PDA

View Full Version : مبتدی: نمایش نتایج واکشی به صورت تاریخ امروز با دیتا گریدویو

piter11
دوشنبه 14 مهر 1393, 19:22 عصر
چطور میشه سلکتی که از جدول با دیتا گرید ویو انجام میدی بر اساس تاریخ شمسی همان روز باشد اینم کدی که نوشتم
می خوام فقط مثلا برای امروز فقط رکورد هایی که مربوط به تاریخ امروز هست رو نشون بده

Dim dta As New SqlDataAdapter("select Name,LastName,Tell,ElatMorajee,Saat,Tarikh,Tozihat ,Bayaniye from TblRegisterUser where checked=0 Order By id DESC", con)
Dim dtt As New DataTable
dta.Fill(dtt)
Dgv1.DataSource = dtt

behrooz69
سه شنبه 15 مهر 1393, 02:03 صبح
select Name,LastName,Tell,ElatMorajee,Saat,Tarikh,Tozihat ,Bayaniye from TblRegisterUser where Tarikh='" & TxtToday.Text & "' Order By id DESC

شما میاین از طریق شرط توی دستور واکشی اینکار رو انجام میدین .

برای این منظور شما یه تکس باکس یا لیبل توی فرمتون قرار بدین به اسم تاریخ روز ( TxtToday).

از طریق کامپاننت HmFarsiCalender که توی خود پروژتون هست مقدار تاریخ رو بهش بدین

بعد بیان توی جستجوی خودتون از لیبل یا تکس باکسی که تاریخ امروز رو نشون میده استفاده کنید

piter11
سه شنبه 15 مهر 1393, 10:43 صبح
این کامپاننت HmFarsiCalender تاریخ رو به این صورت نشون میده سه شنبه 15 مهر 1393 در صورتی که تو دیتابیس اینجوری تاریخ ذخیره میشه 1393/07/15
به این صورت ذخیره میکنم تو لیبل
txttoday.Text = HM_FarsiCalendar.FarsiDate.FarsiToday.FarsiDate.Fu llNameDate

تابع بالا رو باید طوری تغییر بدم که به صورت 1393/07/15 نشون بده ممنون میشم راهنمایی کنید

piter11
سه شنبه 15 مهر 1393, 11:58 صبح
من الان تو لود فرمم بیام با استفاده از این کامپوننت تاریخ رو به این صورت در بیارم
txttoday.Text =1393/07/15 تمومه فقط تابع نشون دادن تاریخ به این صورتشو نمیدونم!

dataking
سه شنبه 15 مهر 1393, 22:03 عصر
با سلام .
راه اول: از persian cleander خود vb.net استفاده کن سورس و توضیحات هم تو سایت هست .
راه دوم : با یه دستور select case اسم ماه را به عدد تبدیل کن .
توضیح : دوم سریعتره ولی راه اول یه کلاس می نویسی و همیشه تو هر برنامه ای می تونی استفاده کنی و قدرت بیشتری برای برنامه نویسی بهت می ده .

امیر مهرشاد
سه شنبه 15 مهر 1393, 22:53 عصر
این کامپوننت رو به پروژتون اضافه کنید توی یک تکس باکس خودش تاریخ جاری رو میده

124339

behrooz69
چهارشنبه 16 مهر 1393, 02:34 صبح
این کامپاننت HmFarsiCalender تاریخ رو به این صورت نشون میده سه شنبه 15 مهر 1393 در صورتی که تو دیتابیس اینجوری تاریخ ذخیره میشه 1393/07/15
به این صورت ذخیره میکنم تو لیبل
txttoday.Text = HM_FarsiCalendar.FarsiDate.FarsiToday.FarsiDate.Fu llNameDate

تابع بالا رو باید طوری تغییر بدم که به صورت 1393/07/15 نشون بده ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست من شما از این کد استفاده کن

txttoday.Text = HM_FarsiCalendar.FarsiDate.FarsiToday.FarsiDate.To String

فقط کافی بود اسم کاپوننت رو بنویسید و با زدن ( نقطه ) و با تست کردن به جوابتون برسید .

در کل هدف از برنامه نویسی یاد گیریه نه Copy و Paste دوست من

یا حق

avahaghighi
پنج شنبه 17 مهر 1393, 11:16 صبح
سلام منم میخوام همین اتفاق بیفته فقط امروزو تو گرید ویو نشون بده لطفا کمکم کنین این کدمه :(:گریه:

txtnow.Text = PersianDateTime.GetYear(dt).ToString() + "/" + PersianDateTime.GetMonth(dt).ToString("D2") + "/" + PersianDateTime.GetDayOfMonth(dt).ToString("D2");

fillGridview("select * from Baz_Groups order by ma_date", "ma_name", "");

if (dataGridView1.RowCount >0)

foreach (DataGridViewRow row in this.dataGridView1.Rows)
{
//(this.cboYear2.Text == this.dgvAddrecords.Rows[k].Cells[7].Value.ToString();

if (row .Cells [9].Value .ToString ()==txtnow .Text )
{
fillGridview("select * from Baz_Groups order by ma_date", "ma_name", "");
SetControlsProperties setprp = new SetControlsProperties();
setprp.disableResizing(dataGridView1);

}

piter11
پنج شنبه 17 مهر 1393, 13:52 عصر
ممنون دوستان از تابع persian calaendar برای تبدیل تابع میلادی به شمسی استفاده کردم کافیه کد زیرو بنویسی یا به صورت کلاس ذخیرش کنی به هر حال من اینجوری ساده نوشتمش بعد شرط سلکت گرید ویویی که تعریف کردید بزارید بر حسب همین label11.text
اینم کدش
Dim pc As New System.Globalization.PersianCalendar()
Dim MONTH As String = pc.GetMonth(DateTime.Now)
If MONTH.ToString < 10 Then
MONTH = "0" + pc.GetMonth(DateTime.Now).ToString
End If
Dim DAY As String = pc.GetDayOfMonth(DateTime.Now)
If DAY.ToString < 10 Then
DAY = "0" + pc.GetDayOfMonth(DateTime.Now).ToString
End If

Dim [Date] As String = pc.GetYear(DateTime.Now) & "/" & MONTH.ToString & "/" & DAY.ToString
Label11.Text = [Date]

اون شرط کمتر از 10 برای روز و ماه که اگه بود یه صفر بزار کنارش به این صورت مثلا 1393/07/02