PDA

View Full Version : مدل mvc

erfannorouzi
یک شنبه 27 مهر 1393, 23:10 عصر
با سلام و خسته نباشید

آیا امکانش هست که در mvc از model در view استفاده نمود ؟

من در حال حاضر نیاز دارم در حلقه foreach در view اطلاعاتی رو به model بفرستم و اطلاعات رو دوباره به view بدهم آیا امکانش هست این کار را انجام بدهم و اگر بله چطور

با تشکر

erfannorouzi
دوشنبه 28 مهر 1393, 17:29 عصر
یعنی هیچکی جواب سوال منو بلد نیست ؟

کامروا
دوشنبه 28 مهر 1393, 18:36 عصر
بله میشه.
شما از چه فریمورکی استفاده میکنید؟

erfannorouzi
دوشنبه 28 مهر 1393, 18:46 عصر
خیلی ممنون از توجهتون فریمورک رو خودم دارم مینویسم ولی تازه کارم نمیدونم باید چطور یکسری اطلاعات رو به view بفرستم و بعد در حلقه ایی که در view هست یکسری اطلاعات رو دوباره بگیرم و به مدل بفرستم تشکر

cpuram
دوشنبه 28 مهر 1393, 19:08 عصر
با سلام و خسته نباشید

آیا امکانش هست که در mvc از model در view استفاده نمود ؟

من در حال حاضر نیاز دارم در حلقه foreach در view اطلاعاتی رو به model بفرستم و اطلاعات رو دوباره به view بدهم آیا امکانش هست این کار را انجام بدهم و اگر بله چطور

با تشکر

حرفتون یکم عجیبه.من فکر میکنم با ساختار mvc اصلا آشنایی ندارید.یکم در موردش بیشتر مطالعه کنید.
توی mvc سه بخش هست model view controller بخش کنترولر قلب mvc هست تمام آدرس ها به سمت کنترلر میره و اونجا فانکشن مربوط اجرا میشه برای گرافیکش میره از توی view فایل مورد نظر رو render میکنه و برای اینکه اطلاعاتی رو از دیتابیس بگیرید باز هم کنترلر هست که میره از مدل مربوط به خودش اطلاعات رو دریافت میکنه.

erfannorouzi
دوشنبه 28 مهر 1393, 19:13 عصر
خیلی ممنون از پاسختون حالا یعنی من باید پست هارو از مدل بگیرم در کنترلر درون حلقه چاپ کنم و به ویو بدم یا باید از مدل گرفتم بدم کنترلر بعد توی ویو درون حلقه چاپش کنم تشکر

cpuram
دوشنبه 28 مهر 1393, 19:57 عصر
خیلی ممنون از پاسختون حالا یعنی من باید پست هارو از مدل بگیرم در کنترلر درون حلقه چاپ کنم و به ویو بدم یا باید از مدل گرفتم بدم کنترلر بعد توی ویو درون حلقه چاپش کنم تشکر

حالت دوم درسته.عمل چاپ داخل view انجام میشه.controller واسط میشه بین مدل و ویو.

cpuram
دوشنبه 28 مهر 1393, 20:04 عصر
بله میشه.
شما از چه فریمورکی استفاده میکنید؟

لطفا راهنمایی اشتباه نکنید.اطلاعات رو نمیشه مستقیم به model فرستاد.حتما باید از view (مثل فرم ثبت نام-کلیک روی لینک )به controller بره و بدش بفرسته به model.

erfannorouzi
دوشنبه 28 مهر 1393, 20:27 عصر
خیلی ممنون از پاسختون خب من به روش دوم اومدم پست هارو نشون دادم حالا یکسری id رو باید بفرستم به دیتابیس که id ها مربوط به کاربرها هست برای اینکه بتونم اسم و آواتار کاربر رو نشون بدم حالا باید چیکار کنم تشکر

cpuram
دوشنبه 28 مهر 1393, 21:39 عصر
شما همون موقع که میخواستین post ها رو بخونین اسم و آی دی کاربرا رو چرا نمیخونین؟ این بازگشت برای چیه؟

erfannorouzi
دوشنبه 28 مهر 1393, 21:54 عصر
من وقتی اطلاعات رو از مدل میگیرم باید توی یک حلقه اجرا کنم و بعد توی حلقه هربار به دیتابیس وصل بشم و اطلاعات کاربر رو بخونم دیگه آیا راه دیگه ایی هم وجود داره؟ تشکر

cpuram
دوشنبه 28 مهر 1393, 22:07 عصر
معلومه که وجود داره.شما یک select از دو جدول انجام بدید. یعنی هم از جدول پستها و هم از جدول user ها اینم مثالش.
SELECT users.*,posts.* FROM users,posts WHERE users.id=posts.userid AND posts.status=1

erfannorouzi
دوشنبه 28 مهر 1393, 22:09 عصر
خیلی ممنون از پاسختون امکانش هست بگید به چه صورت باید در حلقه از این نوع سلکت کردن استفاده کنم خیلی ممنون

cpuram
دوشنبه 28 مهر 1393, 22:14 عصر
همین کوئری رو بجای کوئری قبلی البته متناسب با ساختار جدولاتون بازسازی کنید و بعدش خیلی عادی با foreach چاپش کنید انگار دارید با یه جدول کار میکنید درصورتی که اطلاعات دو جدول توشه.شما یه print_r یا var_dump از نتیجه کوئری بگیرید دستتون میاد.

erfannorouzi
دوشنبه 28 مهر 1393, 22:17 عصر
خیلی ممنون از پاسختون تشکر