PDA

View Full Version : چگونه جلوی ورود به sql server بدون درخواست رمز را بگیرم

dab_hrd
سه شنبه 22 مهر 1393, 12:57 عصر
با سلام
من یک برنامه با بانک اطلاعاتی sql server دارم و برویسیستم مشتری sqlserver نصب کردم و برنامههم بدون هیچگونه مشکلی در حتاکار می باشد اما مشکل اینجاست کههر کس کمی به کامپیوتر آشنا باشد با اجرای نرم افزار و گذاشتن . به جاینام کامپیوتر به راحتی وارد سیستم می شود می خواستم چگونه می توانم کاری کنم که مشتری به این راحتی نتواند وارد sql server شود
باتشکر

juza66
سه شنبه 22 مهر 1393, 13:15 عصر
پس از Connect شدن به DataBase Engine مورد نظر از قسمت Security قسمت Login تمام login ها رو می بینی یک یوزر وجود داره که با راست کلیک و انتخاب گزینه Properties می تونی براش پسورد تعریف کنی

نوع دسترسی رو هم SQL autentication انتخاب کن

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 22 مهر 1393, 13:18 عصر
پس از Connect شدن به DataBase Engine مورد نظر از قسمت Security قسمت Login تمام login ها رو می بینی یک یوزر وجود داره که با راست کلیک و انتخاب گزینه Properties می تونی براش پسورد تعریف کنی

نوع دسترسی رو هم SQL autentication انتخاب کن

فکر کنم منظور دوستمون اینه که تو سیستم مشتری نشه وارد اس کیوال شد با این روشی که گفتید این کار شدنی نیست

با سلام
من یک برنامه با بانک اطلاعاتی sql server دارم و برویسیستم مشتری sqlserver نصب کردم و برنامههم بدون هیچگونه مشکلی در حتاکار می باشد اما مشکل اینجاست کههر کس کمی به کامپیوتر آشنا باشد با اجرای نرم افزار و گذاشتن . به جاینام کامپیوتر به راحتی وارد سیستم می شود می خواستم چگونه می توانم کاری کنم که مشتری به این راحتی نتواند وارد sql server شود
باتشکر
فکر نکنم همچین کاری بشه کرد فقط می تونی اون اطلاعاتی که برات مهمه مثلا نام کاربری و کلمه عبور رو رمز شده تو دیتابیس ذخیره کنی

dab_hrd
شنبه 26 مهر 1393, 21:23 عصر
آره من نمی خواهم که مثلا" مشتری بتواند وارد sql sever من بشود

Reza_Yarahmadi
پنج شنبه 01 آبان 1393, 09:47 صبح
اگه نحوه اتصال به SQL Server در حالت Mixed Mode باشه فقط باید در سمت برنامه خودتون Connection String رو رمزنگاری کنید تا کاربر نتونه به یوزر و پسورد دسترسی پیدا کنه.

dab_hrd
جمعه 02 آبان 1393, 16:20 عصر
من تشکر از شما می شود بیشتر توضیح دهید

Reza_Yarahmadi
جمعه 02 آبان 1393, 21:51 عصر
اگه نحوه اتصال شما به SQL Server بصورت Windows authentication باشه یعنی زمان ورود بدون یوزر و پسورد وارد میشید باید نحوه اتصال رو به SQL Server authentication تغییر بدید(برای این کار در داخل Management Studio روی سرور مورد نظر راست کلیک کنید و Properties رو بزنید بعد به قسمت Security رفته و Mixed Mode رو انتخاب و OK .) بعد از این کار برای یوزر sa رمز جدیدی انتخاب کنید و توی برنامه Connection String رو بر اساس یوزر sa تنظیم کنید. برای اینکه به راحتی یوزر و پسورد سرور شما هم پیدا نشه بهتره از یکی از روشهای رمزنگاری استفاده کنید.