PDA

View Full Version : سوال: گنجاندن Functionها .. متدها .. کلاس‌ها و کامپوننت‌ها در داخل نرم‌افزار یا (Class Library (DLL

gilsoft
سه شنبه 08 مهر 1393, 00:44 صبح
سلام دوستان ...

من تاکنون تونستم توابع و کامپوننتها و کلاس‌ها و سایر آیتم‌های مورد نیاز خودم رو به تدریج بنویسم و در حال حاضر از اونا رو بصورت Include بداخل پروژه استفاده می‌کنم ...

سئوال من اینه که: به همین صورت از اونا استفاده کنم ، بهتره ؟؟ ... یا تبدیل‌شون کنم به DLL :متفکر:

کدوم رَوِش سرعت بیشتری در زمان اجرا داره و همچنین حافظه‌ی کمتری اِشغال می‌کنه :متفکر:

از اساتید فن خواهش می‌کنم که راهنمایی بفرمایند ....

Mani_rf
سه شنبه 08 مهر 1393, 14:07 عصر
روشی که من برای این موارد دارم اینه که یک Dll جدا ایجاد میکنم و توابع پر کاربرد و عمومی برنامه هامو توی این مینویسم، اینطوری هم با استاندارد خودم راحتم و میدونم که باید دونبال چی کجا برگردم و هم این که برای یک کار هیچوقت 2بار کد نمینویسم و یا یک کد رو تو پروژه های مختلف کپی نمیکنم تا مشکل چند ورژنی پیش بیاد . اگر هم باگی توی کد هام پیدا بشه با رفع کردنش مشکل توی همه برنامه هام حل میشه.
تو زمان اجرا و میزان حافظه ای که مصرف میشه هم این که کد ها رو توی پروژه مستقیم اضافه کنی یا این که توی یک DLL جدا این کار رو بکنی هیچ تفاوتی نداره مهم اینه که اگر همچین هدفی داری از اول کد ها رو بهینه بنویسی.

موفق باشی....

gilsoft
چهارشنبه 09 مهر 1393, 11:02 صبح
تو زمان اجرا و میزان حافظه ای که مصرف میشه هم این که کد ها رو توی پروژه مستقیم اضافه کنی یا این که توی یک DLL جدا این کار رو بکنی هیچ تفاوتی نداره مهم اینه که اگر همچین هدفی داری از اول کد ها رو بهینه بنویسی.

سلام دوست عزیز

شما بفرما که : همه رو تو یه DLL بنویسم ، بهتره (یا بهینه‌تره) ؟ یا اینکه اونا رو طبقه‌بندی کنم و بصورت چندتا DLL مجزا بنویسم ؟ :متفکر:

Mani_rf
چهارشنبه 09 مهر 1393, 15:59 عصر
این کاملا بستگی به تعداد و تعدد متد ها و دسته بندی هایی که توی DLL میگذارید داره. برای مثال اگر برنامه شما قراره به صورت با تصویر کار کنه این که همه متد های پردازش تصویر رو توی یک DLL به همراه مابقی متد های عمومی مثل متد های مربوط به زمان و تاریخ بنویسید خیلی منطقی نیست. ولی اگر شما برای کار با تصویر فقط تعداد محدودی مثلا 20 تا 30 تا متد دارید و برنامه های دیگه هم ممکنه لازم بشه ازش استفاده کنن قرار دادن اونها توی DLL که متد های مربوط به زمان و تاریخ رو داره دور از ذهن نیست.
برای همین میگم که بستگی به دسته بندی و تعداد متد ها داره.
این رو هم درنظر بگیر که تعدد DLL ها تقریبا روی سرعت و حافظه مصرفی برنامه هیچ تاثیری نداره.