PDA

View Full Version : سوال: استفاده چند کاربر به صورت همزمان از نرم افزار

mohammad5530
شنبه 12 مهر 1393, 12:41 عصر
سلام

من برنامه ای نوشتم که با دیتابیس sql express و Linq استفاده میکنم . الان من میخام برنامه رو طوری تنظیم کنم که:

برنامه برای همه کاربران از یک دیتابیس استفاده کنه . یعنی همه کاربران روی یک دیتابیس عملیات انجام بدن
برنامه قابلیت اینو داشته باشه که چند کاربر به صورت همزمان از اون استفاده کنند

لطفا کامل توضیح بدید که باید چکار کنم . آیا لازم هست که برنامه رو از اول بنویسم ؟ یا فقط connection string رو تغییر بدم؟

این CN بنده هست :

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><configuration>
<configSections>
</configSections>
<connectionStrings>
<add name="Anbar.Properties.Settings.AnbarDBConnectionString"
connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Test.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />

</connectionStrings>
</configuration>

مرسی

Mousavmousab
شنبه 12 مهر 1393, 15:29 عصر
سلام

من برنامه ای نوشتم که با دیتابیس sql express و Linq استفاده میکنم . الان من میخام برنامه رو طوری تنظیم کنم که:

برنامه برای همه کاربران از یک دیتابیس استفاده کنه . یعنی همه کاربران روی یک دیتابیس عملیات انجام بدن
برنامه قابلیت اینو داشته باشه که چند کاربر به صورت همزمان از اون استفاده کنند

لطفا کامل توضیح بدید که باید چکار کنم . آیا لازم هست که برنامه رو از اول بنویسم ؟ یا فقط connection string رو تغییر بدم؟

این CN بنده هست :

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><configuration>
<configSections>
</configSections>
<connectionStrings>
<add name="Anbar.Properties.Settings.AnbarDBConnectionString"
connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Test.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />

</connectionStrings>
</configuration>

مرسی

نه لازم نیست برنامه ر دوباره از اول بنویسی ، SQL را روی سیستم مرکزی یا همون سرور نصب کن و همون Applicationی که نوشتی را روی کلاینت ها و Connection String را طوری تنظیم کن که از سرور بخونه ، این وسط مشکلات دیگری هم هست. شما باید با آنتی ویروس ها دست و پنجه نرم کنی ، فایروال آنتی ویروس به ویژه نود 32 یه مقدار گیر میده ، باید سرچ کنی به نتیجه می رسی
موفق باشی

mohammad5530
شنبه 12 مهر 1393, 15:51 عصر
میشه کاملتر توضیح بدید ؟ چطور مسیر سرور رو توی رشته اتصال بزارم؟

mohammad5530
شنبه 12 مهر 1393, 19:53 عصر
کسی توضیح کامل نمیده ؟

elec60
شنبه 12 مهر 1393, 20:01 عصر
http://www.connectionstrings.com/

محمد آشتیانی
شنبه 12 مهر 1393, 22:31 عصر
سلام
دوست عزیزم مشکل از اونجایی شروع میشه که شما جستجو نمیکنی و فکر میکنی اولین نفری هستی که همچین مسئله‌ای داری

توصیه من اینه که برای برنامه های تحت شبکه از SqlServer Enterprise استفاده کن (گرچه نسخه Express هم میت‌ونه پاسخ شما رو بده)
لطفا پست شماره ۶ این لینک رو بخون
http://barnamenevis.org/showthread.php?463944-بررسی-دسترسی-به-بانک-برای-گزارش-گیری-توسط-کد-زیر&p=2077905#post2077905

masasa
سه شنبه 20 آبان 1393, 10:57 صبح
سلام من هم این مشکل را دارم یعنی کاربران بصورت همزمان به چند جدول دسترسی باید داشته باشند و گزارش آنها حاصل join چند جدول با شرایط معین شده توسط کاربران می باشد . من نمی دونم چطوری باید از نتیجه joinهای مختلف برای کاربران در برنامه گزارش بسازم