PDA

View Full Version : نیاز به کمک فوری در مورد یک error

majid2004
سه شنبه 09 خرداد 1385, 15:23 عصر
سلام
من از موقعی که ویندوزم رو عوض کردم و یه ویندوز xp sp2 جدید نصب کردم موقع اجرای برنامم error بهم میده . یعنی از چند تا از فرمهام error می گیره و بعد که همشو ok کردم برنامم بدون مشکل اجرا میشه . می خوام ببینم این مشکل از کجاست ؟ ممنون میشم اگگه سریعتر کمکم کنید .
متن Error به صورت عکس زیر است.
با تشکر

dkhatibi
سه شنبه 09 خرداد 1385, 18:51 عصر
این خطا احتمالا به خاطر این است که در database شما یک عنصر تکراری در فیلد اصلی وجود دارد.

mzjahromi
سه شنبه 09 خرداد 1385, 19:25 عصر
این خطا احتمالا به خاطر این است که در database شما یک عنصر تکراری در فیلد اصلی وجود دارد.
نه از این نیست.
اشکال در ایجاد یک کامپوننت با نامی هست که وجود داره ولی از کجا است؟ و اینکه چه ربطی به ویندوز داره؟؟؟؟؟

Hamid_PaK
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 04:43 صبح
A component name PrimeryKey already exists !!!

کامپننتی با نام PrimaryKey موجود است و شما آن را دوباره ساخته اید !!!

یا حق !!!

majid2004
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 06:00 صبح
با سلام و تشکر از همه دوستان
مشکل اینجاست که من با ویندوز قبلی این مشکل رو نداشتم . در ضمن رکورد تکراری در دیتا بیسم نیست و کام÷وننتی به این نام Primary key هم استفاده نکردم . خواهشا اگه چیز دیگه ای هم به ذهنتون می رسه منو راهنمایی کنید .

shobair
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 06:12 صبح
مشکل اینجاست که من با ویندوز قبلی این مشکل رو نداشتم . در ضمن رکورد تکراری در دیتا بیسم نیست و کام÷وننتی به این نام Primary key هم استفاده نکردم . خواهشا اگه چیز دیگه ای هم به ذهنتون می رسه منو راهنمایی کنید .

سلام
توضیح بیشتری بدین: آیا از BDE به عنوان DBMS استفاده کردین؟ از کدوم نوع دیتابیس استفاده کردین؟ آیا ورژن دلفی که نصب کردین متفاوته با ورژن قبلی؟

شبیر

majid2004
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 07:07 صبح
سلام
من از دیتا بیسهای access با jet 4 استفاده کردم . منظورتون رو از " آیا از BDE به عنوان DBMS استفاده کردین؟ " متوجه نشدم . ورژن قبلی دلفیم 7 و جدیده هم دقیقا همونه . ویندوز قبلیم xp sp1 و جدیده xp sp2 است . همونطور که گفتم توی نرم افزار هیچ مشکلی نیست یعنی بدون هیچ ایرادی بعد از اینکه روی چند تا از فرمهام این error اومد و ok کردم اجرا میشه . در ضمن فایل exe من مشکلی نداره و فورا نرم افزارم رو میاره فقط خود delphi موقع کامپایل کردن ایراد میگیره . در ضمن یه چیز دیگه اینکه من office 2003 داشتم ولی حالا office 2003 sp1 رو نصب کردم .
با تشکر

sardar_ahmadi
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 07:24 صبح
احتمالا در یکی از رکوردهای شما کلید اصلی خالی رد شده است (شاید هم صفر)
درکل شما جدولهایت را بررسی کن .

mzjahromi
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 10:30 صبح
احتمالا در یکی از رکوردهای شما کلید اصلی خالی رد شده است (شاید هم صفر)
درکل شما جدولهایت را بررسی کن .
از جدولها نیست مشکلی در خود دلفی هست چون موقع کامپایل ایراد میگیره

. منظورتون رو از " آیا از BDE به عنوان DBMS استفاده کردین؟
منظور دوستمون روش اتصال به بانک بود BDE یا ADO یا ...

میش یکی از اون فرمهائی که روش ایراد میگیره رو بذارید اینجا؟(البته اگه امکانش هست)

B_YAGHOBI
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 12:27 عصر
احتمالا این Error در دلفی قبلی شما هم بوده ولی Debugging شما خاموش بوده و نشون نمیداده.

الان هم اگر Debugging دلفی را Off کنید این Error را نمی بینید.

در هر حال میبایست دنبال مشکل بگردی
یکی اینکه اگر هنگام باز شدن فرمی این Error می آید سورس فرم یعنی DFM را نگاه کنید
که متنی بنام PrimaryKey وجود دارد یا نه
خلاصه دقیقا جایی که Error هست به دنبالش بگرد.

majid2004
پنج شنبه 11 خرداد 1385, 16:49 عصر
احتمالا این Error در دلفی قبلی شما هم بوده ولی Debugging شما خاموش بوده و نشون نمیداده.

الان هم اگر Debugging دلفی را Off کنید این Error را نمی بینید.

در هر حال میبایست دنبال مشکل بگردی
یکی اینکه اگر هنگام باز شدن فرمی این Error می آید سورس فرم یعنی DFM را نگاه کنید
که متنی بنام PrimaryKey وجود دارد یا نه
خلاصه دقیقا جایی که Error هست به دنبالش بگرد.

سلام
نه من debugging رو خاموش نکرده بودم حتی الان هم که خاموشش کردم بازم این error رو داد. همه error ها مربوط به خطوط
Application.CreateForm(TFormX, FormX);
هستند از جند تاییشون این error رؤ میگیره
با تشکر از همه دؤستان

Hamid_PaK
جمعه 12 خرداد 1385, 04:57 صبح
پیام خطا را نیز ضمیمه کنید ...

majid2004
جمعه 12 خرداد 1385, 13:09 عصر
پیام خطا را نیز ضمیمه کنید ...

اگه توجه کرده باشید من توی اولین پستم (اولین پست این گفتگو ) دقیقا عکسی از پیغام خطا رو قرار دادم .
با تشکر

Hamid_PaK
جمعه 12 خرداد 1385, 14:27 عصر
چرا یک بار در هنگام خطا کد را Trace نمی کنید (F7) تا دلیل اصلی را بیابید ؟؟؟
( البته Debug DCUs را نیز روشن کنید ... )

یا حق !!!