PDA

View Full Version : Find & Replace

milad_mhb
پنج شنبه 24 مهر 1393, 17:35 عصر
سلام به مهندسین گرامی یه سوال داشتم. من میخوام توی تیبلی که دارم توی یه ستون خاص بتونم دستوری بنویسم که جستجو کنه و مثلا اگه محتویات خونه ای با XX شروع میشه اونو پیدا کنه و به YY تغییر بده. چه دستوری باید بنویسم اینجا؟ ممنون میشم کمکم کنید

saeed_g21
پنج شنبه 24 مهر 1393, 20:22 عصر
سلام به میلاد عزیز و بندرعباس

میتوانید از شرط استفاده کنید
UPDATE [tablename] SET filde='YY' WHERE filde='XX'

بجای = نیز میتوانید از LIKE استفاده کنید و با قراردادن % نیز انعطاف پذیر نمایید در یکی یا 2 تا پست قبلی در مورد LIKE توضیح دادم

milad_mhb
پنج شنبه 24 مهر 1393, 21:24 عصر
سلام مهندس این دستورو اجرا کردم اما تاثیری نداره و چیزیو تغییر نمیده.در واقع مشکل من اینه که یه تیبل دارم و یه ستون به نام Telephone. میخوام توی این ستون Telephone ،هر شماره ای که مثلا با 355 شروع میشه ، این 355 تبدیل شه به 375

saeed_g21
پنج شنبه 24 مهر 1393, 23:34 عصر
سلام دوست عزیز

خوب مشخص هست که جواب نمیده بایستی با LIKE کار کنی بصورت زیر :

update [TableName] set Telephone='375'+(substring(Telephone,4,7)) where Telephone LIKE '355%'

Query راحت و روان هست هرجاش سوالی داشتی بپرس

قبل از هر کاری اول از دیتابیس کپی بردار بعد اقدام به ویرایش کن تا در صورت بروز مشکل احتمالی پشتیبان داشته باشی

milad_mhb
جمعه 25 مهر 1393, 11:32 صبح
آقا سعید واقعا ممنونم ازت :قلب::قلب::بوس:

milad_mhb
جمعه 25 مهر 1393, 11:35 صبح
یه سوال دیگه . من با این دستور یه عدد 3 به همه تلفنا اضافه کردم، حالا چطوری میتونم دوباره همین 3 رو بردارم؟ متاسفانه اونموقع بکاپ نگرفته بودم و الان به حرف شما رسیدم :ناراحت:
update TblCustomer set Telephone1='3'+ltrim(rtrim(Telephone1)) where left(Telephone1,1)