PDA

View Full Version : مبتدی: تغییر اندازه فرم با تغییر اندازه کنترل ها

mahdiehjoon69
دوشنبه 14 مهر 1393, 13:05 عصر
سلام
ببخشید ک سوالم خیلی مبتدی اما تو نت خیلی سرچ کردم اما چون نه اسم کنترل رو نمیدونسم نه میدونستم اصلا همچن کنترلی هست یا نه نتیجه ای نگرفتم
من میخوام فرم یه چیزی مثل موارد بیشتر داشته باشه که اگر کاربر خواست نمایشش بده اگرم نخواست بسته باشه
من خودم یه link lableگذاشتم که کاربر روش ک کلیک میکنه group boxنشون میده دوباره که کلیک میکنه مخفی میشه
اما این وش فضای فرم رو اشغال میکنه و فرم بزرگه من میخوام با کلیک کردن کردن و نمایش موارد بیشتر سایز فرم هم تغییر کنه (مثل findخود visual stadio)با چه کنترل یا روشی میشه این کار رو انجام داد؟؟
بازم ببخشید

Davidd
دوشنبه 14 مهر 1393, 15:08 عصر
سلام
همونجا كه groupbox نشون ميدي اندازه فرم (ارتفاع فرم) هم زياد كن و وقتي مخفيش ميكني اندازه فرم كم كن. به همين راحتي

mahdiehjoon69
دوشنبه 14 مهر 1393, 16:51 عصر
سلام
همونجا كه groupbox نشون ميدي اندازه فرم (ارتفاع فرم) هم زياد كن و وقتي مخفيش ميكني اندازه فرم كم كن. به همين راحتي
من خوذمم ارز همین روش استفاده میکنم اما کلا ارتفاع فرمم اشتباه اضافه کم میکنه فرم مثلا ارتفاعش 100 تو اجرا 150 نشون میده یا مثلا میگم مساوی بشه با 200 مقدارش رو 250 میکنه
گفتم شاید کنترل مخصوصی داره

if (b)
{
this.Height = 736;
grpMoreDetails.Visible = true;
b = false;
}
else
{
this.Height = 391;
grpMoreDetails.Visible = false;
b = true;
}

Davidd
دوشنبه 14 مهر 1393, 17:30 عصر
اين روش مشكلي نداره . چك كنيد شايد خاصيت MinimumSize و MaximumSize فرم مقدار داره و ارتفاعش از مقدار مينيمم كمتر و از مقدار ماكزيمم بيشتر نميتونه بشه.

mahdiehjoon69
دوشنبه 14 مهر 1393, 17:47 عصر
اين روش مشكلي نداره . چك كنيد شايد خاصيت MinimumSize و MaximumSize فرم مقدار داره و ارتفاعش از مقدار مينيمم كمتر و از مقدار ماكزيمم بيشتر نميتونه بشه.
نه هر دو صفره

مهرداد صفا
دوشنبه 14 مهر 1393, 20:25 عصر
سلام.
به این صورت امتحان کنید:

void moreDetailsCheckBox_CheckChanged(...
{
groupBox.Visible=moreDetailsCheckBox.Checked;

}

void groupBox_VisibleChanged(...
{
if(groupBox.Visible)
this.Height=groupBox.Bottom;
else
this.Height=groupBox.Top;
}
رویداد ReSize فرم رو هم چک کنید کد خاصی باعث تغییر اندازه فرم نشه.

roosta71farsi
دوشنبه 14 مهر 1393, 20:31 عصر
سلام من امتحان کردن نشد که؟؟؟؟

mahdiehjoon69
دوشنبه 14 مهر 1393, 21:49 عصر
درس شد
ممنون از همه
من رویداد AutoSize رو true کرده بودم false کردمش با روشی که آقای صفا گفتن هم درس شد روش ک خودم نوشتمم درس بود
ممنون