PDA

View Full Version : سوال: خیلی مهم،قفل وتغییر فرمت تمام فایلها

leilast
پنج شنبه 17 مهر 1393, 00:56 صبح
سلام دوستان
امروزبه طورناگهانی فرمت تمام فایلهاب لب تاب من به.qocboylتغییر کرد و به عبارتی تمام فایلهای من قغل شدن.با تغییر نام و تغییر فرمت هم نتونستم فایلها رو باز کنم .پیغامی در بک گراندصفحه اومد مبنی بر اینکه تمام فایلهای شما encriptشدن و تا ۴ روز دیگه شما به هیچ عنوان نمیتونید فایلهاتون رو ریکاوری کنید.
لطفا اگر راهی به ذهنتون میرسه به من بگید ،تمام اطلاعات شخصی و کاری من در سیستمم هست و درحال حاضر هم به خیلی ازاونها احتیاج فوری دارم .
ممنون

Mask
پنج شنبه 17 مهر 1393, 09:44 صبح
خدا رحمت کنه اطلاعاتتون رو.
یکی از دوستان همچین مشکلی داشت.کل نت رو گشتیم یه خارجی خدا نشناس زحمت کشیده بود یه برنامه خوب نوشته بود برای رفع مشکل . البته فقط یه سری فایلها رو میتونست تعمیر کنه.
چون اطلاعات دوستمون حساس بود با یه برنامه نویس حرفه ای تماس گرفتم و نمونه فایل براشون فرستادم.ایشون اعلام کردند 8 تومن میگیرند و انتی شو مینویسند .
چون شرایط مالی خوب نبود بیخیال اطلاعات شدیم.

hghyami
پنج شنبه 17 مهر 1393, 11:17 صبح
اگر میتونی‌ یک نمونه فایل بذار اینجا. بهترین راهش هم این هست که فایل رو با password zip کنی‌.

leilast
پنج شنبه 17 مهر 1393, 13:29 عصر
یک نمونه از فایل ها رو گذاشتم .
اگه فایلام برنگرده من سکته می کنم !

hghyami
پنج شنبه 17 مهر 1393, 16:04 عصر
این فایل اصلش چی‌ بوده؟ PDF Word و . . .؟؟؟

leilast
پنج شنبه 17 مهر 1393, 23:41 عصر
اصلش PDF بوده،اصلش بودهdownload.pdfحالاشده download.PDF.qckboyl

virusinfo
سه شنبه 04 آذر 1393, 04:22 صبح
سلام دوستان
امروزبه طورناگهانی فرمت تمام فایلهاب لب تاب من به.qocboylتغییر کرد و به عبارتی تمام فایلهای من قغل شدن.با تغییر نام و تغییر فرمت هم نتونستم فایلها رو باز کنم .پیغامی در بک گراندصفحه اومد مبنی بر اینکه تمام فایلهای شما encriptشدن و تا ۴ روز دیگه شما به هیچ عنوان نمیتونید فایلهاتون رو ریکاوری کنید.
لطفا اگر راهی به ذهنتون میرسه به من بگید ،تمام اطلاعات شخصی و کاری من در سیستمم هست و درحال حاضر هم به خیلی ازاونها احتیاج فوری دارم .
ممنون

ضدویروس معتبر و خوب روی سیستمت نداری . درسته ؟

amin1softco
سه شنبه 04 آذر 1393, 08:29 صبح
به نظرم تنها راه پرداخت هزینه است بوسیله بیت کویین
http://www.pcrisk.com/removal-guides/8120-your-personal-files-are-encrypted-virus

البته بعضی سایت ها روی نت کلید مورد نظر را ارئه می دهند لینک های زیر را چک کنید :
http://www.zdnet.com/free-service-gives-decryption-keys-to-cryptolocker-victims-7000032413/

سایت قفل گشای اصلی :
https://www.decryptcryptolocker.com/

golamhosen
شنبه 15 آذر 1393, 12:15 عصر
ببینید همیشه کاربران بعد از اتفاق افتادن مشکلات بزرگ یادشون میافته که باید آنتی ویروس داشته باشند ، و اینکه اطلاع از نحوه انتقال یافتن ویروس ها رو نمیدونند به همین دلیل دچار مشکلات این جنینی می شوند ، برادر عزیز شما همیشه باید اطلاعات امنیتی تون رو افزایش بدید ، به نظر من همه کاربرانباید علم امنیتیشون رو افزایش بدند .
برای این کار من پیشنهاد میکنم بخش امنیتی برخی از وبسایت ها رو مطالعه فرمایید و سعی کنید امنیت کامپیوترتون رو افزایش بدید برای اینکه یک مقدار اطلاعاتتو نبیشتر بشه من چند مورد رو براتون در اینجا قرار میدم امیدوارم ومورد توجههتون قرار بگیره :

چطور امنیت کامپیوتر و لپ تاپمون رو افزایش بدیم؟ : اگر شما هم یکی از کاربران فعال در استفاده از کامپیوتر و لپ تاپ و اطلاعات زیادی از امنیت این دستگاه ها ندارید درست اومدید در این مقاله سعی میکنیم اطلاعات مفیدی رو براتون ارائه کنیم ، حتما این مقاله رو تا پایان مطالعه کنید. در این مقاله سعی میکنیم روش هایی رو برای حفظ امنیت کامپیوتر و لپ تاپ و اطلاعات شخصیتون در این دستگاه ها رو برای شما آموزش بدیم. امیدوارم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار بگیره. گام نخست : اولین قدم برای افزایش امنیت کامپیوتر استفاده از فایروال و آنتی ویروس است ، این ابزار شما رو در تامین امنیت کامپیوتر و لپ تاپتون کمک خواهد کرد ، من استفاده از یک آنتی ویروس مناسب رو برای شما پیشنهاد میکنم . از نرم افزار های امنیتی می توان به آنتی ویروس نود ۳۲ و آویرا اشاره کرد. من استفاده از نود ۳۲ رو برای شما پیشنهاد میکنم ، چرا که هم فضای پردازش کمی رو نسبت به برخی دیگر از آنتی ویروس ها رو در کامپیوتر شما میگیره و اگر بخواید پکیج های سالانه اون رو خریداری کنید ، با هزینه های اندکی می تونید اون رو خریداری کنید. گام دوم : استفاده از یک نرم افزار ضد تروجان هاست ، در این گام یه نرم افزار ساده اما کاربردی رو برای شما معرفی می کنیم ، نام این نرم افزار Loaris Trojan Remover است ، از ویژگی های بارز این نرم افزار کاربردی می توان به : محیط کاربری آسان ، آپدیت های کم حجم و روزانه ، سرعت بالا در اسکن فایل ها ، امکان قرنطینه فایل های مشکوک ، امکان شناسایی و حذف جدیدترین تهدیدات ، امکان تهیه گزارش از فعالیت ها اشاره کرد ، که میتواند امنیت سیستم شما را در مقابل تروجان ها حفظ نماید. / دانلود نرم افزار (http://mwow.in/0x)
گام سوم : سومین روش برای افزایش امنیت (http://www.zoomtech.ir/category/how-to-solve-problem/security-training/) کامپیوتر و لپ تاپ پس از نصب یک نرم افزار امنیتی بروز رسانی نرم افزار آنتی ویروس است. اگر از نرم افزار های گفته شده استفاده نمایید مطمئنا در آپدیت آنتی ویروستان راحت تر خواهد بود. این عامل باعث می شود نرم افزار آنتی ویروستان از ویروس های جدید منتشر شده در دنیای اینترنت هم مطلع شود و در مقابل ویروس های جدید هم واکنش نشان دهد. پس این مورد رو هرگز فراموش نکنید.
گام چهارم : ایمیل های مشکوک و ناشناس را هرگز باز نکنید ، این عامل یکی از بزرگ ترین راه های ورود بد افزار ها و ویروس ها بداخل کامپیوتر شماست ، هر گاه دیدید ایمیلی از یک ارسال کننده ناشناس ارسال شده است ، به هیچ عنوان ایمیل را باز ننمایید ، اگر ایمیل را باز کردید و مشاهده کردید فایلی در پیوست ایمیل وجود دارد به هیچ عنوان آنرا دانلود ننمایید ، اگر این مورد رو مورد توجه قرار دهید مطمئن باشید از بد افزار های اینترنتی در امان می مانید. گام پنجم: هیچگاه از سایت های ناشناس استفاده ننمایید ، معمولا برخی سایتها هم حاوی ویروس ها و بد افزار ها و حتی اسپم ها دردسر ساز هستند ، پس سایت های نامناسب را حتی برای کنجکاوی هم مشاهده نکنید ، مطمئن باشید این مورد باعث ایجاد مشکلات فراوان برای شما خواهد شد.
گام ششم : همیشه پس از پایان کارتان از دنیای اینترنت مودمتان را خاموش کنید ، چون روش هایی که قبلا گفته شد اگر انجام نشود ، هکر های حرفه ای می توانند حتی زمانی که شما کامپیوتر را خاموش میکنید به کمک شبکه اینترنت وارد کامپیوتر شما شده و در ساعات معین بدون اینکه شما بدانید به کمک برنامه های مختلف کنترل سیستمتان را در دست بگیرند. گام هفتم : هیچگاه سرویس دهنده های اینترنت پسورد شما را برای حل مشکلات نمی خواهند ، این مورد در کارت های بانکی هم مهم است ، هیچگاه هیچ کسی کلمه عبور یا پسورد شما رو برای انجام امورتان از شما نمیگیرند. پس مطمئن باشید کسی که این مورد رو از شما خواستار است مطمئنا باعث مشکل شما خواهد شد.

golamhosen
شنبه 15 آذر 1393, 12:15 عصر
روش های جدید برای سرقت اطلاعات شما از ایمیلتان : جذب اطلاعات در مورد امنیت اطلاعات یکی از روش هایی است که مانع به سرقت رفتن اطلاعات شما در دنیای اینترنت ایمروزی می شود ، از این رو در بخش امنیت سایت زوم تک سعی می کنیم مطالبی را در این حوزه برای شما ارائه نماییم ، امروز می خواهیم روش جدید را که هکر های برای یافتن پسورد شما استفاده می نمایند برایتان آموزش دهیم ، پس تا پایان مقاله با ما باشید . بدست آوردن پسورد ایمیل شما توسط هکر ها روش های کختلفی را دارد ، یکی از این روش ها ارسال ایمیل به کاربر برای تغییر رمز ایمیل است ، هکر ها برای یافتن پسورد ایمیل شما از شما می خواهند تا توسط لینکی که برای شما ایمیل کرده اند پسورد ایمیلتان را برای افزایش امنیت اکانتتان تغییر دهید ، این روش در حقیق سو استفاده از ایمیل هایی اس که سرویس دهنده ایمیل گهگاه برای کاربران خود ارسال میکند ، اما این ایمیل از طرف سرویس دهنده نیست و هکر می خواهد پسورد شما را بداند. اما چگونه بدانیم که ارسال کننده قصد سو استفاده از ایمیل شما را دارد.
http://www.zoomtech.ir/wp-content/uploads/2014/08/email-security-img-padlock.jpg (http://www.zoomtech.ir/security-new-ways-to-steal-information-from-your-mail/)
راهکار بسیار ساده و در عین حال کاربردی است ؛ همیشه اگر چنین ایمیلی از برای شما ارسال شد ، حتما آدرس فرستنده ایمیل را چک کنید ، اگر مشاهده کردید که دامنه ارسال کننده ایمیل از دامنه سرویس دهنده شماست این ایمیل درست است ، اما اگر دیدید دامنه ارسال کننده ایمیل با سرویس دهنده شما متفاوت است بدانید که این ایمیل توسط هکر ها برای شما ارسال شده است. پس هیچگاه گول این ترفند را نخورید که با وارد کردن پسورد قدیمی بلافاصله ایمیلی حاوی پسورد شما به هکر ارسال می شود ، در این صورت هکر توانسته به راحتی رمز عبور شما را بدست آورد و تنها کسی که سرش بی کلاه مانده است شما هستید. پس پیشنهاد میکنم تمامی ایمیل هایی که دریافت می نمایید ، به دقت چک کنید و هیچگاه ایمیل های ارسال شده از منابع غیر معتبر را پاسخ ندهید .
برای افزایش امنیت اطلاعات شما من پیشنهاد می کنم حتی از باز کردن ایمیل های ناشناس جدا خودداری نمایید ، چرا که حتی گاهی باز کردن ایمیل های ناشناس باعث ناکوت کامل سیستم شما خواهد شد . به اینگونه که ایمیل های مشکوک که توسط نرم افزار ها مخرب ارسال می شوند گاهی حاوی فایل های مخرب هستند که شما با دانلود آن سیستمتان به آن بد افزار آلوده می شود.
موضوع دیگری که در این حوزه بسیار مهم است ، این است که گاهی اوقات هم ایمیل های ارسال شده به شما حاوی اسپم های بد ترکیب است که با باز کردن این ایمیل ها به تمامی کانتکت های شما این ایمیل ارسال می شود ، شاید گاهی اوقات در این ایمیل ها شئونات اسلامی رعایت نشود ، و این ایمیل از طرف شما به کانتکت هایتان ارسال می شود و این مقداری مشکل زا است. و شاید به اعتبار شما صدمه وارد نماید.
نتیجه گیری: هیچگاه ایمیل های مشکوک و ایمیل هایی که ارسال کننده را نمیشناسید را باز نکنید. چون می تواند شما را برای همیشه از اینکار پشیمان کند.

golamhosen
شنبه 15 آذر 1393, 12:17 عصر
چگونه امنیت مودم وایرلس رو افزایش بدیم؟ : استفاده از مودم های وایرلس برخی مخاطرات رو برای افراد ایجاد میکنه ، امروز سعی مکنیم روش هایی رو برای کاهش این مخاطرات برای شما عزیزان آموزش بدیم ، روش هایی ساده برای افزایش امنیت مودم های وایرلس ! البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که امروزه اغلب کاربران اینترنت به دنبال خرید مودم های بدون سیم هستند ، راحتی ، کاربردی بودن ، استفاده از اینترنت توسط دستگاه های بیشتر مثل موبایل ، تبلت و لپ تاپ ها در تمام نقاط خانه یا محل کار از ویژگی هایی هستش که کاربران رو به سوی استفاده از مودم های بدون سیم سوق میده. خوب حالا بریم سراغ اصل موضوع ، چطور امنیت مودم بدون سیم رو افزایش بدیم؟
گام نخست : اولین گام برای افزایش امنیت مودم تغییر پسورد ورود به مودم هست ، اغلب کاربران که از مودم های بی سیم استفاده می کنند هیچگاه پسورد ورود به مودم رو تغییر نمیدهند و این یکی از رخنه هایی هستش که میتونه باعث بشه افرادی براحتی با ورود به مودم شما تغییراتی رو برای استفاده آسان از اینترنتتون در تنظیمات مودم انجام دهند ، پس پیشنهاد میکنم ابتدا پسورد ورود به مودم رو تغییر بدید ، نحوه تغییر این پسورد در دفترچه مودم نوشته شده ، اگر دفترچه رو گم کردید کافی هست توی گوگل جمله نحوه تغییر پسورد ورود به مودم (نام مودم) رو جستجو کنید ، بیش از هزاران آموزش برای این کار به شما نمایش داده خواهد شد.
http://www.zoomtech.ir/wp-content/uploads/2014/08/huawei-e5331-3g-wifi-mobile-modem.jpg (http://www.zoomtech.ir/how-do-we-raise-the-security-of-wireless-modem)
گام دوم : دومین مرحله برای افزایش امنیت مودم بیسیم استفاده از رمز برای استفاده از اینترنت بدون سیم هست ، در قسمت security مودم روش هایی برای گذاشتن پسورد روی وایرلس مودم وجود داره ، روش های WPA ، WEP و WPA 2 از روش های پسورد گذاری روی وایرلس مودم هست ، که استفاده از WPA 2 به شما پشنهاد میشه ، چرا که هک پسورد این روش خیلی سخت هست ، اما روش های دیگه مقداری از امنیت پسورد گذاری کمتری برخوردار است.
گام سوم : روش سوم مخفی کردن SSID مودم شماست ، شما در تنظیمات مودم می توانید SSID رو پنهان کنید تا افراد دیگر نتوانند کلا اینترنت بی سیم شما را ببینند.
گام چهارم : چهارمین روش برای افزایش امنیت مودم وایرلس استفاده از فیلتر کردن ابزارها به کمک مک آدرس است ، به کمک این ابزار مودم شما خواهید توانست به کمک تعریف مک آدرس های ابزار هایی که به مودم متصل می شودند به مودم بفهمونید که فقط دستگاه های تعریف شده میتونند از اینترنت استفاده نمایند. هر دستگاه جدیدی که می خواهید به مودم اتصال بشه رو می تونید مک آدرسش رو به مودم تعریف کنید ، من خودم از این روش خیلی خوشم میاد شما چطور؟ می تونید اطلاعات خوبی رو از اینجا (http://pcmarkaz.com/15-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA/82-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D9%85%DA%A9-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1-mac-filetr-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%88%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%84%D8%B3-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-wireless-modem-mac-filetr.html)بدست بیارید!
گام پنجم : راه دیگری که امنیت مودم وایرلس شما رو دو قبضه میکنه استفاده از فعال کردن قفل شبکه است ، اگر هکر از دو مرحله پسورد وایرلس و SSID گذشته باشد دیگر از این قسمت مودم نمیتواند بگذرد و تا زمانی که شما شبکه را قفل کرده اید به هیچ عنوان نمیتواند از اینترنت شما استفاده نماید! این گام رو پسندیدید؟
http://www.zoomtech.ir/wp-content/uploads/2014/08/get-free-wi-fi-through-facebooks-new-hotspot-check-program.jpg (http://www.zoomtech.ir/how-do-we-raise-the-security-of-wireless-modem/)
گام ششم : ششمین روش برای افزایش امنیت مودم وایرلس نصب نرم افزار فوق العاده Cisco Network Magic است ، از امکانات فوق العاده این نرم افزار می توان به قفل کردن شبکه، اشتراک گذاری قدرتمند ، مشاهده کردن ابزارهای متصل شده و متصل به شبکه ، رهگیری متجاوزان و متوقف کردن آن ها و امکانات بی نظیر دیگری که به شما کمک به سزایی در حراست از حریم شخصی و شبکه بی سیم خواهد نمود. پیشنهاد میکنم حتما این نرم افزار را استفاده کنید. / دانلود نرم افزار و اطلاعات بیشتر از آن (http://parsdown.ir/cisco-network-magic-pro/)
گام هفتم : استفاده از فایروال هم یکی از روش هاست ، مطمئن شوید که Firewall مسیریاب شما روشن است. دیوار آتش از ورود غیر مجاز جلوگیری می کند و در صورت صحیح بودن کلیه تنظیمات مودم قادر است بسیاری از درخواست های غیر مجاز را شناسایی کند.
گام هشتم : یکی از روش ها برای امنیت مودم وایرلس ، خاموش کردن وایر لس کل مودم در زمان های بیکاری است ،اگر شما در ساعاتی از شبانه روز از مودم استفاده نمیکنید ، به هیچ عنوان مودم را روشن نگه ندارید! چرا منتظرید اگر میخواید بخوابید حتما مودم رو هم خواموش کن بعد بخواب!

leilast
شنبه 29 آذر 1393, 10:19 صبح
ممنون از همه
اطلاعاتم توسط ریکاوری برگشت. البته کامل نه ، ولی میشه گفت 70 درصدش ریکاوری شد.