PDA

View Full Version : سوال: در مورد اجرای برنامه ساخته شده

iran1368
پنج شنبه 03 مهر 1393, 10:54 صبح
دوستان من یه برنامه درست کردم که در اون تمامی کانکشن استرینگهای فرمها و دیتاست هامو به app.config ربط دادم
بعد کانکشن استرینگ app.config رو هم دیتابیسمو بهش اتچ کردم
فایل دیتابیسم هم در پوشه دیباگ کنار فایل exe و در پوشه ای که کنار در پوشه دیباگ قرار داره قرار دادم
در حال حاضر برناممو از داخل فلش در یک سیستم دیگه اجرا میکنم هیچ مشکلی نداره هم ثبت میکنه هم گزارش میگیره هم لاگین میکنه و...
البته در ویندوز دیگری که sql نداشت امتحان کردم اصلا اجرا نشد!!در همان سیستم
یکی از دوستانم که برنامه نویسه میگه اصلا همچین چیزی نمیشه برنامت مشکل داره
حالا سوالات من اینه
1-اگر برنامم مشکل داره چرا تمامی کارها رو بدون مشکل انجام میده(ثبت،گزارش گیری،لاگین و...)بدون خطا
2-چرا در ویندوز دیگر که اس کیو ال نداشت ،اجرا نشد وهیچ خطایی هم نداد(البته در اولین فرم باید کاربر لاگین کنه که برای لاگین کردن نیاز به اتصال به بانک داره)
3-چرا وقتی در ویندوزی که اس کیو ال داره و دیتابیس اس کیو ال stop میکنم بازهم نرم افزار بدون هیچ مشکلی کار میکنه(ویندوز سیستم دیگر)
امیدوارم سوالاتم بدون پاسخ نمونه
با تشکر

CsharpNevisi
پنج شنبه 03 مهر 1393, 11:33 صبح
حتما لازم نیست که اس.یو.ال کلا نصب باشه ... !!
برای برقراری ارتباط با پایگاه داده باید انجین اس.کیو.ال نصب باشه که بتونه ارتباط برقرار کنه ... !!

3-چرا وقتی در ویندوزی که اس کیو ال داره و دیتابیس اس کیو ال stop میکنم بازهم نرم افزار بدون هیچ مشکلی کار میکنه

این برمیگرده به کانکشن استرینگتون که با این تفاسیر مشخصه درست نوشته شده ... !!!
برای برنامه های تحت وب که با ASP نوشته شده و از IIS استفاده میشه در صورت متوقف شدن بانک برنامه هم از کار میوفته ولی برنامه شما که تحت ویندوزه بسته به نحوه نوشته شدن کاکشن استرینگ در مقابل متوفق شدن بانک واکنش نشون میده .. !!

2-چرا در ویندوز دیگر که اس کیو ال نداشت ،اجرا نشد وهیچ خطایی هم نداد(البته در اولین فرم باید کاربر لاگین کنه که برای لاگین کردن نیاز به اتصال به بانک داره)

:متفکر: .... میشه بیشتر توضیح بدی ؟؟؟

iran1368
پنج شنبه 03 مهر 1393, 11:45 صبح
:متفکر: .... میشه بیشتر توضیح بدی ؟؟؟
صمن عرض تشکر
منظورم اینه که وقتی من در یک سیستم دیگه خواستم اجرا کنم اون سیستم دو تا ویندوز یک 64 و دیگر 32 بیتی بود هر دو هم سون 7
اما در 32 بیتی که اس کیو ال داشت بدون هیچ مشکلی اجرا شده و در 64 بیتی که اس کیو ال نداره اصلا اجرا نشده البته خطایی هم نداد
ممکنه بخاطر این باشه که در form load صفحه اولم که میخواد لاگین کنه و به دیتابیس متصل بشه بخاطر اون باشه (چون اس کیو ال در این ویندوز نصب نیست)

iran1368
پنج شنبه 03 مهر 1393, 12:05 عصر
سوال آخرم اینه برنامم مشکل داره یا نداره؟؟

iran1368
پنج شنبه 03 مهر 1393, 14:01 عصر
دوستانی که میتونن لطفا منو راهنمایی کنن

mz6488
پنج شنبه 03 مهر 1393, 15:14 عصر
سلام.تو فرم لود از ترای کچ استفاده کن.ظاهرا خطاهای دیتابیس تو فرم لود در حالت عادی گرفته نمیشه و باید تو ترای کچ قرار بدی