اطلاعات Backup داشته باشی و Database شما هم SQLServer هستش میتونی کامپیوتر دوم را با اول به شکل Replication ارتباط بدی و زمان بروز رسانی و نحوه اون رو نیز مشخص کنی

Gladiator
دوشنبه 22 دی 1382, 00:24 صبح
بسیار خوب .

مشکل شما میتونه به 2 روش حل بشه .

1 . نصب 2 تا ویندوز ان تی 4
2 . استفاده از ویندوز 2000 و فرمایشات اینپرایز .

راهکارهای دیگه ای هم هست که باید در موردش اندکی اندیشید .

FirstLine
دوشنبه 22 دی 1382, 07:50 صبح
با سلام

از Vol Shodow یا قابلیت Mirroring در DFS استفاده کنید
میشه بیشتر توضیح بدهید؟
با تشکر

zabansara
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 13:20 عصر
سلام
من هم همین مشکل را داشتم که تونستم تقریبا با یک ترفند اون را انجام بدم در sql server رویدادی به نام trigger وجود دارد که در زمان انجام هر سه عمل insert,update,delete که سه عمل تغییر دهنده اطلاعات در sql server می باشد را پشتیبانی می کند.
شما می توانید پس از هر کدام از این تغییرات تغییرات را در سرور پشتیبان هم انجام دهید.

در این صورت کلیه اطلاعات اصلی دیتابیس رکورد به رکورد آپدیت می شود. در حال حاضر این روش برای من در حال انجام شدن است و هیچ ایرادی هم ندارد.

البته ممکن است با روشهای ساده تری هم بشود این کار را انجام داد

cybercoder
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 13:56 عصر
یه نگاهی به تاریخ ارسال پستا بندازی بد نیست!