PDA

View Full Version : گفتگو: چه نرم افزاری بنویسم ؟؟؟

dataking
شنبه 05 مهر 1393, 19:55 عصر
با سلام .
در آینده نزدیک قصد دارم استارت یه پروژه جدید را بزنم . و چند تا سوال دارم تا با نظرات دوستان آشنا بشم .

1- چه برنامه ای بنویسم که بتونم خوب بفروشم ؟
2- برای چه سیستم عاملی و یا چه سیستم عامل هایی؟

لطفا هر نظری دارید بنویسید شاید بقیه هم ایده بگیرند .

behrooz69
دوشنبه 07 مهر 1393, 03:21 صبح
1 - برنامه ای بنویس که کامل و جامع باشه
2 - کنترل ثبت و فعال سازیش رو بتونی انجام بدی به روش های موجود ... اس ام اس ، نت ، یا تماس و یا ...
3 - برنامه ی تخصصی و کار امد بنویس نه برنامه ای که ازش 100 نسخه بیرونه
4 - اگه هم برنامه ای مینویسی که ازش نسخه های مختلف تو بازار هست جوری بنویس که کاملترین باشه . مثل برنامه های حسابداری مثل هلو یا ماهک یا ...
5 - نوشتن برنامه صلیقه ایه یا باید پروژه بهت متحول کنن که با بازار یابی میتونی اینکارو انجام بدی
6 - امنیت برنامتو در نظر بگیر .
7 - الگوریتم های مناسب استفاده کن
8 - الان بیشتر برنامه ها برای محیط ویندوز هستش . تو هیچ اداره جاتی یا شرکتی دیدن که سیستم اپل باشه ؟ یا لینوکس که کارمنداش کار کنن که بخوای برای اینا بنویسی ؟؟
ویندوز 32 بیت بنویس تو 64 بیت هم استفاده میشه

9 - از دیتابیس قدرتمندی استفاده کن مثل Sql Server
10 - زیبایی برنامه و تحلیل و روانشناسی رنگ های و محیط برنامت خیلی مهمه

یادت نره من برنامه نویس حرفه ای نیستم ولی این نکته رو یادت باشه برنامه نوشتن بی هدف اشتباه وقت گیر و خسته کننس . پس هدفتو بدون . چی میخوای بنویسی . مشتریش کیه . به کی میخوای بدی.

یا هم میتونی ایده جدید بدی واسه اتوماسیون کردن شرکت ها .

مثل اینکه من یه برنامه نوشتم برای کارخانه جات سردخانه ای که نمونه مشابهش تو ایران نیست چون کاملا سفارشی و تخصصی هستش و الانم تو ورژن 3 برنامه هستم .

دیگه مچم درد گرفت باقیشو دوستان بگن :لبخند:

یا حق

dataking
دوشنبه 07 مهر 1393, 17:27 عصر
behrooz69 (http://barnamenevis.org/member.php?196803-behrooz69)
عزیز با سلام و تشکر
نکات بسیار خوب و ارزشمندی را اشاره فرمودید . انشالله هم من هم سایر دوستان استفاده کنیم . شما نظری ندارید که دقیقا چه برنامه ای الان مورد نیازه بازار هست یا کمتر تو بازار هست یا نیاز به برنامه کاملتری باشه و یا ...
بقیه دوستان لطف کنن شرکت کنند

behrooz69
سه شنبه 08 مهر 1393, 02:51 صبح
نظر شخصی من باید بگیردی جاهایی که نیاز به اتوماسیون کردن دارن پیدا کنی. مثل کارخانه جات شخصی که نیاز به برنامه تخصصی دارن.