PDA

View Full Version : آیا شما تا به حال از VB.Net استفاده کرده اید؟

S.Azish
پنج شنبه 18 دی 1382, 20:37 عصر
آیا شما تا به حال از VB.Net استفاده کرده اید؟

کم حوصله
پنج شنبه 18 دی 1382, 23:53 عصر
والا من که رفتم cd اونو +msdn اونو خریدم
روسیستممم هم نصبش کردم ولی وقتی دیدمش ... :wink:
آخه من برنامه هام تحت 6 است و انتقال آن هم آنجور که دوستان گفتند امکان پذیر نیست
برنامه های من هم که کوچیک نیست که بشه بازنویسی کرد!!!

برای همین ولش کردم :( :(

Doctor Sinohe
جمعه 19 دی 1382, 12:23 عصر
والا من که رفتم cd اونو +msdn اونو خریدم
روسیستممم هم نصبش کردم ولی وقتی دیدمش ... :wink:
آخه من برنامه هام تحت 6 است و انتقال آن هم آنجور که دوستان گفتند امکان پذیر نیست
برنامه های من هم که کوچیک نیست که بشه بازنویسی کرد!!!

برای همین ولش کردم :( :(من به دو دلیل ولش کردم یکی دلیلی که آقای کم حوصله گفت
دیگر اینکه ساختار خیلی سختی داشت و کتابی خوب در مورد ان وجود نداره
با اینکه از خانواده VB است اما اصلا شبیه نیست برای من که کلی با دستورهای VB عادت کرده بودم اصلا اشنا نبود بیشتر به سی میخورد تا بیسیک

S.Azish
جمعه 19 دی 1382, 12:47 عصر
برای شروع به کار با VB.Net شما نیازی ندارید برنامه های قبلی خودتون رو به اون تبدیل کنید, اونها توی VB 6.0 هستن اینا توی VB.Net و مسئله دوم ترس ما از این شروع هست که به VB 6.0 عادت کردیم ولی بعد از مدت زمان کوتاهی و با دیدن امکانات VB.Net حتی VB 6.0 رو نگاه هم نخواهید کرد. کدهای زیر رو مقایسه کنید و بگید چه فرقی با هم کرده؟

VB 6.0
Dim i As Byte

For i = 0 To 10
List1.AddItem "Item " & i
Next

VB.Net

Dim i As Byte

For i = 1 To 10
ListBox1.Items.Add("Item " & i)
Next

VB.Net فقط زیباتر شده و به امکاناتش اضافه شده و تمام دستورات قبلی VB رو پشتیبانی میکنه. در عین حال تبدیل به یک زبان کاملآ Object Oriented شده و دارای امکانات بسیار وسیعی هست.

vbstar
جمعه 19 دی 1382, 20:03 عصر
عزیز جان شما باید بری در تاپیک VB.Net‌این موضوع را بیان کنی.

jannati
شنبه 20 دی 1382, 07:36 صبح
راستش منم شروع به نصب کردم.میخوام زودتر یاد بگیرم.از آقای آذیش ممنونم که به فکر updateکردن ما هستند.

ساران سافت
شنبه 20 دی 1382, 17:19 عصر
عزیز جان شما باید بری در تاپیک VB.Net‌این موضوع را بیان کنی.

من فکر می کنم مدیر بخش یهتر بدونن چی رو کجا بگذارنند. :evil: :roll: :P

Best Programmer
شنبه 20 دی 1382, 17:30 عصر
دوستان آخه از چه کتابی شروع کنیم رو که نگفتید. من حتی در استفاده از توابع API در VB.Net هم به مشکل برخوردم. :roll:
راستی شنیدم VB.Net در Win98 اجرا نمیشه . اونوقت برای شرکتای که 10 سال به 10 سال بروز میشوند دیگه کد ما اجرا نمیشه. و ثالثا خیلی راحت Decompile میشه. بد نیست یه Search کنید.

ساران سافت
شنبه 20 دی 1382, 18:23 عصر
راستش من دارم سعی می کنم که یادش بگیرم.
اما به علت نداشتن مرجع خوب یک کاری که می خواهم بکنم هی گیر می کنم و یک ساعت طول می کشه. آخرش هم خسته می شم و ولش می کنم. :cry: :oops:

کم حوصله
یک شنبه 21 دی 1382, 00:57 صبح
برای شروع به کار با VB.Net شما نیازی ندارید برنامه های قبلی خودتون رو به اون تبدیل کنید, اونها توی VB 6.0 هستن اینا توی VB.Net

ولی مشکل اصلی برای ما همین هاست
ببین آقای آذیش ما یک برنامه را سالها روش زحمت می کشیم و به سرانجام میرسونیم و خوب سالها هم می خواهیم از آن بهره برداری کنیم خوب همه اونها که به ثمر رسیدند یا دارند میرسند در 6 هستند نمی توانیم انها را که ول کنیم می تونیم ؟؟

مثلا من الن یک برنامه دستم هست که تقربا 2 سال هست که دارم روش کار می کنم الان که داره به انتها میرسه ولش کنم برم مثلا 2 سال دیگه وقت بگذارم اونو تبدیل به .net کنم ؟؟؟

مگه میشه ؟؟؟
اگر هم بخواهم برنامه های جدید را با .net شروع کنم نمیشه چون من باید تمام وقتمو رو برنامه های دیگه متمرکز کنم که همگی تو 6 هستند پس نمیشه قبول کن !!

دوم ترس بله هست ولی دلیل نیست چون هر ترسی خلاصه روزی از بین میرود !! :wink:

موفق باشی :mrgreen:

S.Azish
دوشنبه 22 دی 1382, 16:35 عصر
احتمال داره من بد متوجه شدم ولی نمیدونم شما چرا میخواهید برنامتون رو از VB 6.0 تبدیل به VB.Net کنید. اونو بذارید به همون شکل بمونه و به همون شکل هم در VB 6.0 ادامش بدید و برنامه های جدیدتون رو در VB.Net بنویسید.
از اونجایی که VB.Net نسخه جدید VB 6.0 هست شما بعد از مدت کوتاهی میتونید توی هر دو محیط کار کنید. من خودم اینکار رو کردم. الان هم هم با VB 6.0 کار میکنم هم با VB.Net ولی VB 6.0 رو دیگه فقط برای پشتیبانی برنامه های قدیمی استفاده میکنم و تمام کارهامو با VB.Net انجام میدم.
اتفاقآ‌ هر چی VB 6.0 رو بهتر بدونید سریعتر میتونید VB.Net رو شروع کنید.

S.Azish
دوشنبه 22 دی 1382, 16:47 عصر
برای نوشتن نرم افزار تحت Net. شما نمیتونید از Windows 98 استفاده کنید ولی میتونید برنامه های نوشته شده تحت Net. رو روی Windows 98 یا NT 4 هم نصب کنید.

http://msdn.microsoft.com/netframework/technologyinfo/sysreqs/default.aspx

کم حوصله
سه شنبه 23 دی 1382, 00:16 صبح
اینم حرفیه چشم رفتیم دنبالش :oops:

(سیدشریفی)
سه شنبه 23 دی 1382, 09:11 صبح
آقا من VB.NET را نصب کرده ام و کمی هم با آن ور رفته ام و کتاب آموزشی هم تهیه کرده ام
ولی همانگونه که آقای کم حوصله یا دیگر عزیزان گفتند مشکل اصلی ما انتقال برنامه های نسخه 6 به دات نت میباشد من تقریبا 5 سال است که روی یک نرم افزار کار میکنم و حالا هم در حال بروز رسانی آن میباشم و هر چند وقت یک بار امکانات جدیدی به آن اضافه میکنم .
حال اگر من نتوانم این نرم افزار را به دات نت منتقل کنم یا باید از نسخه دات نت آن صرف نظر نمایم یا اینکه از اول شروع کنم و عین همان فرمها را در دات نت طراحی کنم که وقت خیلی زیادی خواهد گرفت و یا از خود محیط دات نت استفاده کنم و نسخه 6 را به دات نت منتقل کرده و اشکالات بوجود آمده را در آنجا یکی یکی رفع نمایم .
پرسش من این است که شما کدام راه را پیشنهاد میکنید
1 - ایجاد فرمها از اول
2 - انتقال به دات نت و رفع مشکلات بوجود آمده

لطفا راهنمایی کنید تا ما هم شروع به مهاجرت به دات نت بکنیم .

:D :D :D

کم حوصله
سه شنبه 23 دی 1382, 09:31 صبح
اونو بذارید به همون شکل بمونه و به همون شکل هم در VB 6.0 ادامش بدید و برنامه های جدیدتون رو در VB.Net بنویسید.

توصیه های ایمنی را جدی بگیرید :wink: :mrgreen:

بابا آقای آذیش راست می گه منطقی اینه که اونو را تو همون 6 ادامه بدیم نیازی نیست انها را به دات نت تبدیل کنیم !!

حال اگر برنامه جدیدی خواستیم دست بگیریم با دات نت شروع کنیم

یعنی هم زمان هم با 6 کار کنیم هم با دات نت :wink: :mrgreen:

A.Noor
سه شنبه 23 دی 1382, 12:32 عصر
با سلام
آقای آذیش از اینکه به فکر ارتقاء سطح علمی دوستان هستید واقعا ممنونم

یک نرم افزار برای اینکه تهیه بشه جنبه های مختلفی باید رعایت بشه که یکی از اونها کد نویسی مناسب هست ( متناسب با ساختار زبان )
اما مقوله فارسی نویسی و تمهیدات لازم برای کاربر ، جلوه های مناسب برای فرمها ، تعریف و استفاده از کلاسها و یوزر کنترلها ، مسپله مهم گزارشگیری ( هم برای نمایش و هم برای چاپ ) ، ارتباط با بانک اطلاعاتی و ... مساپلی است که تا حل نشه نمی‌توان یک نرم افزار مناسب بیرون داد.
خوب طبیعتا باید وقت بگذاریم و این مشکلات را یکی یکی حل کنیم و در ضمن این به کار خودمان ( با وی‌بی برای تولید برنامه‌هایمان ) ادامه دهیم .
ضمن اینکه منابع مناسب فارسی هم برای Vb.Net آنچنان نداریم .
تاسف آور نیست که یک انتشارات قوی در مساپل برنامه نویسی ، کتابی در مورد VB.Net منتشر می‌کنه که با مطالعه چند صفحه آن متوجه می‌شوید که مترجم اصلا با برنامه نویسی آشنا نبوده چه رسد به Vb6 و چه رسد به Vb.net ?

S.Azish
سه شنبه 23 دی 1382, 16:55 عصر
شاید اگر دقت کنیم میبینیم که منابع فارسی برای خیلی از موارد مورد نیاز ما همیشه موجود نیست و به همین دلیل هم هست که به درستی گفته میشه زبان انگلیسی زبان علم هست ولی به هر حال این دلیل نمیشه که ما از تکنولوژی عقب بمونیم.
البته واقعآ‌ جای تاسف وجود داره که در حالیکه نسخه سوم Net. در سال 2004 به بازار میاد هنوز منابع خوبی در ایران وجود نداره.

مطهر
جمعه 26 دی 1382, 23:21 عصر
سلام

شاید اگر دقت کنیم میبینیم که منابع فارسی برای خیلی از موارد مورد نیاز ما همیشه موجود نیست و به همین دلیل هم هست که به درستی گفته میشه زبان انگلیسی زبان علم هست ولی به هر حال این دلیل نمیشه که ما از تکنولوژی عقب بمونیم

باید به عرضتان برسانم اکنون ایران در قرن -21 در گوشه ای دور افتاده می باشد در های مملکت را هم ... :?: :?: :-x :evil: :twisted:
:skull: :evil2:
جناب S.Azish کتابهای به زبان انگلیسی را پبیدا کنید و به این گوشه ی دور افتاده هم (البته با منجنیق) بفرستید .
دلم برای یک خط کتابهای مایکروسافت تنگ شده :cry: :cry:

hmm
یک شنبه 28 دی 1382, 09:27 صبح
با سلام خدمت آقای آذیش
چگونه میتوان برنامه دات نت رو روی 98 اجرا کرد ما که نتونستیم
یکی از دلایلی که دات نت رو رها کردم همینه
دوم اینه که بعضی از کاراکترها توی xp و 98 فرق میکنن
سوم و بیشترین مشکل من اینه که کارم بیشتر با بانک اطلاعاتی و حرکت درون recordset است که با دات نت به آسانی نمیتوان
در dataset حرکت کرد یا اضافه و حذف و... انجام داد
اگه میشه در مورد اینها بیشتر توضیح بدین که آیا راه حلی هم داره
شاید نظرم در مورد دات نت عوض شد
یک سوال دیگه دارم شنیدم اگهfrimeworke سیستم عامل های مختلف رو نصب کنیم میتونیم مثلا برنامه رو روی لینوکس هم اجرا کنیم
آیا این هم درسته
با تشکر 8)