PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در نوشتن یک کلاس برای راحتر کردن کد نویسی

MahmoodM30
پنج شنبه 03 مهر 1393, 10:52 صبح
سلام میخواستم یک کلاسی رو بنویسم که بشه textbox هایی که تو برنامم هست رو چک کنه همیشه و بشه به راحتی از خالی بودن یا پر بودنش مطلع شد
مثلا من این کد رو برای دکمه ایجاد کاربر نوشتم

if (txtFLName.Text == "" || txtUserName.Text == "" || txtPassword.Text == "" || txtPassword2.Text == "")
{
MessageBox.Show("لطفا تمامی فیلد های مربوط به اطلاعات کاربر را پر کنید", "پیغام", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning);
return;
}
//----------------------------------------------------------//
if (txtPassword.Text != txtPassword2.Text)
{
MessageBox.Show("پسورد های وارد شده یکسان نمیباشد", "پیغام", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning);
return;
}

حالا بخوام همین کار رو با کلاس انجام بدم چطوری باید این کار رو بکنم؟ ممنون میشم دوستان یه نمونه کد برام بنویسن و نحوه استفاده رو بگن تا یاد بگیرم

winner1
پنج شنبه 03 مهر 1393, 10:55 صبح
خیلی سدس یه لیست از نوع تکست باکی تو کلاست بذار تکست باکس هاتو به اون لیت ادد بزن حالا یه متد واسه برسی بذار و کنترل های داخل لیست و برسی کن

MahmoodM30
پنج شنبه 03 مهر 1393, 11:09 صبح
ممنون بابت پاسختون دوست عزیز مشکلم همینجاست که نمیدونم این کار رو چطوری انجام بدم اگه به صورت کد نشونم بدید میتونم بهتر یاد بگیرم و برای کار های دیگم از رو اون یاد بگیرم

winner1
پنج شنبه 03 مهر 1393, 11:20 صبح
ممنون بابت پاسختون دوست عزیز مشکلم همینجاست که نمیدونم این کار رو چطوری انجام بدم اگه به صورت کد نشونم بدید میتونم بهتر یاد بگیرم و برای کار های دیگم از رو اون یاد بگیرم

private dictinory<Control,string> controls=new dictinory<Control,string>
Public dictinory<Control,string> Controls
{
set
{
this.controls=value;
}
}
Public bool IsControlEmpty()
{
foreach(Control control in this.controls)
{
if(control.Text==string.empty)
{
MessageBox.Show(this.controls[control]);
return false;
}

}
return true;
}

MahmoodM30
پنج شنبه 03 مهر 1393, 11:24 صبح
مرسی دوست عزیز خیلی ببخشید اگه میشه طرز استفادشو هم بگید من باید الان چیکار کنم؟

winner1
پنج شنبه 03 مهر 1393, 11:31 صبح
مرسی دوست عزیز خیلی ببخشید اگه میشه طرز استفادشو هم بگید من باید الان چیکار کنم؟

ببین تو کلاس فرم یه دیکشنری که کلیدش کنترل و ولیوش نام کنترل به فارسی بساز بعد به پراپرتی کنترلس نسبتش بده و بعد متد ایس کنترل امپتی و ص دا بزن شرمنده می یه نمه گشاد تشریف دارم :لبخند: واسه همین همه اسمارو به فارسی نوشتم