PDA

View Full Version : دانلود کنید :: سورس فروشگاه سنگ

ghossein
شنبه 12 مهر 1393, 12:50 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید

سورسی که در اختیار دوستان قرار می دم یه برنامه خیلی ساده هست که برای مدیریت فروشگاه های سنگهای ساختمانیه ، که بانکش Xml و از ویژوال استادیو 2010 برای ساختنش استفاده کردم.
این برنامه نسخه قابل حمل هم داره که در آینده در اختیار دوستان قرار می دم

امکانات و موارد استفاده شده:

1- بانک Xml (پرتابل )
2- قابلیت پشتیبان گیری و بازیابی دیتابیس
3- استفاده از Background Worker
4- تنظیمات (استفاده از Setting)
5- بکارگیری Stimulsoft Reports در گزارش گیری
6- مدیریت فاکتور - صدور فاکتور - لیست فروش - مدیریت محصولات - حساب مشتری
7- جستجوی پیشرفته
8- بروز کننده
پیش نیازها : فونت بی یکان - دات نت 4.0

عکسهای از محیط برنامه :
124191

لینک دانلود :

توجه : این پروژه رو بنده با هدف آموزش در این سایت قرار دادم و از دوستانی که سورس رو دانلود می کنند خواهش می کنم که از فروش سورس جداً خوداری کنند (تمامی حقوق مادی و معنوی برای اینجانب محفوظ می باشد)

موفق باشید%

ghossein
شنبه 12 مهر 1393, 16:35 عصر
سلام خدمت آقای mojtaba0912433

چند تا سوال مطرح می کنم امیدوارم که بدردتون بخوره :
1- فرض کنید 4000تا فاکتور با اکسل صادر کردیم ، اگر بخواهید ببینید که آقای x.y چقدر به شما بدهکاره یا از شما خرید کرده ، چه کار می کنید؟
2- فرض کنید بخواهید یک ستون به تمامی فاکتورها اضافه یا حذف کنید ، چه جوری این کار رو انجام می دید؟
3- اگر بخواهید فروش امسال رو از تمامی فاکتورها بدست بیارید چه کاری انجام می دهید؟
4- اگر بخواهید الگوی خرید مشتری x.y را بیابید چه کار رانجام می دید؟
5- اگر بخواهید با نرم افزار اکسل بین دو تاریخ شمسی گزارشی تهیه کنید چه کاری انجام می دید؟

به نظر من ذخیره و مدیریت داده ها در یک بانک اطلاعاتی مثل sql یا xml خیلی راحت تره تا نسبت به excel.

موفق باشید%

mojtaba0912433
شنبه 12 مهر 1393, 17:43 عصر
آقاي ghossein (http://barnamenevis.org/member.php?135277-ghossein)
ممنون از توجه و طرح سوال
ن توي برنامه شما مديريت حساب مشتري نبود يا لاقل من نتونستم پيداش كنم .كه همانطور كه خودتون مثال زديد حساب آقاي x يا ... بتونه نشون داده بشه.ودقيقا مشكل منم همين بود
بله ذخيره و مديريت داده ها با ديتابيس خيلي خوب و راحته.ولي به شرط اونكه امكانات نرم افزار جواب گوي نياز مشتري باشه.شما با اطلاعاتي كه از يه سنگ فروشي داشتي در قسمت فاكتور كار را براي كاربر راحت كردي يعني با ضرب طول و عرض متر مربع را بدست مياري و در قيمت ضرب ميكني.
از نظر كار آموزشي خوب خيلي خوبه كه برنامتون را گذاشتين اينجا.من هم اگر گفتم به چه دردي ميخوره منظورم اين بود از نظر كارايي برنامه براي سنگ فروشي به چه دردي ميخوره نه از نظر فني يا آموزشي.
موفق باشيد

csharpprogramer88
شنبه 12 مهر 1393, 18:53 عصر
سلام و خدا قوت دوست عزیز . چند سوال :
1- اصطلاح پرتابل بودن یعنی چه؟ در این نرم افزار دقیق این اصلاح را لطفا توضیح بدید
2- برای حساب کتاب چه روشی را بکار گیری میکنی . تا اونجا که من میدونم تو کار سنگ فروشی مثلا میگی من 100 سانت در 60 سانت ابعاد سنگ میخام حالا سنگفروش با توجه به ابعادی که در انبارش از اون نوع سنگ موجود داره برش میزنه مثلا میره میبینه ابعاد 3 متر در 60 داره پس به ابعاد سفارش مشتری از این ابعاد بزرگ برش میزنه . حالا انبار داری (ورود خروج انبار و موجودی فعلی کالا ) با چه روشی بدست می آد ؟ بنظر من تو کار سنگفروشی انبارگردانی خیلی سخته چون همیشه ابعاد در حال تغییره مثل همین مثال ک گفتم

ghossein
شنبه 12 مهر 1393, 21:07 عصر
سلام و خسته نباشید به همه دوستان

در مورد سوال آقای mojtaba0912433 ، اینکه حساب مشتری رو نتونستید پیدا کنید ، دلیلش اینکه شما هنوز فاکتوری رو برای مشتری صادر نکردید ، پس دکمه حساب مشتری در فرم مدیریت فاکتورها غیر فعاله! شما ابتدا یه فاکتوری رو امتحانی ثبت کنید بعد اگر فرم مدیریت فاکتورها رو باز کنید می بینید که دکمه فعال شده. بعد می تونید حساب مشتری رو هم ببینید.
خیلی ممنون ، اینکه وقت گذاشتید و برنامه رو بررسی کردید. موفق باشید%

در مورد سوال آقای csharpprogrammer88 ، فکر نکنم قابل حمل بودن فایلهای xml برای کسی پوشیده باشه ، اما اگر منظورتون از پرتابل، قابل حمل بودن برنامه هست ، هنوز این نسخه آماده نیست و هدف از ساخت این نسخه اینه که کاربر مجبور نباشه برنامه رو نصب کنه ، که احتیاج به پیش نیاز های اجرای برنامه باشه.(net.) و در هر سیستم بخواد بتونه نرم افزار رو اجرا کنه.

در مورد سوال دوم ، خوب سرجمع یه راه حلی وجود داره اونم اینه که یه کد محصول جدید ایجاد کنیم و مشخصات اون باقی مونده رو ثبت کنیم. ولی قبول دارم باید دقت بیشتری در این مورد که گفتید باید توی مدیریت اعمال بشه.

javady_joon
یک شنبه 13 مهر 1393, 10:28 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید

سورسی که در اختیار دوستان قرار می دم یه برنامه خیلی ساده هست که برای مدیریت فروشگاه های سنگهای ساختمانیه ، که بانکش Xml و از ویژوال استادیو 2010 برای ساختنش استفاده کردم.
این برنامه نسخه قابل حمل هم داره که در آینده در اختیار دوستان قرار می دم

امکانات و موارد استفاده شده:

1- بانک Xml (پرتابل )
2- قابلیت پشتیبان گیری و بازیابی دیتابیس
3- استفاده از Background Worker
4- تنظیمات (استفاده از Setting)
5- بکارگیری Stimulsoft Reports در گزارش گیری
6- مدیریت فاکتور - صدور فاکتور - لیست فروش - مدیریت محصولات - حساب مشتری
7- جستجوی پیشرفته

عکسهای از محیط برنامه :
124191

لینک دانلود :
حجم : 18 مگابایت
http://ghossein.persiangig.com/other/Stone.rar/download?010d

صفحه مورد نظر رو پیدا نمیکنه

ghossein
یک شنبه 13 مهر 1393, 10:40 صبح
سلام

با مرورگر Mozilla Firefox صفحه رو باز کنید با IE نمیشه!

اسماعیل ابراهیمی
یک شنبه 13 مهر 1393, 14:44 عصر
با عرض معذرت چند نکته رو من یادآوری می کنم در مورد بخش های مختلف برنامه

***کل برنامه ***
گرافیکش خوبه
گزارشات خوبه
کاری کن با اینتر هم کاربر بتونه بین فیلدها جابجا بشه
سعی کن از MessageBox حداقل استفاده رو بکنی – برای نمایش پیغام ها از StatusBar و Label استاده کن
از دکمه Esc هم برای بستن فرم ها استفاده کن

***صفحه اول***
می تونستی در صفحه اول و در فضای خالی یکسری آمار و ارقام از فروشگاه نمایش بدی
تقویم سمت چپ در صفحه اصلی لازم نیست

***مدیریت محصولات***
کاری کن با 2 بار کلیک روی هر سطر آیتم برای ویرایش آماده بشه (فرم ویرایش باز بشه)
یک فیلد جستجوی سریع می تونستی داخل فرم تعبیه کنی – الان یه کم کاربر اذیت میشه میره به فرم جستجو – اون فرم رو بزن جستجوی پیشرفته
بعد از حذف همه محصولات دکمه هایی مثل ویرایش رو غیرفعال کن – چون فعال بود و من زدم و خطای زمان اجرا داد

***در صفحه اضافه کردن محصول***
نمایش کد به کاربر الزامی نیست و بهتر است دیده نشود (چون اتوماتیک است و کاربر هیچ تغییری در آن نمی تواند ایجاد کند)
ترتیب دکمه های پایین فرم بهتر است برعکس شود
عنوان فرم رو یا داینامیک کن یا یه چیز ثابت مثل "محصول" – چون کاربر نمیدونه الان کدوم دکمه رو زده و این فرم باز شده
فیلد تاریخ ثبت رو کاری کن مکان نما سمت چپ قرار بگیره

دیگه وقت نمیکنم بقیه شون رو دونه دونه بگم
فقط بدونید که جزئیات رو توی برنامه تون خیلی اهمیت بدین و همیشه خودتون رو جای کاربر بزارین که راحت ترین راه برای انجام یه کار چیه
در کل پروژه خوبی بود و از اینکه به رایگان در اختیار بقیه قرار دادین ازتون تشکر می کنم
موفق و پیروز باشید

shervin_20
دوشنبه 14 مهر 1393, 00:25 صبح
دوستان لطفا یک توضیح کاملی میدهد که چه طور باید بر روی سیستم نصب کرد ؟

ghossein
دوشنبه 14 مهر 1393, 00:46 صبح
سلام
خوب من این پروژه رو به صورت open source ، در اختیار دوستان قرار دادم ، شما اگه ویژوال استادیوی 2010 با بالاتر روی سیستم نصب کرده باشید ، می تونید سورسش رو مشاهده کنید ، البته باید بگم که نسخه قابل نصب (فایل ستاپ) در آینده نزدیک قرار می دم. حجمش حدوداً 70 مگابایته.

اما اگر می خواهید برنامه رو بدون ویژوال استادیو اجرا کنید وارد پوشه ی Bin > Debug بشید بعد فایل Stone اجرا کنید.

موفق باشید%

csharpprogramer88
دوشنبه 14 مهر 1393, 09:57 صبح
سلام و خسته نباشید به همه دوستان

در مورد سوال آقای mojtaba0912433 ، اینکه حساب مشتری رو نتونستید پیدا کنید ، دلیلش اینکه شما هنوز فاکتوری رو برای مشتری صادر نکردید ، پس دکمه حساب مشتری در فرم مدیریت فاکتورها غیر فعاله! شما ابتدا یه فاکتوری رو امتحانی ثبت کنید بعد اگر فرم مدیریت فاکتورها رو باز کنید می بینید که دکمه فعال شده. بعد می تونید حساب مشتری رو هم ببینید.

در مورد سوال آقای csharpprogrammer88 ، فکر نکنم قابل حمل بودن فایلهای xml برای کسی پوشیده باشه ، اما اگر منظورتون از پرتابل، قابل حمل بودن برنامه هست ، هنوز این نسخه آماده نیست و هدف از ساخت این نسخه اینه که کاربر مجبور نباشه برنامه رو نصب کنه ، که احتیاج به پیش نیاز های اجرای برنامه باشه.(net.) و در هر سیستم بخواد بتونه نرم افزار رو اجرا کنه.

در مورد سوال دوم ، خوب سرجمع یه راه حلی وجود داره اونم اینه که یه کد محصول جدید ایجاد کنیم و مشخصات اون باقی مونده رو ثبت کنیم. ولی قبول دارم باید دقت بیشتری در این مورد که گفتید باید توی مدیریت اعمال بشه.

دوست عزیز میشه لطف کنی و درباره انبار گردانی بیشتر توضیح بدید؟ بنظرم خیلی مهمه چون مطمئنا مدیر مجموعه نیاز شدیدی به این داره هر لحظه موجودی انبار را بداند و خیلی هم ممهه که اطلاعات صحیح باشه

ghossein
سه شنبه 15 مهر 1393, 00:24 صبح
سلام
دوست عزیز vb341 ، منظور شما اینه که فایل دانلود نمیشه! اگه با ie لینک رو open می کنید .پیغام "فایل مورد نظر پیدا نشد." رو می ده.
با Mozilla Firefox لینک رو open کنید.

ghossein
جمعه 09 آبان 1393, 03:22 صبح
سلام
خسته نباشید

قسمت بروز کننده برنامه تکمیل شد ، دوستان می تونند پروژه بروز شده رو از پست شماره یک دانلود کنند.
توضیح در مورد تغییرات : یه پروژه جدید به Solution اضافه شده به نام Updater ، که یه فایل فشرده از کاربر دریافت می کنه و برنامه رو بروز می کنه.
کارهای که این برنامه انجام می ده : حذف - انتقال - کپی فایل و پوشه ، ایجاد و حذف کلید در رجیستری ویندوز است.

برای اینکه بتونید امتحانش کنید یه فایل زیپ رو آماده کردم و توی فایل Stone.rar گذاشتم.

125120

behnamgholipoor
سه شنبه 27 آبان 1393, 20:04 عصر
سلام خسته نباشید
برنامه امکانات خوبی داشت از لحاظ گرافیکی هم خوب بود
بخش بروزکننده برام جالب بود

LEADER.OF.HELL
یک شنبه 23 آذر 1393, 02:08 صبح
میتونم بگم یکی از بهترین فروشگاه ها تحت ویندوزی بود که دیده بود
میشه بگین دیتابیش این کار چطوری طراحی شده و فایل دیتابیس کجاست و اسمش چیه؟

ghossein
یک شنبه 23 آذر 1393, 08:55 صبح
سلام
خیلی ممنون از لطفتون
من از Xml به عنوان بانک اطلاعاتی برنامه ام استفاده کردم. وشما می تونید در این مسیر فایلهاش پیدا کنید:

DriveName:\Users\UserName\AppData\Roaming\ParsZSDB

driveName : اسم درایوی که ویندوز نصب هست.
username : یوزر اکانت ویندوز
این مسیر یه مسیر مخفی هست.

ghasem110deh
دوشنبه 18 اسفند 1393, 10:36 صبح
سلام
ممنون بخاطر برنامه ....
حاجی در مورد قسمت بروز رسانی یکم توضیح میدین !
طراحیش با همون ویندوز فرمه یا asp ؟
مثلا اگه یه فرم (یا بیشتر) و یا به بانک یه جدول اضافه کنی بعد از بروزرسانی چطوربه برنامه اضافه میشه ؟
اطلاعات بانک قبلی قات نمیزنه ؟
و ...

ghossein
دوشنبه 18 اسفند 1393, 20:14 عصر
سلام
خسته نباشید

در مورد بروز کننده برنامه ، طراحی و ساختش با windows form هست و کارش هم اینکه : 1- فایلها در مسیر مورد نظر (حذف - اضافه ) می کنه .2- تغییراتی هم در رجیستری ویندوز در صورت لزوم انجام می ده. این دستورات باید توسط کسی که بسته بروز کننده رو ایجاد می کنه ، نوشته بشه در یک فایل به نام update.

اگه مثلا یه فرم به مجموع فرمها برنامه اضافه بشه یا اصلا کم بشه ، نهایتا یه فایل اجرایی جدید ساخته شده و به جای فایل exe قدیم کپی میشه (جابه جا می شوند) .
و یا اگر بخواهید یه جدول جدید به دیتابیس اضافه کنید یه فایل xml جدید به مسیر
DriveName:\Users\UserName\AppData\Roaming\ParsZSDB اضافه میشه.

اگه به مسیری که قبلا گفتم برید می بینید که هر جدول در یک فایل جدا از هم نگه داری میشه .

ghasem110deh
سه شنبه 19 اسفند 1393, 11:37 صبح
یه آموزش یا چیزی دارین ... :)
(صرفا در مورد اضافه شدن یا تغییرات فرم و یا تنظیمات)

و در مورد دیتابیس ... اگه جدول sql باشه چی ؟

ghossein
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 10:50 صبح
سلام
خسته نباشید

در مورد مثال ، من یه نمونه اش رو در فایل فشرده Stone.rar قرار دادم . اگه این فایل رو باز کنید همچین چیزی رو باید ببینید :

<?xml version="1.0" standalone="true"?>

-<DocumentElement>

-<Update>

<Operation>CopyFile</Operation>

<Name>PropertiesFactor.xml</Name>

<Value>ApplicationData</Value>

<Target1/>

<Target2/>

</Update>

-<Update>

<Operation>DelFile</Operation>

<Name>Information.xml</Name>

<Target1/>

<Target2/>

</Update>

-<Update>

<Operation>AddReg</Operation>

<Name>Stone</Name>

<Value>Stone.exe</Value>

<Target1>Software\\</Target1>

<Target2/>

</Update>

-<Update>

<Operation>CreateShortcut</Operation>

<Name>StoneUpdater</Name>

<Value>Desktop</Value>

<Target1>up.ico</Target1>

<Target2/>

</Update>

-<Update>

<Operation>CreateDirectory</Operation>

<Name>ff</Name>

<Value>MyDocuments</Value>

<Target1/>

<Target2/>

</Update>

-<Update>

<Operation>MoveFile</Operation>

<Name>Account.xml</Name>

<Target1/>

<Target2/>

</Update>

-<Update>

<Operation>CopyFile</Operation>

<Name>Account.xml</Name>

<Value>AppFolder</Value>

<Target1/>

<Target2/>

</Update>

-<Update>

<Operation>DeleteDirectory</Operation>

<Name>ff</Name>

<Value>MyDocuments</Value>

<Target1/>

<Target2/>

</Update>

</DocumentElement>

به ترتیب از نود بالا : 1- فایل PropertiesFactor.xml به مسیر DriveName:\Users\UserName\AppData\Roaming\ParsZSDB اضافه می کنه.
2- فایل Information.xmlاز مسیر DriveName:\Users\UserName\AppData\Roaming\ParsZSDB حذف می کنه.
3 - کلید stone در رجیستری اضافه می کنه.
4- آیکون بروز کننده رو در دسکتاپ ایجاد می کنه
5- پوشه ff در mydocument اضافه می کنه.
6- فایل Account.xml رو به مسیر DriveName:\Users\UserName\AppData\Roaming\ParsZSDB اضافه می کنه.
7- فایل Account.xml رو در مسیر نصب برنامه (جای که فایل اجرایی قرار داره ) اضافه می کنه.
8- دایرکتوری ff از mydocument حذف می کنه.

در مورد دیتابیس اگه sql باشه باید به اون اسکریپت تزریق بشه ، در این صورت کاری با داده های قبلی نداریم .

موفق باشید%

HamidNch
جمعه 22 اسفند 1393, 00:02 صبح
لینک دانلود مشکل داره.!!!

ghossein
جمعه 22 اسفند 1393, 12:14 عصر
سلام
لینک دانلود رو تست کردم مشکلی نداشت با مرورگر Mozilla Firefox لینک رو Open کنید.

ghossein
دوشنبه 18 خرداد 1394, 16:41 عصر
توجه : این پروژه رو بنده با هدف آموزش در این سایت قرار دادم و از دوستانی که سورس رو دانلود می کنند خواهش می کنم که از فروش سورس جداً خوداری کنند (تمامی حقوق مادی و معنوی برای اینجانب محفوظ می باشد)

موفق باشید%

systam
دوشنبه 18 خرداد 1394, 17:29 عصر

موفق باشید%
سلام دوست عزیز
من بار ها و بارها دیدم پروژه هایی که توی سایت برنامه نویس هستش
توی سایت های خودشون گذاشتن و بابت دانلود سورس از کاربران پول دریافت میکنند
به یکیشون هم پیام دادن که این برنامه همون برنامه بیمارستان یکی از دوستان توی سایت برنامه نویس گذاشته بود
گفتم این که برنامه رایگان توی سایت برنامه نویس چرا بایته دانلودش هزینه میگیری شاید سازندش راضی نباشه از این جور حرفها
ایمیل داد گفت به شما هیچ ربطی نداره
وقتی افکار بعصی از ادمها اینطوریست هیچکاری نمیشه کرد:ناراحت::عصبانی++::گریه:
والسلام

ebrahim.rayatparvar
دوشنبه 18 خرداد 1394, 18:24 عصر
سلام مهندس جان فایل فشرده شده Upadate.zip رمز داره

ghossein
دوشنبه 18 خرداد 1394, 21:40 عصر
سلام
خسته نباشید

سلام مهندس جان فایل فشرده شده Upadate.zip رمز داره
بله ، رمزش هم Pars775 هست .

موفق باشید%

mrali.jalali
شنبه 31 مرداد 1394, 13:25 عصر
سلام . لینک دانلود مشکل داره .با موزیلا و Ie امتحان کردم

ghossein
شنبه 31 مرداد 1394, 16:28 عصر
سلام

لینک دانلود مشکلش حل شده دوستان می تونند دانلود کنند

لینک دانلود :
http://ghossein.persiangig.com/other/Stone%20-%20Release%202%20%28Updater%29.rar/download?dff7

mp2009
یک شنبه 21 مرداد 1397, 22:12 عصر
دوست عزیز یه چک میکنی لینک دانلود رو؟
انگار کار نمیکنه

danialafshari
دوشنبه 22 مرداد 1397, 12:08 عصر
لینک دانلود
http://s9.picofile.com/file/8334357034/Stone.rar.html