PDA

View Full Version : سوال: کد نویسی سمت برنامه بهتر است یا سمت بانک اطلاعاتی؟

Iran58
چهارشنبه 16 مهر 1393, 07:43 صبح
سلام
می خواهستم بدانم برای هر سه حالت Ado,Linq,Ef کدهای جداول را داخل خود برنامه بنویسیم بهتراستیا آنها در بانک اطلاعاتی تبدیل به sp کرده و spهارا در برنامه فراخوانی کنم
لطفا با علت بیان نمایید باسپاس

mz6488
چهارشنبه 16 مهر 1393, 12:21 عصر
سلام
می خواهستم بدانم برای هر سه حالت Ado,Linq,Ef کدهای جداول را داخل خود برنامه بنویسیم بهتراستیا آنها در بانک اطلاعاتی تبدیل به sp کرده و spهارا در برنامه فراخوانی کنم
لطفا با علت بیان نمایید باسپاس

سلام.اگه حجم دستورات زیاد نیست فرقی نمیکنه که به چه روشی کدنویسی کنید.ولی برای محاسبات بالا بهتره از پروسیجر استفاده کنید

feryt20
چهارشنبه 16 مهر 1393, 12:24 عصر
به نظر من فرق چندانی ندارن
ولی من خودم از روش دوم استفاده میکنم چون به نظر من راحتتره و البته عادت کردم
به نظر من برنامه نویسی یه جور هنره مثل نقاشی
بنا نیست کسی که با دست راست نقاشی میکنه ، از کسی که با دست چپ نقاشی میکنه بهتر باشه
شاید نقاشی هر دوشونم زیبا باشه
شما اصولشو یاد بگیر بعد دوست داشتی با دست چپ نقاشی کن دوست نداشتی با دست راست
چه فرقی میکنه وقتی با حلقه for میشه اکثر اون کارایی که با حلقه while انجام شه رو انجام داد یا برعکس

البته این نظر شخصی من بود

mreram
چهارشنبه 16 مهر 1393, 16:49 عصر
با سلام
بنظرم
sp چون برخلاف کوئری کامپایل نمیشه سرعت اجراش بالاتره ...

plus
چهارشنبه 16 مهر 1393, 19:30 عصر
به نظر من فرق چندانی ندارن
ولی من خودم از روش دوم استفاده میکنم چون به نظر من راحتتره و البته عادت کردم
به نظر من برنامه نویسی یه جور هنره مثل نقاشی
بنا نیست کسی که با دست راست نقاشی میکنه ، از کسی که با دست چپ نقاشی میکنه بهتر باشه
شاید نقاشی هر دوشونم زیبا باشه
شما اصولشو یاد بگیر بعد دوست داشتی با دست چپ نقاشی کن دوست نداشتی با دست راست
چه فرقی میکنه وقتی با حلقه for میشه اکثر اون کارایی که با حلقه while انجام شه رو انجام داد یا برعکس

البته این نظر شخصی من بود
بله، در مواردی، برنامه نویسی سلیقه ای هست ولی به این معنی نیست که هر کاری رو هر جوری انجام بدین صحیحه.در مورد مثالتون هم همین طوره، حلقه های for و while هر کدوم برای نیازهای مختلفی تعریف شدن وگرنه اگه استفاده ازین دو هیچ تفاوتی نمیکرد، حتما یکیشون از تعریف زبان حذف میکردن.البته حلقه هایی هم هستن که به قول شما اینکه با while نوشته یا for سلیقه ای باشه اما در اکثر موراد اینطور نیست.البته نه اینکه نشه نوشت ولی نوشتنش صحیح نیست.اثرش هم بیشتر در بهبود خوانایی کد هست.

http://barnamenevis
چهارشنبه 16 مهر 1393, 19:40 عصر
از پروسیجر استفاده کنید بهتره ..

حجم کند نویسی در برنامه میاره پایین و همون طور که mreram (http://barnamenevis.org/member.php?303886-mreram) گفت زمان اجرا کامپایل نمیشه..
خیلی راحتر مثل تابع میتونی از پروسیجرهات استفاده کنی تو هرچندتا فرم..
و اینکه برنامه ات منظم تر و خواناتر هستش با پروسیجر..