PDA

View Full Version : کامپوننت پورت سریال

damanpak
شنبه 26 مهر 1393, 20:57 عصر
سلام به همه اساتید
من یک برنامه دارم که با سخت افزار ارتباط داره و پورت سریال داده ها رو میخونه اما گاهی اوقات با وجود اینکه پورت بازه اما
اطلاعات خونده نمیشه با وجود اینکه سخت افزار اطلاعات رو به پورت میفرسته اما چیزی توی پورت نمیاد و باید یک بار نرم افزار
رو مجدد راه اندازی کنم
حال سوال اینجاست که چه اتفاقی میفته ممکنه بیفته که اطلاعات رو نتونیم رو پورت بخونیم؟
سوال دوم اینکه خصوصیات DtrEnabled و RtsEnabled و Handshake چیست و چه وقت هایی استفاده میشه؟
سوال سوم اینکه کامپوننت پورت سریال در Vb2010 آیا محدودیتی نسبت به کامپوننت های دیگر داره؟
شما جهت ارتباط با پورت سریال چه کامپوننتی رو پیشنهاد میکنید؟

damanpak
دوشنبه 28 مهر 1393, 13:59 عصر
او ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه چقدر پاسخ:گیج:
یعنی هیچ کس راجع به این سوالات چیزی نمیدونه و بهش برنخورده؟

امیر مهرشاد
دوشنبه 28 مهر 1393, 16:30 عصر
حال سوال اینجاست که چه اتفاقی میفته ممکنه بیفته که اطلاعات رو نتونیم رو پورت بخونیم؟

بررسی رسانه ارتباطیتون یک مطلب و فایر وال رو هم چک کنید ضمنا از کجا مطمعنید که میگید پورت بازه ولی اطلاعات نمیاد اگر واقعا اینجوریه رسانتونو چک کنید

damanpak
دوشنبه 28 مهر 1393, 22:04 عصر
سلام و تشکر از پاسختون
راجع به فایروال باید عرض کنم که اگر بخواهیم تحت شبکه با پورت کار کنیم اونوقت فایروال یکی از پارامترها مورد بررسی خواهد بود اما من تحت شبکه کار نمیکنم
مطلب دیگه اینکه پورت رو توی کدنویسی در زمان لود شدن فرم باز میکنم پس از باز بودنش اطمینان کامل دارم
سوم اینکه اگه پورت بسته باشه بنابراین ما هیچ اطلاعاتی رو از پورت نمیتونیم بخونیم اما مشکل من اینجاست که گاهی اوقات در طول 10 دقیقه و گاهی اوقات در طول مثلا چندین ساعت ممکنه با خطای وجود نداشتن پورت بربخورم

امیر مهرشاد
جمعه 02 آبان 1393, 19:37 عصر
میشهیغام خطایی که در cash برنامه بهتون برمیگردونه دقیقا اینجا بزارین تا ببینم ؟

damanpak
جمعه 02 آبان 1393, 21:28 عصر
سلام
پیغام خطا اینه
ComPort3 Not Exists

امیر مهرشاد
یک شنبه 04 آبان 1393, 19:55 عصر
اینجا (http://stackoverflow.com/questions/5337283/mysterious-error-message-the-port-com1-does-not-exist) و اینجا (http://diydrones.com/forum/topics/com-port-doesn-t-existed-error) رو ببین