PDA

View Full Version : Oracle JDeveloper 10g Demonstration

mehranFX
سه شنبه 09 خرداد 1385, 08:33 صبح
See This

Oracle JDeveloper 10G Demonstration (http://www.oracle.com/technology/products/jdev/viewlets/1013/jdev_overview_xp_viewlet_swf.html)

hps
سه شنبه 09 خرداد 1385, 22:50 عصر
فقط برای یه بار دیدن مناسبه، چون به غیر از محصولات خود Oracle با هیچ چیز دیگه‌ای درست کار نمی‌کنه.

Inprise
جمعه 12 خرداد 1385, 19:13 عصر
شاید بهتر باشه مشکلات شخصی ات با اوراکل یا تجربه های غیر موفقت رو به کامیونیتی های دشمنان اوراکل در اورکات منتقل کنی ، احتمالا" فقط به درد چنین مخاطبینی میخوره .

محصولات اوراکل - منهای وضعیت دراماتیک امنیت شون - با کمی اغراق جزء بهترین نرم افزارهای نوشته شده با جاوا هستند . به دلیل فرهنگ به خصوصشون کار کردن با اونها دشواره و ROI و TTM بالائی دارند ، که باعث میشه برای کسب و کارهای کوچک و کاربران عمومی مناسب نباشن ، قاعدتا" بازخورد منفی چنین کاربرانی ، توصیف کننده وضعیت خودشون هست ، نه کارائی اوراکل .

hps
شنبه 13 خرداد 1385, 21:55 عصر
نمی‌دونم در جریان توسعه چند Application (منظورم Application واقعی نه در حد منچ) از ابزارهای Oracle استفاده کردی، ولی برام واقعا جالبه بدونم اون چیه که این قدر تو رو به خودت مطمئن کرده. هر چقدر دقت کردم توی نوشته تو هم بحث فنی ندیدم، نکنه منظورت کلمات "ROI"، "TTM " و "فرهنگ خاص"؟

Inprise
یک شنبه 14 خرداد 1385, 02:19 صبح
چیزی که باعث میشه به خودم اجازه بدم در مورد اوراکل صحبت کنم تجربه و مطالعه تجربه دیگران است ، در محدوده ای وسیع و جدی ، نه در حد چیزی که بهش مشغولی یعنی منچ .

اگر فکر کردی در اندازهء ارائه مطلب و بحث فنی دربارهء چیزی بنام اوراکل هستی ، من از صمیم قلب استقبال میکنم و از دعوت میکنم در این زمینه تجربیاتت رو بدون استفاده از ادبیات کوچه و بازار و با ذکر جزئیات فنی همینجا منتشر کنی . اگر موفق نشدی یا تمایل نداشتی ، ازم بخواه ، تا در مورد آخرین پروژه ای که به لطف اوراکل با یک تیم متوسط انجامش دادیم برات صحبت کنم ، شاید بتونه یاداوری کنه که اگر تو توان و دانش استفاده از موجودی رو نداری ، یا بنا بر شرایط ، اون موجود برای کاربرد تو مناسب و-یا مفید نبوده ، این واقعیتها لزوما" به معنای به درد نخور بودن اون موجود نیست . اگر با معنای return on invest و time to market آشنا بودی ، و از اوراکل ، چیزی بیشتر از نامش رو میشناختی ، متوجه میشدی چرا تاکید کردم که احتمالا" اندازه و قد و قواره پروژه ها و تجربه هات ، با اوراکل تناسبی نداشته . این ، یک نکته کاملا" فنی ، و ناظر بر ماهیت خاص محصولات اوراکل هست ؛ یک بحث تکنیکی دقیقا یعنی همین .

hmm
یک شنبه 14 خرداد 1385, 10:30 صبح
ظاهراً "hps" معنی پروژه بزرگ رو نمیدونه درضمن اینجا محیط پول درآوردن نیست اشتباه اومدی "حرفه ای"!!!
همین العان دارم سیستم MIS شرکتی رو پشتیبانی میکنم که ظرف کمتر از یک سال 19 زیر سیستم رو با 2508 فرم و بیش از 4800 گزارش مختلف و فقط با 12 پرسنل نیمه ماهر تهیه کرده. این فقط به لطف ابزار قدرتمند توسعه اوراکل امکان پذیره.

@inprise عزیز:
من رو اگه قابل بدونی ازت میخوام درباره تجربه ای که داشتی و بدون شک فنی است صحبت کنی.
با بیش از 2 سال سابقه کار مستقیم با ابزارهای اوراکل هنوز ابعاد وقابلیتهای ناشناخته ای از اوراکل پیش رومه

hps
یک شنبه 14 خرداد 1385, 14:26 عصر
دوست عزیز hmm، از این که می‌بینم احساس می‌کنی کار بزرگی انجام می‌دی خوشحالم و برات آرزوی موفقیت‌های بیشتری رو با VB و Oracle دارم. هم‌چنین امیدوارم که بیش‌تر با Java آشنا بشی و ازش استفاده کنی، واقعا فوق‌العاده است.
ای کاش حداقل متن کامل رو با دقت می‌خوندی تا متوجه بشی موضوع بحث (شاید بهتر باشه بگیم جدل، چون بعضی از دوستان این طوریش رو بیشتر دوست دارن) درباره محصولات Oracle برای J2EEیه نه ابزارهای دیگه Oracle.
شاید هم حق داشته باشی که جریان اصلی بحث (یا همون جدل) رو متوجه نشی چون قرائتی از قوانین انجمن وجود داره که به کاربری با اختیارات مدیر اجازه می‌ده پست سایر اعضاء را در شرایطی که منطبق با سلایق شخصیش نباشه ویرایش یا حذف بکنه، همون طور که در این موضوع اتفاق افتاده که البته اون هم تقصیر کسی نیست چون بخشی از جبر تاریخی ملت ماست که از اختیار و قدرت تا اونجائی استفاده می‌کنن که دیگه کارکردی نداشته باشه و مرزی به نام اخلاق رو اگرچه تأیید می‌کنن اما نادیده می‌گیرن مگر این که کارکردی در جهت قدرت داشته باشه.
در ضمن عبارت "العان" برای اشاره به زمان حال درست نیست، باید از کلمه "الآن" استفاده کنی. امیدوارم از این تذکر ناراحت نشی، قصدم توهین به تو یا هیچ کس دیگه‌ای نیست اگرچه تو کمی تند نوشتی که می‌گذارم به حساب ارادت و وفاداریت.

hmm
یک شنبه 14 خرداد 1385, 16:14 عصر
hps گرامی،
هیچ وقت احساس نکردم که کار بزرگی کرده ام. لحظه ای این احساس رو خواهم داشت که دانشی در حد inprise داشته باشم.
هیج احتیاج، تعهد یا وفاداری نسبت به کسی که تا حالا ندیدم و حتی اسمش رو نشنیدم ندارم.
از آرزویی که کردی سپاسگذارم ولی دیگه VB کار نمیکنم!.امیدوارم وقتی از لحاظ فنی بزرگتر شدم سراغ جاوا هم برم.
ولی بدون،
اون چیزی که تو جبر تاریخی میدونی شاید وجود داشته یا داره ولی مهمتر از اون این ذهنیت تاریخی ماست که همیشه برای شکستهامون و یا محقق نشدن آرزوهامون بجای پیدا کردن علت دنبال چیز ناشناختهِ ناموجودی میگردیم که همیشه همه تقیصرها از اونجاست . در محیط واقعی ما شیطان بزرگ و در محیط مجازی این سایت مدیرانش این نقش رو دارن. (اصلاً هم دوست ندارم وارد بحث سیاسی بشم).
من نزدیک به سه ساله در اینجا فعالیت میکنم ولی هیچ و دقیقاً هیچ پست فنی رو ندیم که با اون شرایطی که گفتی حذف بشه .
نیازی به تبلیغ برای این سایت یا مدیری هم ندارم حداقل با اون دیدگاهی که گفتی "برای من نفع مادی نداره"
جالبه به بحثهای من با همین مدیر تو تاپیکی که راجع به سرعت زبانهای مختلف دات نت بود توجه کنی و ببینی او همون طوری با من رفتار کرد و نوشت که با تو رفتار کرد و نوشت
اون موقع من احساس الان تو رو داشتم ولی حالا که فقط یک کم بیشتر به دانشم اضافه شده میفهمم کارش درست بوده. امیدوارم تو هم بزودی این رو بفهمی
یه حرفه ای عبارت یه حرفه ای رو بکار نمیبره تو هم سعی کن این کلمه رو فراموش کنی
تو این راه فرد ِحرفه ای وجود نداره و این احساس خوبی نیست که داری!
این فروم حداقل من تا جایی که میدونم محیط کسب درآمد نبوده و نیست و اگه میخوای دانشت رو به بهای دریافت پول منوط کنی میتونی تو شرکتهای که کلاس آموزشی دارن درخواست استخدام بدی احتمالاً اگه دانشت خوب باشه منفعت خوبی میبری
ارادت به این شخص داشتم و دارم چون درحالی که ندیدمش ولی چیزهای زیادی رو ازش یاد گرفتم ولی این دلیلی برای دفاع از او نیست چون او با دلایل فنی اش نیازی به دفاع افرادی مثل من و بادی گارد نداره.
نمیدونم منظورت از ابزارهای دیگه اوراکل چیه ولی من تمام اون ابزارهایی که دیدم با جاوا نوشته شده و با جاوا کاملاً سازگارند.

از تذکر املائی ت هم ممنونم .ناراحت هم نیستم چون هر کسی طرز تفکر خاص خودش رو داره و تو این فروم هم آزاده مطلبش رو بگه، بشرط اینکه چرت نباشه!

شما هم موفق باشید.

Inprise
یک شنبه 14 خرداد 1385, 17:05 عصر
قرار نیست در این فروم مسائل غیر فنی وجود داشته باشه . تذکر اول من و حذف شدن مطلب بعدی به همین دلیل هست . اگر مایل به ابراز عقیده هستید ، باید دارای وجه فنی هم باشه .

مثال : من - شخصا" - به دات نت علاقه ندارم ، و ازش خوشم نمیاد ، و اگر کسی در بخش دات نت زیر تاپیکی بنویسه دات نت چرت است ، یا حال نمیده ، یا بخواب بابا و غیرهم ، هم مطلبش رو حذف میکنم و هم بعد از تکرار اکانتش رو میبندم ؛ و متقابلا" به دلفی علاقه دارم و اگر کسی در بخش دلفی با توضیح و توجیه فنی چیزی رو رد کنه ، با علاقه میخونمش و اگر لازم باشه جواب میدم و غیره . محتوای نظرات کاربران موضوعیت داره ، اما چیزی که در اولویت هست فنی بودن ابراز عقیده هست .

تو به عنوان یک فرد غیر حرفه ای که تجربه های غیر موفق یا نامطلوبی با اوراکل یا هر چیز دیگری داشته ، حق داری نظرات یا تجربه ات رو با توضیح و توجیه فنی اش منتقل کنی ، و حق نداری بر اساس تصوراتت یا تجربه هات ، یا هر چیز دیگری ، در یک فروم فنی ، نظر غیر فنی و بدون توضیح بنویسی . بجای تحلیل تاریخ ، تلاش کن همانطور که از یک فرد با گرایش تکنیکی انتظار میره رفتار کنی ، آنگاه خواهی دید که اینجا هم مثل بقیه فرومها محل سالمی برای تبادل تجربه یا اطلاعات هست ؛

اگر حس میکنی توضیح دادن مطلبی برای تو بی معناست ، میتونی ادامه اش ندی ، ولیکن این مسئله توجیه مناسبی برای بکار بردن الفاظی مثل "عقدهء شخصی " و غیره که حذفشون کردم نمیشه .

اما باز هم در مورد اوراکل : بی تردید و بدون اینکه در مورد تو و تجربه ات چیزی بدونم ، مادامیکه در ایران زندگی میکنی ، میدونم که قاعدتا" ابراز عقیدهء فنی ای در مورد اوراکل نمیتونی بکنی ؛ امیدوارم این جمله رو یکبار با دقت مرور کنی و تلاش کنی مفهومش رو بفهمی . خریدن سی دی محصولات اوراکل ، داونلود غیر قانونی اونها ، و نصب کردنشون روی ماشینها و سرورهائی به اندازهء خودت ، و شاید تست کردن چند ویژگی یا تلاش برای تولید محصولی متناسب با اندازه ات ، مجوز مناسبی برای ابراز عقیده در مورد اوراکل نیست . قاعدتا" تعجب میکنی از الفاظی که در توصیف اوراکل بکار میبرم ، اما بالعتبع اگر دید وسیع و معقولی نسبت به ارزش و گستردگی کاربرد محصولات اوراکل پیدا کنی این تعجب برطرف میشه . گرانقیمت ترین پروژه های ملی و دولتی کشورهائی که درآمد سالانه برخی از شرکتهای خصوصی شان از بودجه سالانه جمهوری اسلامی بیشتر است ، و بسیاری از سیستمهای حساس نظامی و صنعتی ، چنان به محصولات اوراکل وابسته هستند که در مقابلش ابراز عقیده خنده دار تو " زیر باز زیاد میخوابه" حتی یک طنز سبک هم نیست . بستر اوراکل یک Application Server است ، و نیازی به "چیز" دیگری نداره ، که لازم باشه از بیرون این مجموعه تهیه بشه و اوراکل با او سازگار باشه ، اما علیرغم این مسئله ، اوراکل با J2EE سازگار است این مساله Certified شده .

همچنان ازت دعوت میکنم به جمله جواب قبلی ام توجه کنی " به دلیل فرهنگ به خصوصشون کار کردن با اونها دشواره و ROI و TTM بالائی دارند ، که باعث میشه برای کسب و کارهای کوچک و کاربران عمومی مناسب نباشن ، قاعدتا" بازخورد منفی چنین کاربرانی ، توصیف کننده وضعیت خودشون هست ، نه کارائی اوراکل "

mehranFX
یک شنبه 14 خرداد 1385, 17:13 عصر
برادر من hps :
فکر نمی کنی بجای مغالطه و به رخ کشیدن گذشته هامون و توانایی هامون بهتره ، اگه دلمون خواست ، از تجربیات فنی خودمون برای راهنمایی دیگران استفاده کنیم ؟!!!! مگه اینجا کسی به واسطه مدیر بودن از امتیاز خاصی برخورداره ؟ بهتره بجای نفی همدیگه ، درصدد تقویت هم باشیم برادر !!! هدف من از ایجاد این تاپیک معرفی یک ابزار بود نه سینه چاک دادن واسه یه شرکت آمریکایی همین !!!

hps
یک شنبه 14 خرداد 1385, 17:22 عصر
دوست عزیز mehranFX من هم از اول بنا رو بر به رخ کشیدن چیزی نگذاشتم، اتفاقا اگر دقت کنی خواهی دید که به عکس واکنش دوستان چنین سمت و سوئی داره.
در باب صحبت‌های فنی به دوستان توصیه می‌کنم که حتما توضیحات ذیل "کدام App Server مناسب تر است ؟" رو بخونن بلکه به تنویر افکارشون کمک کنه.

mehranFX
یک شنبه 14 خرداد 1385, 17:44 عصر
دوست عزیز mehranFX من هم از اول بنا رو بر به رخ کشیدن چیزی نگذاشتم، اتفاقا اگر دقت کنی خواهی دید که به عکس واکنش دوستان چنین سمت و سوئی داره.

در باب صحبت‌های فنی به دوستان توصیه می‌کنم که حتما توضیحات ذیل "کدام App Server مناسب تر است ؟" رو بخونن بلکه به تنویر افکارشون کمک کنه. آخه عزیز برادر چرا جبهه گرفتی در مقابل سایر دوستان ؟ ... یک کم سعه صدر داشته باشی می بینی رفقایی اینجا پیدا می کنی که بدون نعمت این سایت شاید سالها باید برای پیدا کردن مشابه اونها وقت صرف کنی وآخر سر هم نیابی!!! به نظر میاد آدم با تجربه ای هستی بهتر نیست در جهت انتقال تجربه هات تلاش کنی !

coral
جمعه 14 مهر 1385, 12:17 عصر
دموی جالبی بود... اما آیا کسی از دوستان هست که تجربه ای کاربردی در این زمینه داشته باشه؟